Rozmowa z Waldemarem Kurowskim, felietonistą, satyrykiem, popularyzatorem gwary, autorem książki "Jak widze... czyli na szage bez Pyrlandię".
W Puszczykowie odbyła się gabinetowa premiera filmu dokumentalnego o Dywizjonie 303. Wkrótce trafi do telewizji. O tym, jak powstawał i co słychać na planach filmów fabularnych opowiadają Arkady Radosław Fiedler i Marek Fiedler, synowie Arkadego...
Pierwszy po wojnie plan urbanistyczny Białegostoku stworzył Ignacy Tłoczek. Nigdy go nie zrealizowano, jednak to w nim pojawiła się koncepcja głównej arterii komunikacyjnej miasta.
Okolicznościowe płaskorzeźby, dyplomy i przelewy na konta - tak podsumowała rok 2017 firma CPP Toruń- Pacific.
Od końca listopada władze Poznania, kusząc lokatorów miesięcznym zwolnieniem z czynszu, namawiają do składania donosów na sąsiadów. Na razie "program premiowy" nie cieszy się sporym zainteresowaniem.
Nasz region w XXI w. stawia na naukę, podobnie jak robili to organicznicy ponad sto lat temu. Gdyby nie oni, nie byłoby Powstania Wielkopolskiego.
Najpierw wiele lat czekano na tę inwestycję, a kiedy już ruszyła, to było wiele postojów. Brakowało jak nie materiałów, to pieniędzy. W miarę upływu czasu skurczyła się też wielkość dworca PKS. W oczekiwaniu teraz na nowy dworzec przypominamy...
Niewiarygodne? A jednak! Sławomir W., syn legendy Solidarności, może trafić na 15 dni do aresztu za kradzież świeczek. A mógł popracować społecznie...
Dostęp cywili z organizacji proobronnych do tzw. broni samoczynnej i tłumików - to zmiany prawa przygotowane przez PiS. O dziwo, zwolenników brak.
Adrian Górynowicz kilka lat temu odtworzył w komputerze nie tylko fasadę nieistniejącego hotelu Ritz, ale nawet restaurację. Dziś w Muzeum Historycznym pokaże ulicę Głuchą z przedwojennych Chanajek.
W czwartek został oddany do użytku pierwszy obiekt nowej lecznicy na Bielanach w Toruniu. Parking z ponad czterema setkami miejsc postojowych.
To superbakteria, która jest oporna na działanie wszystkich antybiotyków. Zakażonych jest już 27 osób z województwa lubelskiego.
Przygotowanie świątecznych potraw zajmuje sporo czasu, dlatego bydgoszczanie coraz chętniej zamawiają w restauracjach gotowe dania na Wigilię.
- Również emeryci i renciści mogą przekazać procent podatku - przypomina o. Rydzyk. Prosi o wsparcie na nowe dzieła, m.in. muzeum Pamięć i Tożsamość.
Idealny postny barszcz nie jest trudny do zrobienia, o ile pamięta się o podstawowej zasadzie porządnego, uczciwego gotowania, czyli o jakości produktów. Buraki na barszcz muszą być najlepsze!
Nie mam nic przeciwko powołaniu Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. Nie protestowałbym też przeciw pozostawieniu premier Beaty Szydło. Ten brak zaangażowania pozwala mi spojrzeć na zmiany w rządzie z boku, sine ira et studio.
Szanowni Państwo, przed tygodniem obiecałam wrócić do jednej z inwestycji, jakie w 2017 roku zyskała krakowska kultura. Mam na myśli właśnie otwarte nowe centrum magazynowe Muzeum Historycznego Krakowa. Nazwane zostało dość szumnie: „Thesaurus...
Polska rzeczywistość polityczna jest tak głupia, że chyba nie ma już rzeczy, która mogłaby wywołać moje zdziwienie. Kiedy więc dowiedziałem się o karze niemal 1,5 mln zł dla TVN24 za rolę, jaką stacja odegrała w protestach pod Sejmem przed rokiem,...
