Marek D., ordynator oddziału laryngologii w sanockim szpitalu, wczoraj usłyszał wyrok skazujący.
Były już lata pięćdziesiąte, ludzie żyli w pokoju i powoli zapominali o wojnie. Dla wielu jednak nie były to chwile radości. Chociaż z wielkim poświęceniem i narażeniem życia przez całą okupację walczyli z wrogiem o wolność kraju, to nadal musieli...
Ponad miliard złotych - tyle wg Fundacji Republikańskiej wynoszą długi wszystkich szpitali z naszego regionu. W całej Polsce to już 11 mld zł.
To będzie historia bluesmana z Oświęcimia, który sięgnął dna i omal nie wybrał się na tamten świat. Wiesław Dziki Kaniowski i BIBA Studio zapraszają na premierę filmu, koncert i licytację dla Mai
Ks. Janusz Królikowski, prof. i dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie, mówi o maryjnej pobożności w diecezji i na Limanowszczyźnie oraz o tym, jaki powinien być kapłan XXI wieku.
Mieszkaniec Świdrówki wybierał się do USA. Na odprawę na lotnisku nigdy jednak nie dotarł. Ciało Wojciecha Sołtysa znaleziono nad Wisłą. Kilkaset metrów dalej ktoś spalił jego samochód.
Władza jest silnym magnesem, bardzo smakuje. A są to smaki niebezpieczne. Trzeba dużej pokory, dojrzałości i samoświadomości, żeby się w nich nie rozsmakować. Prof. Bogdan Jerzy de Barbaro, znany krakowski psychiatra, naukowiec z Collegium Medicum...
Do dzisiaj powstają dysertacje na temat przyczyn porażki Winstona Churchilla w pierwszych po II wojnie światowej wyborach w Wielkiej Brytanii.
Międzyrzecz i Skwierzyna już zwróciły się do wojewody o pieniądze dla rolników. „Za przymrozki”. Na tych dwóch gminach się nie skończy. - A na stratach rolników straci konsument - mówi ekspert
Dziś szybko przeskakujemy z Katowic do pięknego San Francisco. Przekonajmy się, że da się w parku budować z głową. Zobaczcie najnowszy program Anny Dudzińskiej pt. Dobrze zaprojektowane. Dzisiaj San Francisco i Golden State Park.
Za dwa tygodnie Sąd Apelacyjny w Poznaniu ogłosi wyrok w procesie dwóch ginekologów oskarżonych o popełnienie błędu w sztuce lekarskiej. Matka zmarłej domaga się skazania lekarzy.
Jedni szli, drudzy biegli, jechali rowerami, w siodle, albo płynęli kajakami. Wszystkich połączył Kanał Augustowski. Szlak od Biebrzy do Niemna ma być marką turystyczną znaną zarówno w regionie, jak i za granicą. A promował go „Piknik bez granic.”
To, co zostało. Jeszcze przez chwilę pozostaniemy na ul. Warszawskiej. Dziś cofniemy się jednak o kilka numerów i przejdziemy na przeciwną stronę ulicy.
SGI sięga po nietypowe miejsca zwiększając atrakcyjność budowanych tam lokali mieszkalnych.
Jagiellonia w sobotę podejmie Wisłę Kraków. Obie drużyny słabo wypadły w poprzedniej kolejce.
Pięciu nyskich policjantów od 9 lat jest sądzonych za bicie aresztantów na komendzie. To śledztwo od początku było stronnicze - dowodził w sądzie ich dawny przełożony.
Edukacja. Jeśli kolejne kontrole w katolickich placówkach edukacyjnych potwierdzą nieprawidłowości - mogą one zostać zamknięte.
Los rzucił wielu uchodźców z Syrii, Afryki czy Donbasu do Frankfurtu, na granicy z Polską. Jedni są zadowoleni, inni narzekają. Dzięki nim, w opustoszałych blokach, po niemieckiej stronie Odry znowu ktoś mieszka. Wspólnie z Polakami i Niemcami...
