W koszalińskim muzeum znalazł się skarb sprzed 2800 lat wykopany w okolicach Miastka. Jednak policja z Bytowa twierdzi, że to ona ten skarb odnalazła
Czy jeśli skasuję bilet czasowy, to będą się móg przesiadać z autobusu do autobusu i nadal korzystać z tego biletu - pyta czytelnik. ZIM zapowiada zmiany w tym zakresie.
JFK bronił demokracji. Do Polonii mówił: „Jestem przyjacielem wolności i tam, gdzie jest wolność, czuję się jak w domu".
O swego psiaka warto walczyć. Również niekonwencjonalne metody leczenia są w stanie mu pomóc.
Spotkanie w I rundzie Pucharu Polski z GKS Bełchatów to pierwszy mecz o stawkę Wigier w tym sezonie
On wiedział, że to ta jedyna, jak tylko na nią spojrzał. Ona „chemię” poczuła, kiedy poprosił ją do tańca. Polonusi poznali się 3 lata temu w Rzeszowie podczas festiwalu, a dziś są małżeństwem
Dzień tej wyjątkowej liczby przypada 14 mara i 22 lipca. O Pi opowiedziała nam dr Agnieszka Tereszkiewicz.
Remont ulicy Wojskiego Polskiego prowadzącej do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest bardzo uciążliwy dla kierowców.
Historia polowania z łukiem to historia ludzkości - mówi Paweł Zasuń, członek PBA (Polish Bowhunting Association) i certyfikowany myśliwy łucznik z Nowej Huty
Od ponad roku na osiedlu nie są sprzątane ulice i tereny zielone. Wyłączono też część lamp. Mieszkańcy twierdzą, że powodem ich problemów jest spółdzielnia mieszkaniowa
Zacznę od banalnego stwierdzenia, że internet nie zna granic. Jadwiga Baker, właśnie dzięki internetowi, dotarła do mojego tekstu o braciach Dworskich i niezwykłej pamiątce z Syberii, jaką stanowi kalendarzyk tam napisany i narysowany, a obecnie...
Felieton Krzysztofa Szubzdy
Takiego zainteresowania góralskimi motywami, bluzkami, pasami nie mieliśmy od dawna - mówią szefowie pracowni krawieckich i sklepów. A wszystko dzięki Agacie Dudzie.
Rozmowa z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP, dominikaninem, duszpasterzem akademickim w Krakowie, filozofem religii, historykiem sztuki. W każdą niedzielę w południe odprawia tzw. dwunastkę (o godz. 12), mszę z „kazaniem filozoficznym”, na której...
Około godz. 17 nad Kamionką Małą zaczęły się zbierać czarne, złowieszcze chmury, z których lunął rzęsisty deszcz. Nagle ze zbocza osunęła się ziemia i uderzyła w dom.
Kaja Paschalska kojarzy nam się z „Klanem” i piosenkami dla nastolatek. Dziś ma już 30 lat i zaczyna dorosłą karierę wokalną. Jaką drogę musiała przejść, żeby zadebiutować na nowo?
Powozy, zdobione uprzęże, czerwone pompony i pióropusze. Historia krakowskich dorożek nie zawsze była kolorowa. Nie bez powodu utarło się porównanie: chudy jak dorożkarski koń. Mówiono też: A żebyś tak furmańskiego chleba spróbował!
Oskarżani, obrażani - są od kilku dni na ustach polityków i zwyczajnych Polaków. Czy sędziowie są aż tak zdemoralizowani, jak twierdzi władza? Większość z nich dobrze i ciężko pracuje.
Rodzaj ludzki obfituje w wielu ludzi wybitnie obdarzonych moralnie, intelektualnie, dobrze wychowanych, umiejących się znaleźć nie tylko w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół i znajomych, ale także poruszających się swobodnie i umiejętnie w życiu...
Wiemy już które kierunki studiów były najpopularniejsze wśród maturzystów. To wcale nie te, po których zarabia się najlepiej...
