Związek Brigitte i Emmanuela od samego początku budzi wiele komentarzy. Jak doszło do tego, że nauczycielka związała się z uczniem z klasy swojej córki? Piszą o tym Caroline Derrien i Candice Nedelec w książce „Państwo Macron”.
Są oburzeni, że muszą płacić za utrzymanie dróg, które dawno miały zostać oddane miastu.
Każda rocznica pogromu kieleckich Żydów wzbudza dużo emocji. Nie inaczej było tym razem. Różnice występują nawet wśród historyków i badaczy wydarzeń z 4 lipca 1946 roku, którzy reprezentują odmienne od siebie stanowiska. Dotyczy to zarówno kwestii...
Sylwia Nadgrodkiewicz, muzyk, filozof polityki leczy ciało i duszę kamertonami.
Lato to dla uczelni jedyny dobry czas, żeby odświeżyć akademiki. Ale w kampusach nie brakuje też znacznie poważniejszych inwestycji.
Przed Stalą Rzeszów pierwszy w tym sezonie mecz o stawkę. Przepytaliśmy przed nim trzech piłkarzy biało-niebieskich. O to, co mieli do powiedzenia...
Jasielski radny nie ma wątpliwości, że nowy podatek paliwowy to sposób rządzących na wyciągnięcie pieniędzy od polskich rodzin.
Nie trzeba telefonować, rezerwować miejsca, wystarczy przyjść kwadrans wcześniej. Zwiedzanie „Podziemnych Tras Szczecina” odbywa się codziennie. Start już od jednej osoby.
Pływał nie tylko pod banderą cesarska, ale także pod banderą Imperium Ottomańskiego. „Weissenburg” ze szczecińskiego Vulcana służył we flocie ponad 60 lat,
Władze miasta chcą, aby potencjalny nabywca dworca PKS udostępniał posesję autobusom do czasu wskazania nowej lokalizacji przystanku.
Robert Glasper - amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, r&b i hip hopu, jutro wystąpi na szczecińskiej scenie Music Fest. To będzie jego jedyny koncert w Polsce w tym roku.
Nie wszyscy marzą o słonecznym lecie, odbieram mnóstwo telefonów od osób, które pytają... kiedy będzie padało - mówi Maciej Maciejewski, kierownik białostockiego zespołu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Będą nie tylko operatorami kamer, ale też głównymi bohaterami filmu „Początek”. Artysta wizualny Hubert Czerepok nakręci go w Turcji, gdzie wspólnie z maszynami będzie szukał korzeni ludzkiej cywilizacji.
Do końca roku na ulicach Opola pojawi się więcej funkcjonariuszy w mundurach. Takie rozwiązanie sugerowali mieszkańcy, którzy dzięki temu czują się bezpieczniej.
Przytłaczająca większość Polaków całkowicie zgadza się, że wydatki na ochronę zdrowia trzeba radykalnie zwiększyć. Schody zaczynają się przy pytaniu, skąd wziąć te dodatkowe pieniądze.
Jedni mówią o nim - błyskotliwy, sprawny menedżer. Nazywają go prekursorem biopaliw w Polsce, za co zresztą dostał medal od prezydenta. Inni zarzucają Grzegorzowi Ślakowi, że jest zbyt pewny siebie i za bardzo dba o własny PR. Wypominają mu także...
Zrekonstruować twierdze wzniesione przez Kazimierza Wielkiego? Jarosław Kaczyński chce, by ruiny dawnych, potężnych budowli odzyskały blask. Choć idea to piękna, bo zabytki powinny żyć i służyć ludziom, konserwatorzy i historycy sztuki studzą...
Lubi wędrówki i kąpiele w lodowatej wodzie. Może mu się to przydać. Bo choć byli współpracownicy sędziego Rafała Dzyra wierzą, że ich kolega odbuduje nadszarpnięty autorytet Sądu Apelacyjnego w Krakowie, łatwo nie będzie. Na starcie ma poparcie...
