Na temat wypadku samochodowego premier Beaty Szydło rozmawiamy ze Zbigniewem Minkiewiczem, specjalistą w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, członkiem International Bodyguard Association.
- 100-letni buk daje tyle tlenu, co 2,7 tys. młodych drzewek - mówi Marta Bejnar - Bejnarowicz. radna z Gorzowa - lubuskiej stolicy Siekierezady.
Nie widać końca czarnej serii wypadków z udziałem najważniejszych osób w państwie. W piątek, 10.02, poszkodowana została premier.
Rozmowa z prof. dr. hab. med. Marcinem Gruchałą, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Abolicja w NFZ oraz zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej - to tematy naszego czwartkowego telefonicznego dyżuru z ekspertem.
Rozmowa z Mariolą Czerwińską-Ćwiertniewicz oraz jej mężem Grzegorzem Ćwiertniewiczem, autorem książki „Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko”, biografii zmarłej 12 lutego znakomitej aktorki i artystki estradowej.
Do tej pory znaliśmy ją przede wszystkim z licznych romansów. Kolonko, Żuławski, Adamczyk. Do tego dochodziły sądowe procesy. Dopiero z czasem, w kolejnych filmach, pokazała, że nie tylko uroda jest jej wielkim atutem.
To niesamowite, dzwonią i piszą do mnie ludzie oferując pomoc. Jest nawet były oficer BOR - mówi mec. Władysław Pociej. Krakowski adwokat za darmo broni kierowcy, któremu prokuratura zarzuca spowodowanie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.
- Kocham Gruzję za jej nieuporządkowanie. Tutaj każdy ma rację i zawsze musi być tak jak on chce, nigdy inaczej - mówi Krzysztof Nodar Ciemnołoński.
Okazuje się, że sponsorzy są znakomicie przygotowani na wypadek wykrycia dopingu u sportowców, których wspierają.
Powiat ma poważne problemy finansowe. Wisi nad nim 5 mln długu, które już trzeba oddać. Zarząd powiatu widzi tylko jedno wyjście
Czytelnicy bibliotek w Nowej Soli, Kolsku, Bytomiu Odrzańskim i Kożuchowie mogą za darmo słuchać elektronicznych książek.
Wiemy już, że Centrum Przesiadkowe wybuduje nam firma Skanska, która wygrała przetarg. Będzie ono gotowe za rok
Telefon, GPS, leki, a nawet to, co mamy na sobie, to właśnie jest technologia kosmiczna - mówił gen. Mirosław Hermaszewski
Ma dwa sklepy, jeden w Rzepinie, a drugi w Cybince, gdzie mieszka. Działa w szkole jako aktywny rodzic, sporo robi dla muzyki
Placówka, prowadzona przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, otrzyma wsparcie od miasta.
Szymon poszedłby w maju do pierwszej komunii świętej. Zginął w niedzielę w tragicznym wypadku na motocrossie.
Miało być szybko i wygodnie. Tak było, ale się jednak skończyło. Od kilku dni dojedziemy do stolicy Niemiec, ale z kłopotami
Mieszkańcy z Osiedla Nadodrzańskiego od dawna mają kłopot z parkowaniem aut przy domu. Jest nadzieja na poprawę.
Brutalny psychopata - tak o kimś, kto od uczuć łatwo przechodzi do zbrodni, mówią psycholodzy. Janusz strzelił kilka razy do byłej partnerki, a potem spalił sklep, w którym pracowała
Nasi goście na weselu powinni nie tylko dobrze się bawić, ale i smacznie zjeść. To od tego, co znajdzie się na stołach będzie zależał ich nastrój.
Kiedy myślimy o ślubie i weselu, od razu przychodzą nam na myśl prezenty. Co jednak zrobić, by nie popełnić ślubnego faux pas? Doradzamy.
Ślub to przede wszystkim uroczytość pełna wzruszeń. Ale zanim dojdzie, musimy niestety pamiętać o załatwieniu formalności.
Każda para młoda chce dotrzeć do urzędu lub kościoła z fasonem. Od nas zależy, jaki to będzie pojazd. A wybór jest naprawdę ogromny.
Wrak nie wrócił do kraju. Śledztwo nie posunęło się do przodu, a Rosjanie nie zakończyli swojego postępowania - to katastrofa czy zamach?
Jan Sidoruk malarstwa uczył się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tworzy od 10 lat. Dziś otworzy swoją 20 wystawę
Zabrakło miejsc na oddziale neonatologicznym w szpitalu w Koszalinie Ciężarne, zagrożone przedwczesnym porodem, będą kierowane do Polic.
Choć miasto było niemal doszczętnie zniszczone, oni nie bali się zainwestować. Pierwsze polskie firmy powstały tutaj już w 1945 roku.
Oprawcy chcieli poddać się karze za znęcanie nad dziećmi. Ale prokuratura zmieniła zdanie. Akt oskarżenia wycofano z sądu. A prokuratora odwołano!
Jeszcze w tym roku ruszy remonty drogi krajowej nr 20 w Śmiadowie (gm. Borne Sulinowo). Zniknie kostka - zmora kierowców.
Jest już gotowa diagnoza społeczno-gospodarcza, którą kołobrzeski Urząd Miasta zlecił gdańskiej firmie Eu - Consult. Niestety, wnioski nie napawają optymizmem.
Jakie tajemnice kryją odtajnione niedawno amerykańskie akta - opowiada profesor Jakub Tyszkiewicz, wrocławski historyk i autor książki „Rozbijanie monolitu. Polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski 1945-1988”.
Inauguracja wiosny w Białymstoku wypadła bardzo okazale. Jagiellonia rozbiła 5:0 Górnika Łęczna.
W piątek pani Dorota dostała wreszcie klucze do wyremontowanego mieszkania. Może już opuścić barak, który zajmowała z pięciorgiem dzieci.
Tadeusz Dziuba, poseł i szef poznańskich struktur PiS, opowiada m.in. o kandydacie tej partii na prezydenta Poznania.
My nie chcemy tu śmietniska. Nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc, bo wójtowi już chyba na nas nie zależy - zwrócił się do nas z prośbą o interwencję Czytelnik.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.