Do Białegostoku przyjechała za pracą. Z Łodzi. I od razu zakochała się w starych, drewnianych domach, cerkwiach, lasach... Katarzyna Sztop-Rutkowska mieszka tu już 16 lat.
Ponad milion złotych zapisano w tegorocznym budżecie Mielca na wybudowanie wieży widokowej. Swoim wyglądem ma przypominać świecę, a na jej szczycie ma stanąć figura Matki Boskiej. Pomysł podzielił mieszkańców.
O tym, jak opozycja pójdzie do wyborów i gdzie jest jej miejsce podczas podejmowania ważnych dla państwa i obywateli decyzji - mówi Leszek Miller, były przewodniczący SLD.
Niecodziennym sposobem na przedłużenie życia może być zamrożenia ciała po śmierci. To się już dzieje na naszych oczach, bo ludzie wierzą, że dożyją czasów, gdy medycyna pokona choroby, które ich zabiły i wybudzą się, by znów żyć.
Pracownicy TPN już od 4 lat doskonalą naukę na nartach w Austrii. Robią to, choć 250 m od biura mają kolej na Kasprowy. Dla parku tutejsze stoki są jednak złe, bo pogoda jest w Tatrach niepewna
Jeszcze w grudniu - a miał prawie 84 lata - prowadził zajęcia na krakowskiej PWST. Według krytyków był jednym z najlepszych aktorów teatralnych w Polsce. I najbardziej niedocenianym. Wczoraj zmarł prof. Tadeusz Malak
Przed Galerią Krupówki, szczytowym osiągnięciem architektury zakopiańskiej, stoi wystawa. Bardzo pouczająca. Powinna stać się obowiązkowym punktem szkolnych wycieczek, w niewielu miejscach można za jednym zamachem dowiedzieć się tak dużo o...
Emilia, podobnie jak wielu Polaków, wyjechała zarobkowo do Holandii. Tam poznała Tomasza. Była tak zakochana, że początkowo nie zauważyła, jak się zmienia pod wpływem alkoholu.
Sierpień 2005 roku. Kraków, przy dźwiękach dzwonu Zygmunta, wita nowego metropolitę. Arcybiskup Stanisław Dziwisz pod Wawel przyjechał z Watykanu zaledwie kilka tygodni wcześniej. Podobno - dość niechętnie. Miał liczyć na to, że po śmierci Jana...
Przed Najwyższym Trybunałem Narodowym w Krakowie w 1947 roku stanęło 40 esesmanów. W obozie Auschwitz służyło w różnych okresach 8,5 tys. członków SS. Tylko 700 zostało osądzonych
Interesująca jest koncepcja miłosierdzia w nauczaniu byłego metropolity krakowskiego. Opiera się na trzech filarach z Krakowa: św. Bracie Albercie, św. Siostrze Faustynie i św. Janie Pawle II. Jest to droga dążąca do wyzwolenia u ludzi nadziei.
- Nie, nigdy nie czułem się chuliganem, nie poszedłem tam, aby tłuc witryny, ale żeby walczyć o Dom Katolicki - mówi Zenon Kamiński.
Mec. Tomasz R. został odwołany ze stanowiska zastępcy rzecznika dyscyplinarnego szczecińskiej palestry. Teraz to jego ocenia prokurator.
Mieliśmy bardzo mroźną noc. Temperatura minimalna w nocy lokalnie od -18°C w rejonach górskich do -16°C w rejonach wyżynnych. Wszyscy grzeją. Smog głównie w środkowej części i na południu regionu.
W sierpniu 1794 roku, caryca Katarzyna II, władczyni Imperium Rosyjskiego oświadczyła Prusom i Austrii, że „nadszedł czas, aby trzy dwory podjęły kroki nie tylko do ugaszenia ostatniej iskry pożaru, który wybuchł w sąsiednim kraju, lecz także...
Rozpoczynały się polonezem, często miały dobroczynny charakter i gromadziły znamienitych gości. Tak w Kielcach wyglądały bale karnawałowe sto lat temu.