Kusociński, Walasiewiczówna, Dunecki, potem Szewińska, Komar, Kozakiewicz, a dziś Collins, Kszczot czy Dibaba. Tych mistrzów na Kujawach i Pomorzu podziwiać mogliśmy na własne oczy.
Rozmowa z Pawłem Waloszkiem, byłym znakomitym polskim żużlowcem, indywidualnym wicemistrzem świata z Wrocławia, z 1970 roku.
O turystyce medycznej mówi się: „biznesowy fenomen”. Gotówka zagranicznych pacjentów pobudza aż 24 dziedziny gospodarki! Do Kujawsko-Pomorskiego, do lekarza i wód, przyjeżdżają goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Izraela, Rosji.
Póki jestem prezydentem miasta, będę stał na straży apolityczności naszego samorządu. Ta apolityczność daje gwarancję i swobodę dbania o rozwój - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Dąbrowski Park Zielona to ulubione miejsce spędzania wolnego czasu w otoczeniu prawdziwej przyrody nie tylko dąbrowian, ale także mieszkańców Zagłębia i całego województwa śląskiego. Co sprawia, że jest taki wyjątkowy? Ogromna ilość starych dębów,...
Sensacją polityczną minionego tygodnia w Polsce było weto prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, którą przygotował PiS. To rzeczywiście historyczne wydarzenie, bo dotąd prezydent niczego nie zawetował. Tylko...
Kopalnię srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach co roku odwiedza ponad 120 tys. turystów z całego świata. Od 9 lipca 2017 obiekty te są na prestiżowej liście UNESCO. To pierwszy wpis z województwa śląskiego i 15. z Polski
W tygodniu, w którym Opolanie – jedni z lękiem, a inni z ulgą – przypominali sobie powódź tysiąclecia, trąba powietrzna zerwała dachy w blisko stu budynkach w regionie, w tym w ponad czterdziestu mieszkalnych. Refleksji na tym tle rodzi się kilka.
Nie było innego wyjścia, skoro w szpitalu nie było prądu, a chorzy mieli tylko chleb i wodę - wspomina opolski strażak, brygadier Adam Janiuk.
Dla Górnika Zabrze najważniejsze jest to, że w ogóle zagra w Ekstraklasie. Awans został wywalczony w dramatycznych okolicznościach, dzięki imponującemu finiszowi, ale koniec końców po raz trzeci w historii pobyt poza elitą trwał tylko rok....
Z dr hab. Sławomirem Steinbornem, profesorem Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia Szymon Zięba.
Kobieta w życiu odgrywa wiele różnych ról, to ją ubogaca - mówi Marzena Nieczuja Urbańska, którą zobaczymy w spektaklu „Mary Page Marlowe”
Przed sądem zaczął się proces w sprawie tragedii, do jakiej doszło w jednym z bloków przy ul. 1 Maja. Córka i syn przeżyli wielką traumę.
Kiedy tworzyła się Via Carpatia jej częścią była trasa: Białystok - Augustów - Budzisko. Nikomu nie przychodziły do głowy jakieś kombinacje - mówi Tadeusz Topczewski. Wyjaśnia, że lepszy jest krótszy wariant S19 i dlaczego polskie porty krzywo...
Bronię naszego dobrego imienia. To są kryminalne zdjęcia aborcji. Nie tak wygląda przerywanie ciąży w szpitalu - tłumaczy dyrektor.
Nigdy dotąd niepublikowane fotografie kurortu - nawet te sprzed 150 lat - znajdziemy w fascynującym albumie Ireneusza Dunajskiego „Sopot” .
Na pozór zwyczajna kamienica w centrum Gdyni stała się w ostatnim czasie obiektem zainteresowania wielu instytucji, z policją i sądem włącznie. A wszystko to za sprawą trujących, lub nie, oparów.
Osiemdziesiąt sześć procent światowych rekordów prędkości ustanowiono na torze Linas-Montlhéry.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.