Józef i Marianna Bocheńscy podczas II wojny światowej ukrywali czwórkę żydowskich dzieci przez 27 miesięcy. Jednak o swoich bohaterskich czynach wcześniej nie chcieli opowiadać.
Niewiele czasu zostało do nocy sylwestrowej, a miejsc, gdzie można ją spędzić w większym gronie - jeszcze mniej. Parę propozycji jednak znaleźliśmy.
Urządzenie dostali od gminy zaledwie kilka tygodni temu. Samorządy coraz częściej, zamiast przekonywać, wolą kupić ludziom czujniki wykrywające czad. W mieszkaniach, w których zamontowane zostały urządzenia wykrywające czad, nie odnotowano zatruć.
Pomorscy samorządowcy już głowią się, jak pomieścić w szkołach podwójny rocznik. O uczniów, którzy wezmą udział w rekrutacji, upomniał się rzecznik praw obywatelskich.
Wojewoda Zbigniew Rau wycofał się z Kazimierza Kowalskiego jako patrona łódzkiej ulicy. Po uhonorowaniu antysemity wybuchło oburzenie.
Tzw. Opieka Zintegrowana to model idealny dla pacjentów i państwa, ale bardzo trudny do wprowadzenia w Polsce, gdzie lekarze rodzinni, specjaliści i szpitale nie współpracują ze sobą.
Samorządy zarzucają rządowi opieszałość, przez którą zagrożone są 62 mln euro dofinansowania z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja.
Święta Bożego Narodzenia to czas radości dla wielu rodzin, ale i znacznych wydatków w domowym budżecie. Ceny żywności rosną jak oszalałe. Najbardziej podrożały artykuły w grupie „mleko, jaja i sery”.
Od 1 stycznia zmniejszy się pomoc państwa dla osób, które zaczną legalnie zatrudniać nianie. Rząd uznaje bowiem nianie za „najdroższą formę opieki nad dziećmi do lat 3”
Ze ZBIGNIEWEM OSTROWSKIM, pierwszym redaktorem naczelnym Radia Toruń, obecnie wicemarszałkiem województwa, rozmawia Mirosława Kruczkiewicz.
Przez blisko godzinę tylko jeden z przechodniów na Szerokiej zainteresował się wałęsającymi się kilkuletnimi dziewczynkami. Rodzice są wstrząśnięci wynikami eksperymentu przeprowadzonego przez trzy studentki trzeciego roku pedagogiki.
Wiosną ruszy budowa gazociągu wartego 265 milionów złotych. Za większość zapłaci Unia Europejska, bo to inwestycja strategiczna.
Miasto wypowiedziało wojnę kierowcom, którzy przyklejają do szyb informację z numerem telefonu i ofertą sprzedaży pojazdu. Straż Miejska na razie nikogo nie karze, ale...
W dawnej Polsce adwent, jak Wielki Post, trwał aż 40 dni i zaczynał się już 12 listopada. Teraz ma 4 tygodnie.
Czy płatne strefy parkowania na terenach spółdzielni rozwiązałyby problem z parkowaniem? Tego nie wiadomo, ale przybywa spółdzielni, które decydują się na ich tworzenie.
Sejm uchwalił zmiany w kodeksie wyborczym. Wójtów, burmistrzów i prezydentów wybierać będziemy najwyżej na dwie kadencje, ale za to na pięć lat. Zniknie możliwość głosowania listownego.
Coraz częściej kierowcy nie zatrzymują się do policyjnej kontroli. Nie każdy wie, że to przestępstwo. Można za nie trafić do więzienia nawet na 5 lat. Sąd na pewno zabierze też prawo jazdy, nawet na lat 15.
Nasi Czytelnicy uważają, że pojawiły się firmy, które - wykorzystując markę bydgoskich szpitali - próbują zwielokrotnić swoje zyski.
39-letni łodzianin dogonił kobietę, która spowodowała wypadek i uciekła. Po kilku miesiącach został ukarany grzywną, grozi mu utrata prawa jazdy.
Na Gubałówce ćwiczy kilkunastu młodych zawodników z Mierzyna i okolic. Zajęcia prowadzi pochodzący z Alaski hokeista Neil Walsky.
Witaszczyk na dziś: Komuch Filemon. Felieton Dziennika Łódzkiego
Nanotechnologia to innowacja dla świata stomatologii. Nowa metoda leczenia zębów, która na bazie koloidalnego roztworu cząstek srebra i złota pozwala rozwiązać główny problem jakim są zakażenia wtórne. Dzięki nowoczesnej technologii można uzyskać...
Po meczu z Piastem Gliwice piłkarze Korony Kielce rozpoczęli urlopy, które potrwają do 8 stycznia. Większość z nich w sobotę i niedzielę rozjechała się do domów.
W Politechnice Łódzkiej występowali m. in. soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, wykładowcy i studenci Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, wybitni artyści z kraju i zagranicy
Magia radia go zaczarowała i urok działa do dziś. Wyjątkiem są relacje sportowe, bo nie przepada za sportem. Doktor Tomasz Chrząstek to „Wykładowca Roku 2017” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.
„Stalinowska Syberia to masowa zagłada, a Sybir XIX wieku bardzo wielu osobom dało się przeżyć i wrócić do kraju”. Prezentujemy treść wykładu prof. dr. hab. Wiesław Cabana „Polski Sybir”, wygłoszonego podczas inauguracji roku akademickiego...
Dostaniemy e-receptę, elektroniczne zwolnienie lekarskie, a na wizytę będziemy mogli umówić się przez Internet – już w przyszłym roku nasza służba zdrowia stanie się bardziej cyfrowa. Z jakich e-usług skorzystamy?
Historia Krzysztofa Głąba, studenta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pokazuje jak program Erasmus+ potrafi odmienić życie i spełniać marzenia. Oto relacja Krzysztofa z jego pobytu na Malcie.
Magiczna atmosfera świąt wymaga odpowiedniej oprawy. Jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia jest wigilijny stół, przy którym podczas uroczystej kolacji gromadzą się rodzina i znajomi. Aby był wizytówką świątecznego wystroju domu,...
Sejm uchwalił nowe prawo. Nowoczesna mówi o daniu pola do manipulowania wynikiem wyborów. Chwali za to zasadę, że prezydenci mają być powoływani tylko na dwie 5-letnie kadencje.
Półtora roku temu ktoś podłożył ogień w miejscu otoczonym kultem. Mała cerkiewka nad cudownym źródełkiem spłonęła doszczętnie. Teraz policja zatrzymała dwóch potencjalnych sprawców.
W Rosji mistrzostwa siedzących zapasów transmituje na żywo telewizja. W Polsce jest to jeszcze sport niszowy. Mamy na Opolszczyźnie brązową medalistkę mistrzostw świata. To Klaudia Wieczorek z Biskupic w powiecie oleskim.
Totalna inwigilacja - te słowa nie tak dawno były kojarzone z systemem totalitarnym.
Jako pierwszy wojewoda chodził do fabryk budząc sensację wśród robotników i przemysłowców. Henryk Józewski konspirował z liderem syjonistów Żabotyńskim i pokonał przebiegłego Oszera Kohna
Radni zgodzili się na przekazanie Zespołu Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Kilka dni temu czytelnicy żalili się na łamach, że Rokosowo to zapomniana dzielnica. Ratusz: Ależ my w Rokosowo inwestujemy!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.