Była barwną osobowością i fajną kobietą. O Michalinie Wisłockiej, bohaterce wchodzącego dziś do kin filmu „Sztuka kochania” opowiada profesor Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog i jej dawny kolega z pracy
Co daje start w konkursie piękności oraz o ślicznych Podlasiankach mówi Elżbieta Lichanów, organizatorka Miss Podlasia. - Nie szukamy modelek, tylko kobiecości. Dziewczyn, które oczarują publiczność swoim urokiem - podkreśla
Jeszcze tak niedawno żyłem w błogiej nieświadomości co do politycznych sympatii moich znajomych. A nawet, jeśli wiedziałem, kto, na kogo głosuje, mało mnie to obchodziło. Nie lekceważyliśmy polityki, ona po prostu płynęła sobie, gdzieś obok nas...
Historia. Nazwiska 8,5 tysiąca członków SS, którzy tworzyli załogę niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau, upubliczni w poniedziałek krakowski Instytut Pamięci Narodowej.
Od początku policjant twierdził, że auto prowadziła jego żona, on był tylko pasażerem. Ale już kilka dni po tym, jak potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu, do naszej redakcji zaczęły napływać anonimowe informacje, jakoby samochodem kierował...
O możliwych konsekwencjach uścisku Trumpa z Putinem, alienacji establishmentu i wojence polsko-polskiej - mówi Waldemar Pawlak, były premier, były prezes PSL.
- Nigdy w życiu nie chciałbym być jeszcze raz aktorem - zapewnia Jan Nowicki. - Aktorstwo mnie już kompletnie nie interesuje. Zajmuję się tym, co stawiam najwyżej, jeśli chodzi o sztuki - pisaniem.
Przemysław Bednarczyk poszukuje osób, które pamiętają wizytę pilotów bombowca B-17 ze Stanów Zjednoczonych. Samolot wylądował awaryjnie na lotnisku na Sadkowie wiosną 1945 roku.
To był skrót myślowy - mówi radny PiS Kazimierz Koralewski, przepraszając za wysyłanie rodziców in vitro do psychiatry.
Cybulski od czterech kółek wolał dwa - mówi Dorota Karaś, autorka książki „Cybulski. Podwójne salto”.
Leonard Cohen miał przyjechać do Lublina, obejrzeć nasz spektakl z jego piosenkami. Nie zdążył - opowiada Renata Przemyk.
Wszystkim jest dane prawo do buntu, do tego, żeby sobie z czymś nie radzili, żeby przeżywali swoje kryzysy. Natomiast matki, jakimś dziwnym trafem, tego robić nie mogą - mówi Natalia Fiedorczuk, pochodząca z Białegostoku autorka książki „Jak...
Pieniądze. Jedne raporty mówią o wzroście stawek za usługi prawne, inne o stagnacji czy wręcz obniżkach. Agresywna walka o klientów trwa.
Krajowa Administracja Skarbowa połączy w jedną dotychczasowe trzy służby.
W 2005 r. kolega napisał, że w Rzymie „byłem cieniem”. Muszę się zgodzić, bo sekretarz papieża służy, nie zabiera głosu. A pełniąc urząd metropolity, musiałem decydować i brać odpowiedzialność za decyzje - mówi kard. Stanisław Dziwisz.
Mimo że od śmierci Michaela Jacksona mija już osiem lat, nadal jest on żywy w pamięci swoich fanów. Patryk Łukaszuk ma jedną z najbardziej obszernych kolekcji pamiątek w Europie.
Zwiedzający wystawę stałą Muzeum II Wojny Światowej nie poznaje historii wojny rok po roku. Pomiędzy początkiem i końcem tej opowieści znajdują się sale, w których mówi się o wybranych tematach.
Ratusz chce nowej stacji mierzącej smog w mieście, a także uchwały antysmogowej.
Wojnie starosty z burmistrzem przygląda się m.in. NIK, RPO, skarbówka i izba obrachunkowa. Powód? Ktoś rozsyła listy pełne oszczerstw w sprawie romansów i szastania pieniędzmi.
Astronomiczny rachunek 24 metry sześcienne - tyle wody miała zużyć Walentyna Makarewicz z Sokółki. Kobieta dostała rachunek na ponad 200 zł. Co ciekawe, od miesięcy przebywa za granicą.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.