Wszyscy, którzy posiadają już dzieci, zgodnie przyznaj, że są one ich największym skarbem.
Grzegorz G., który z zimną krwią zabił siostrę swojej żony, za wszelką cenę chce uniknąć kary. Opuszczając gmach sądu czmychnął pilnującym go policjantom. Zbiega pojmano po krótkiej pogoni.
Cyceron - to nie z importu stanik / Cyceron - to nie kosmiczny glob / Cyceron - to nie zamorski kraik / to był antyczny pisarz, nieprzeciętny chłop - tak moglibyśmy strawestować refren piosenki o Spinozie z Kabaretu Starszych Panów. A dlaczego...
Michał Szewczyk miał 16 lat, kiedy zmarł mu tata. Dwa lata później rak zabrał mamę. I tak został sam. Chłopak przeszedł ekspresowy kurs dorastania. Swoistą terapią dla niego stało się pisanie wierszy.
Wojciech Zwierniak jest kompozytorem, ale też dyrygentem Orkiestry Dętej z Baczkowa. Grupa słynie z niestandardowego podejścia do muzyki. Jeden z teledysków nagrali w więzieniu.
Pismo z urzędu wojewódzkiego brzmiało niemal jak nakaz eksmisji: w związku z przebudową ul. Sikorskiego wywłaszcza się Krystynę i Stanisława Czopików z dwóch arów ich działki.
Kurowo nad Narwią stało się jego domem. Joao Matos da Costa od dziewięciu lat mieszka w Polsce. Od ośmiu pracuje w Narwiańskim Parku Narodowym. Tu się ożenił i tu fotografuje najpiękniejsze okazy owadów.
Pod koniec sierpnia 1939 r. przyjechali z Poznania do Białegostoku z nadzieją, że uda się im tu bezpiecznie przeczekać wojnę z Niemcami. Niestety dopadli ich Sowieci i wywieźli do Kazachstanu. Tragiczną historię swojej babci Urszula Ziober opisała...
Po blisko 50 latach rodzina Nowackich odzyskała tereny w centrum Łomży, z których wywłaszczyła ich komunistyczna władza. Teraz 70-letni Janusz Nowacki i jego rodzeństwo chcą sprzedać ten teren miastu. Władze są chętne, ale nie spełniają oczekiwań...
Legalną rozbiórkę nielegalnie postawionego pomnika ku czci UPA Związek Ukraińców w Polsce nazwał „kolejną antyukraińską prowokacją w województwie podkarpackim”.
Grupy religijne w Rosji nie mają łatwo. Świadkom Jehowy zakazano działalności religijnej. Na tym tle Polska jawi się szczęśliwą wyspą religijnej wolności - można wierzyć w co się chce. Trudniej już z rejestracją wyznania.
Kasia Wiśniewska po latach tułaczki stanęła u progu domu dziecka w Miechowie i powiedziała: chcę tu żyć. Nie żałuje swej decyzji. Znalazła przyjaciół, uczy się, pracuje, pomaga.
Marzanna Wieczorek z Bielska Podlaskiego o swoje zdrowie będzie walczyć w sądzie. Pozywa organizatorów biegu survivalowego, podczas którego złamała kręgosłup. Organizatorzy nie mają sobie nic do zarzucenia.
Rozmowa z Arkadiuszem Krajewskim, prawnikiem, doktorantem Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Emmanuel Macron kojarzy mi się z Johnem Kennedym. Każdemu mówi: „masz rację, masz rację”... Ale w gruncie rzeczy jest ciągle niewiadomą - mówi Aleksander Hall.
Teoretycznie takie historie nie powinny się zdarzać. Oddanie dziecka w szpitalu to nie problem, można nawet zostawić je anonimowo w Oknie Życia. Dlaczego więc co roku ginie w Polsce około 20 noworodków?
Kto pamięta Kaśkę, przynosi znicze. Stoją na murku tuż przy budynku. Ludzie wspominają, dzielą się informacjami i odczuciami. Po 19 latach jednak więcej jest domysłów i plotek niż faktów
Brawo! Uczennice z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku pokazały, że młodzież potrafi być pomysłowa i chętna do poszukiwania nowych wyzwań.