Nie ma polityki bez historii, a z pewnością bez historii nie ma dobrej polityki. Za dużo historii jednak powoduje, że na politykę nie zostaje miejsca. Najlepszym obrazem tego zjawiska jest to, co dzieje się w relacjach polsko-ukraińskich....
Czy opozycja totalna w Polsce skończy jak niemieccy terroryści z organizacji Baader-Meinhof, używający nazwy Frakcja Czerwonej Armii?
Stali Czytelnicy wiedzą, że cenię Mateusza Morawieckiego za śmiałą wizję wyrwania Polski z pułapki średniactwa - notabene roztoczył ją również w naszej redakcji, składając obietnice liderom organizacji gospodarczych; większość owych obietnic wciąż...
Co wydarzyło się w Bydgoszczy 15 grudnia?
Karp, kutia, uszka i keks. Lista świątecznych zakupów jest długa, więc nic dziwnego, że w sklepach każdy z nas zostawi po kilkaset złotych. Chrapkę na nasze pieniądze mają sprzedawcy, dlatego coraz trudniej znaleźć się w gąszczu promocji. Co...
23-latka próbowała odebrać sobie życie zażywając dużą ilość tabletek i popijając je alkoholem. Policjanci uratowali ją w ostatniej chwili.
Dziś w ramach cyklu "Dobrze zaprojektowane" odwiedzamy podwórko między blokami z lat 50. przy ulicach Adamskiego i Koszarowej w Katowicach. Projekt podwórka, a raczej parku czy też skweru w centrum Katowic, zachwyca. To esencja przyjaznego miasta....
Absolwentowi Politechniki Łódzkiej sąd przyznał zadośćuczynienie za pobyt w areszcie śledczym. Przez pobyt za kratami mężczyzna ma zniszczone życie.
Po raz pierwszy rozdane zostały Szklane serca, czyli nagrody dla Łomżyńskiego Społecznika i Łomżyńskiej Inicjatywy Roku.
Sanok doczekał się kolejnego olimpijczyka. Piotr Michalski, panczenista tamtejszego Górnika, pobił „życiówkę” w Salt Lake City, do rekordu Polski na 500 m zabrakło mu 0,06 sekundy.
- W tym roku w Lidze Mistrzyń wszystko może się zdarzyć - mówi Helene Rousseaux, siatkarka Developresu Rzeszów, po wygranej z francuskim zespołem ASPTT Miluza.
Przemysław Śliwiński od 10 lat pracuje na lotnisku w Balicach. Opisuje niszowy i raczej nieznany zawód koordynatora obsługi naziemnej. Ma on kluczowe znaczenie dla rejsu każdego samolotu pasażerskiego
Prawo stanowione jest wielkim dorobkiem mądrości, wynikającej z doświadczenia zdobywanego przez wieki na całym świecie. Często władcy, stanowiąc prawo, przypisywali sobie atrybut boskości albo powoływali się na niebieskie moce, by nadać własnym...
Dziś Sąd Apelacyjny w Rzeszowie może ostatecznie rozstrzygnąć, czy Ryszard Podkulski i jego zięć Marcin B. trafią do więzienia.
Wśród najbardziej stresujących Polaków sytuacji znajdują się, według naukowców, m.in. święta Bożego Narodzenia. I to z wielu powodów - mówi prof. Dominika Dudek z UJ. Święta uwypuklają te wszystkie problemy, z którymi człowiek się boryka, ale z...
Procesy prominentnych działaczy i ważnych osobistości albo nie mogą się w ogóle rozpocząć, albo ciągną się latami. A wszystko to dzieje się zgodnie z prawem.
497 kart z archiwum brygidek jest już po konserwacji. Stało się to dzięki staraniom Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wkrótce kopie dokumentów udostępni Archiwum Państwowe.
- To historia o tym, jak banalne jest zło: zwykły chłopak z podlubelskiej wsi, typ urzędnika, w systemie totalitarnym staje się katem - mówi Piotr Lipiński, autor książki „Bierut. Kiedy partia była bogiem”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.