Aresztowanie pod koniec kwietnia szwajcarskiego szpiega w Niemczech, to efekt toczącej się od lat cichej batalii pomiędzy niemieckim sektorem podatkowym, a szwajcarskimi bankami o tajne dane właścicieli kont.
To była rwąca rzeka, lało się z dwóch stron, niektórzy z nas stracili dorobek życia - wspominają niedzielną ulewę mieszkańcy bloków 5a i 5b przy ul. Kujawskiej. W ich garażach woda sięgała blisko metra wysokości. Oni obwiniają o to nie żywioł,...
Sokółka mocno zmieniła swoje oblicze przez ostatnie kilkanaście lat. Ale dla młodych ludzi wciąż nie jawi się jako miejsce z którym wiążą przyszłość.
W mediach wrze, politycy opozycji biją na alarm: w GROM-ie źle się dzieje. Fala odejść, konflikt. MON zaprzecza.
Po upadku PRL-u ich drogi światopoglądowe się rozeszły. Ale w maju 1977 r. byli jednością. Garstka działaczy Studenckiego Komitetu Solidarności poderwała cały Kraków. W uszach brzmiały im słowa pieśni Okudżawy: „Weźmy się za ręce, żeby nie ginąć...
Miejski radny Forum Mniejszości Podlasia Stefan Nikiciuk miał być w latach 80. tajnym współpracownikiem bezpieki. Tak wynika z dokumentów IPN. Mówi, że to nieprawda. Przyznaje jednak, że służby się nim interesowały.
W Surażu ziemia odsłoniła ludzką czaszkę i kości. Naukowcy przypuszczają, że pochodzą one z czasów średniowiecza. To kolejny dowód na to, że w miasteczku nad Narwią w XI wieku istniał gród
Opowieść o Bogumile Sykorze, dziadku gdańskiego inżyniera, to gotowy scenariusz serialu z akcją toczącą się w pierwszej połowie XX wieku. Wielbiły go tłumy, grał na dworach, osiągając sławę na miarę dzisiejszych idoli muzyki popularnej.
Rekonstrukcje historyczne, w które bawią się nie tylko młodzi, są zjawiskiem bardzo niebezpiecznym - mówi dr Agnieszka Tomasik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku
30 lat temu wydarzyła się największa w Polsce katastrofa lotnicza. Emerytowany dziennikarz Wiesław Kozyra był wtedy na jej miejscu. Dziś wspomina tamte gorące chwile.
Bez uniwersalnych więzi międzyludzkich nasze społeczeństwa rozsypią się na atomy, a nasza cywilizacja zniknie - przekonuje pisarz Tomasz Hildebrandt, którego nowa książka pt. „Dotyk” jest już w księgarniach.
Zaprzepaściliśmy właściwą dawnym czasom harmonię. Zniweczyliśmy szacunek dla natury i materii, siebie krzywdząc przy tym najbardziej - mówi Witold Paweł Burkiewicz, architekt krajobrazu, scenograf przestrzeni.
Takie decyzje zawsze będą mocno podejrzane. Przewodniczący rady miejskiej dostał pracę w Zarządzie Budynków Mieszkalnych. Czy stanowisko stworzyli specjalnie dla niego?
Historia szwedzkiego okrętu admiralskiego od lat rozbudza wyobraźnię pisarzy, historyków, archeologów, ale też mieszkańców Półwyspu Helskiego. Wiele wskazuje na to, że jego szczątki spoczywają w cieniu Góry Szwedów.
Modelki Tamary de Lempickiej to kobiety nowoczesne. Nie znają hipokryzji i wstydu w kategoriach moralności burżuazyjnej - pisał jeden z krytyków sztuki.
Z Michałem Marcem, dwukrotnym prezesem łódzkiego portu lotniczego, byłym dyrektorem Lotniska im. Chopina w Warszawie i byłym dyrektorem Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, rozmawia Sławomir Sowa
Za tydzień przed łódzką katedrą zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Oprócz upamiętnienia tych, którzy zginęli w samolocie, będzie też wieczną pamiątką po duchowej spuściźnie łódzkiego arcybiskupa Marka...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.