Rozmawiamy z Oleną Duć-Fajfer, Łemkinią z Uścia Gorlickiego, pracownikiem naukowym UJ. Mówi m.in. o rodzinnych losach, wysiedleniu na obszar Dolnego Śląska w czasie Akcji Wisła.
Politolodzy, socjolodzy, dziennikarze i politycy łamią sobie głowy nad najnowszymi sondażami. A dlaczego słupki takie, a nie inne, czemu rośnie, kiedy spada, że w sumie są nieważne, chociaż jednak ważne, że sprzeczne, ale mimo wszystko spójne,...
Weronika Rosati to jedna z ciekawszych polskich aktorek. Nam opowiada, dlaczego porzuciła Hollywood i jak oryginalna uroda, którą zawdzięcza włoskim genom, wpływa na jej karierę.
Jak Bruksela zmieniła Donalda Tuska? Czy po skończonej kadencji wróci do polskiej polityki? I czy za trzy lata będzie mu się jeszcze chciało „kopać” także z PiS? - zastanawiają się koledzy z boiska, politycy, przyjaciele.
Dzięki Flocie widzieliśmy w Świnoujściu wiele znanych osobistości piłkarskich np. Michała Listkiewicza, Adama Nawałkę, Arkadiusza Milika czy Szymona Marciniaka.
To, co zostało. Dziś kolejna cześć opowieści o historii budynków przy ul. Warszawskiej
System zarządzania uczelniami trzeba stworzyć od nowa mówi dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spanò - dyrektor Instytutu Historycznego UW i współtwórca ruchu „Obywatele Nauki”.
75 lat temu, w 1942 roku, powstały Narodowe Siły Zbrojne (NSZ). Ich historia, przez lata istnienia w Polsce niedemokratycznego systemu, była zakłamywana, jednak do dziś wielu środowiskach, panuje przekonanie, że jednostki te kolaborowały z...
Ksiądz Tadeusz Wojda, od 10 czerwca nowy pasterz białostockiego Kościoła, po raz pierwszy odwiedza Białystok. Przedstawiamy jego kapłańską drogę, zainteresowania oraz rodzinę, która mieszka w Świętokrzyskim.
W ramach „Operacji Romeo” , którą agenci enerdowskiej Stasi prowadzili w latach 1960-1990 za Łabą, skupiano się głównie na sekretarkach, które najpierw rozkochiwano, by potem z ich pomocą zdobywać największe tajemnice.
Po urodzeniu dzieci Agnieszka Czmyr-Kaczanowska i Joanna Gotfryd wróciły do pracy. Ale nie kosztem swoich rodzin. Postawiły na własny biznes. I stworzyły portal internetowy, który innym kobietom pomaga łączyć karierę zawodową z macierzyństwem
Kobiety za późno decydują się na to, by zostać mamą. To główny wróg płodności w Polsce.
Prezydentowi i premierowi w sprawach gospodarczych doradzać mają fachowcy z Narodowej Rady Rozwoju. Ale praktyka skrzeczy
Są spotkania znaczące niewiele, czasami nic. Są takie, co to potrafią zmienić los. Historia krakowskiego Centrum Hipotermii Głębokiej to opowieść o spotkaniach, które przestawiły wiele życiowych zwrotnic na odpowiedni tor. I o lekarzach...
Wrzesień 1939 był dla nich ostatnim aktem wielkiej filmowej kariery - mówi Grzegorz Rogowski o bohaterkach swojej książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji”
Kto opowiedziałby historię pokolenia wojny? Kto by się o nią przez lata upominał, mimo zakazów i represji, gdyby wszyscy dali się zabić? - pyta prof. Tadeusz Lubelski, znany historyk filmu, krytyk, pisarz.
- Teraz każdy mecz będzie ważny. Można powiedzieć, że czeka nas osiem finałów - mówił kilka dni temu pomocnik Lecha, Maciej Gajos, nawiązując do pozostałych siedmiu spotkań ligowych i finału Pucharu Polski z udziałem Kolejorza.
Radni PiS i prezydent Białegostoku mają dziś niepowtarzalną okazję na zgodę ponad podziałami. Trzeba jednak ustąpić, a na to ochoty raczej nikt nie ma. Bo w białostockim samorządzie trwa wielka wojna.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.