Z dziennika byłego rzecznika (4). Przez 11 lat ksiądz Robert Nęcek był rzecznikiem Archidiecezji Krakowskiej i brał udział w ważnych wydarzeniach. Dziś opisuje swoją nieoczekiwaną podróż do Chicago na premierę filmu „Świadectwo”.
Artur Habowski, pracował na pogotowiu, jako kierowca. Miał dużo do czynienia ze śmiercią. Zrezygnował, kiedy pojechał do wypadku, którego ofiarą był jego kolega. Wiele tragedii ludzkich, szczególnie teraz, w sezonie letnim, wynika z braku...
2 września w Augustowie stanie ławeczka Beaty z Albatrosa. Zambrowski rzeźbiarz Michał Selerowski już nad nią pracuje, a jego muzą jest - wyłoniona w plebiscycie „Gazety Współczesnej“ - Barbara Bujnowska ze wsi Zabiele w powiecie monieckim.
Chorąży Mariusz Kujawa miał być czołgistą, ale uznał, że pod pancerzem jest nudno. Bycie saperem to dopiero emocje! Na początku lipca kierował w Białymstoku akcją wydobywania dwóch bomb.
W sobotę mecze I rundy Pucharu Polski. Do Rzeszowa i Tarnobrzega przyjeżdżają drużyny z 1 ligi. W gościach grają „Stalówka” i Stal Mielec.
Odbiorcy nie mają kłopotu z określeniem, kto jest artystą, a kto nie. Kłopot mają urzędnicy, którzy z góry określili, że z niektórymi zawodami nie podpisuje się „umowy o dzieło”, tylko „umowę-zlecenie”, bo nie wszyscy artyści są artystami. Ale,...
Miasto rodzinne pod niebem jak zatopione na dnie jeziora - tak wybitna poetka pisała o rodzinnym Lublinie. „To była osoba niezwykle życzliwa”, „miała w sobie niespotykany spokój” - mówią ci, którzy ją znali.
Dostaliśmy kasę, to ją wydajemy. 40 mln zł zainwestowali w ciągu trzech lat lublinianie w ramach budżetu obywatelskiego w poprawę komfortu życia. Dużo? Niewątpliwie tak. Ale chcieliby wydać kilka razy więcej.
To była rewolucja kulturowa. Rave’y w latach 90. były nielegalne, niedostępne. Tak stały się muzyką pokolenia - mówi Tomasz Roehr, jeden z najbardziej znanych DJ-ów lat 90. W klubach występuje pod pseudonimem DJ Dreddy.
Radosław Adamski po rocznej przerwie wraca do Resovii. 24-latek podpisał roczny kontrakt. – Przyznaję, że chciałem grać na miejscu – bez żadnych dojazdów – mówi zawodnik.
Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot mówi o początkach pracy w Białymstoku i początku nowego sezonu
Może politycy nieznający specyfiki pracy na sali rozpraw, nie zdają sobie sprawy z tego, na czym polegają prawdziwe problemy powodujące taki, a nie inny stan wymiaru sprawiedliwości. Być może wyobrażają oni sobie, że wszystko sprowadza się do...
Rząd zaktualizował program budowy dróg, ale zrobił to w taki sposób, że powstają niedomówienia i chaos informacyjny. Nasza S10 nie zostanie zbudowana?
Wody opadowe wciąż zalewają drogę pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Szansa na poprawę będzie za dwa lata. O ile miasto i kolej zrealizują obietnice
Oferty pracy licznych agencji ilustrują uśmiechnięci staruszkowie i troskliwe opiekunki. Akcent pośrednik zawsze kładzie na pensję, np. 1400 euro. To jasne, że nikt kandydatce nie powie o czarnych stronach zajęcia. Bo nie wyjedzie.
Co się właściwie teraz w Polsce dzieje? W którą stronę zmierza polska demokracja? Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Jak odebrał pamiętne słowa Jarosława Kaczyńskiego o „kanaliach”? O tym rozmawialiśmy z senatorem Janem Rulewskim.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.