Na jednym z największych portali aukcyjnych na świecie jest dokument, który pomoże odkryć historię miasta sprzed 200 lat.
Inspektor ochrony środowiska, prokuratorzy mówią o pacie, a mieszkańcy się boją... Utylizacja odpadów może kosztować nawet 27 mln zł. Miasto prosi o pomoc, ale bez skutku.
W byłej sali operacyjnej banku zamiast okienek kasowych i stanowisk obsługi jest dziś ołtarz. Znalazło się miejsce dla organisty oraz obrazów Jezusa i Maryi.
- Przez tego pana zadłużyliśmy się i nie możemy z tych długów wyjść. Dzieci nie mogły w tym roku pojechać na wakacje - opowiada pani Karolina Wysocka z Dąbia.
Ta sobota będzie bardzo ważnym dniem w życiu Patryka Dudka. Zielonogórzanin walczy w końcu o medal indywidualnych mistrzostw świata!
Pana Bogdana ostatnio strzyka w plecach i boli w boku. Nic dziwnego, bo przecież lata lecą. Dzielnie się opierał przed pójściem do lekarza, ale żona tak mu gadała, że poszedł.
- Nie chcemy prowokować. Nie na tym polega nasza misja - mówi pochodzący z Gorzowa Michał Kwiatkowski. Gdy śpiewał ostatnio w Filharmonii Gorzowskiej, kibicował mu m.in. mąż Maxim.
Pani Magdalena z Zielonej Góry po wypadku ledwo stoi na nogach. Jej syn, choć wypisany ze szpitala, znów trafił na oddział. Kobieta ma żal do lekarzy. – Tak, jestem ofiarą wypadku. I urzędniczej machiny – mówi gorzko. Do zdarzenia doszło w piątek,...
Dziś o sanatorium w Trzebiechowie przeczytamy w wielu podręcznikach i encyklopediach sztuki. Dlaczego właśnie o sanatorium, a nie imponującym pałacu po drugiej stronie ulicy?
– Kresy to jest pół Polski przedwojennej. I zapominanie o tym fragmencie dziejów to jest po prostu okaleczanie własnej pamięci – mówi Stanisław Srokowski. Pochodzi z miejscowości Hnilcze niedaleko Podhajec, jest autorem zbioru opowiadań...
Ziemniaki, kartofle, pyry, grule, bulby... Choć w różnych regionach nazywamy je inaczej, wszędzie są bardzo popularne i niemal codziennie goszczą na naszych stołach – w różnej postaci. Wypróbujcie i te przepisy!
Czym kusi dziś młodych wojsko? Nie tylko mundurem, za którym to panny sznurem.
O dekadzie istnienia gazetki szkolnej „K.I.T”, wydawanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie rozmawiamy z opiekunką Alicją Tyl.
Na powierzchni ponad 32 tys. mkw. powstaje magazyn BMW. Nie wiadomo jeszcze, ile osób znajdzie tu pracę, ale nieoficjalnie mówi się o 300
Najważniejsze przedmioty w szkole nie będą prowadzone wspólnie dla uczniów klas V i VI. Po tym sukcesie rodzice chcą powalczyć o świetlicę szkolną z prawdziwego zdarzenia.
W budynku Gminnego Centrum Kultury rozpoczęły się prace remontowe, dzięki którym przybędzie przestrzeni dla seniorów. Ma to być ich drugi dom!
Pracownicy poprawczaka w Grodzisku Wielkopolskim twierdzą, że od dawna Ministerstwo Sprawiedliwości bagatelizowało skargi ws. fatalnej sytuacji w zakładzie.
Na wokandzie sprawa rodziców, którzy nie zgodzili się na szczepienie dziecka
Spór o przyszłość jednego z symboli Poznania. Kiedyś Międzynarodowe Targi Poznańskie słynęły z łączenia producentów z kupcami. Teraz wizja jest inna. Targi mają sprzedać swój majątek i pomóc w realizacji polityki obecnych władz miasta.
Listę najniebezpieczniejszych ulic, rond i skrzyżowań w Bydgoszczy otwiera rondo gen. Maczka. Policja na pierwszym miejscu stawia ul. Fordońską.
13 czerwca 1897 roku został otwarty zbudowany na Chełmińskim Przedmieściu tor rowerowy. Z tej okazji przez miasto przedefilowali przedstawiciele i przedstawicielki towarzystw rowerowych z całego regionu. Był też wóz z orkiestrą, za którym jechali...
Plusy: pieniądze i pozytywne decyzje dotyczące budowy dróg. Minusy: z obiecywanych trzech tysięcy miejsc pracy na granicy, do tej pory powstało osiem.
W środę, 1 listopada, od godz. 10 do 16 staniemy z puszkami na cmentarzach na Junikowie i Miłostowie, aby kwestować na odbudowę pomników na cmentarzu na wileńskiej Rossie.
Dobiega końca kolejny proces dotyczący afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej. Na ławie oskarżonych zasiadają byli sędziowie, bramkarz reprezentacji Polski czy obecny prezydent Bytomia.
Zostawić las niemal w centrum miasta, aby sobie rósł, czy wydzielić część pod działki, a część pod rekreację? Nie wszyscy mieszkańcy są za.
Lekarz będzie mógł wypisać receptę na lek z konopi. Ale lekarstwa będą dostępne w przyszłym roku.
Porady, wykłady o tematyce bliskiej osobom starszym, punkty medyczne oraz występy artystyczne. A wszystko to w ramach Dnia Seniora w regionie.
Teoretycy mówią, że kryzys wieku średniego może być efektem naszego zderzenia ze śmiertelnością. Dochodzi do tego około 40. roku życia. Lęki zaczynamy więc zasłaniać romansem, zachowaniem, jakbyśmy byli 20-latkami...
Stosowne umowy, dotyczące dofinansowania planowanych inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze na...
W Dąbkach odbył się I Regionalny Kongres Kobiet Wiejskich. Rozmawiano m.in. o aktywizacji zawodowej kobiet i walce z przemocą
Witualna rzeczywistość, drukarka 3D, roboty. W Starym Jarosławiu odbyła się 13. Noc Systemożerców
Zostań prenumeratorem cyfrowego wydania Gazety Krakowskiej i odkryj sposób na niepogodę.
Dostała dwie nagrody Nobla, odkryła polon i rad, miała głośny romans - to pewnie wiedzą o niej wszyscy. Ale że uwielbiała góry i brała udział w seansach spirytystycznych? Prezentujemy dziesięć ciekawostek z życia uczonej.
Adam Ziajski, szef Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza podsumowuje pięć lat jego działalności i mówi o jubileuszowych wydarzeniach.
Wiktoria Kulaszewska-Grabowska pochodzi z Chodzieży, a od niedawna można ją oglądać codziennie w roli Leny w serialu ,,Gliniarze”, który emitowany jest w Polsacie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.