Ksiądz z wytatuowanym herbem na ramieniu, przedszkolanka z czaszką na szyi, bankierka z kolczykiem w brwi. Odważne tatuaże są coraz bardziej popularne. Czy trwałe malunki na ciele i kolczyki w nietypowych miejscach odstraszają pracodawców?
Co założyć na wigilię w rodzinnym gronie, a co na formalne spotkanie w firmie? Podpowiada Augustyna Nowacka, magister sztuki, projektant ubioru, stylista, kostiumograf.
Spokojnie, to tylko szacunkowe wyliczenia prezydenta Słupska.
Sąd Okręgowy w Słupsku rozpozna sprawę Kacpra S., który pod wpływem alkoholu i marihuany ranił nożem funkcjonariusza.
Oskarżenie było absurdalne: z łomem w ręku szarżowała na ZOMO. Przez 36 dni siedziała zamknięta w ośrodku odosobnienia. O dramatycznych przeżyciach Joanny Nitkiewicz-Powichrowskiej z Białegostoku pisaliśmy osiem lat temu przy okazji wystawy IPN...
Apel do rządu o umieszczenie trasy w planie rozwoju sieci drogowej Polski na lata 2014-2023.
Pani Joanna sama musiała dojechać do szpitala, po tym jak zaatakował oraz pogryzł ją pies.
Pani Eliza opowiada, że pracownica sklepu zapakowała jej żywą rybę do zwykłej reklamówki, pozbawiając ją tym samym dostępu do wody.
Połączenia transportowe i szybkie dostarczenie towaru klientom mają znaczenie dla każdej firmy.
Jeszcze kilkanaście lat temu przechodząc obok ul. Warszawskiej 39 mijało się drewniany płot z furtką oraz murowany parterowy domek na wysokim fundamencie. Była to stróżówka pilnująca wejścia na teren rozległej posesji, na której od 1889 r....
Nauka. Jaka jest prawdziwa moc nadajników telefonii komórkowej i czy zagrażają one zdrowiu? Na te pytania odpowiedzą naukowcy w ramach pionierskich w naszej części Europy badań, które wystartowały w Krakowie i Rzeszowie. Ważną rolę odegrają w nich...
Zatrudnienie. Polski rynek pracy kurczy się o 50 tys. osób rocznie. Niebawem będzie to ponad 100 tys. rocznie. Co robić?
Najlepsze warunki na Pomorzu mamy dla nowych technologii, słabiej jest w usługach i przemyśle. Tak wynika z raportu pt. „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2016”.
O tym, że warto pomagać innym, mówi Eleonora Rudnik, sopocka aktywistka z Fundacji św. Antoniego
Z Bogdanem Borusewiczem, senatorem PO, wicemarszałkiem Senatu, rozmawia Jarosław Zalesiński.
We wtorek, 20.12.2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera wodewilu „Prawdziwa historia śmiechu”. Widownia zrywała boki. Dominowały interpretacje nieśmiertelnych przebojów amerykańskich, znanych powszechnie z musicali i z estradowych...
Żegluga morska staje się coraz bardziej ekologiczna. Nie tylko armatorzy przebudowują statki. Także porty wdrażają nowe rozwiązania, mniej uciążliwe dla miast.
W usługach biznesowych coraz częściej doceniane są umiejętności i doświadczenie starszych.
Czteroletni Eliasz w Gdańsku spędził ponad połowę życia. Z matką - Rosjanką i ojcem - Ukraińcem wyjechał z owładniętego wojną obwodu donieckiego. Pani Julia i jej mąż, Sasza przez 2,5 roku od zera nauczyli się języka i ułożyli sobie życie na...
Ostatnie tygodnie i dni przed świętami Bożego Narodzenia to czas masowego pomagania innym. Niektórzy nawet mówią o przypadającym na drugą połowę grudnia „apogeum polskiej dobroczynności”.
Wierzono, że dusze naszych przodków będą symbolicznie ugoszczone i dobrze przyjęte - opowiada dr Artur Gaweł, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
Według GUS żyje się nam w regionie dostatniej niż średnio w kraju. Cieniem na tej laurce kładą się nasi emigranci, coraz częściej na zawsze.
Nawet miesiąc może potrwać rozbiórka betonowej konstrukcji przeprawy na ulicy Niemodlińskiej. W środę kruszarki wjechały na barki pod mostem i dziś rozpocznie się najtrudniejsza część operacji.
Apogeum kryzysu sejmowego mamy już chyba za sobą, niezależnie od tego, czy opozycja zje wigilijną kolację w domu, czy na mównicy marszałka Kuchcińskiego.
11 grudnia 1942 r. przy ulicy Przemysłowej w Łodzi Niemcy utworzyli obóz dla dzieci. Wychowawcą była tam Eugenia Pohl, po wojnie pracownica żłobka.
Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj w Sygnałach Dnia, że nie będzie jednolitego podatku.
Ukazała się najnowsza odsłona kalendarza Pirelli. I choć ukazuje się on od wielu lat, to kalendarz na 2017 rok jest wyjątkowy. Miejsce modelek zastąpiły aktorki, które pozowały do zdjęć zupełnie bez makijażu i pieczołowicie ułożonych fryzur....
Niedawno mówiono o 40-letniej łodziance, którą niedoszły mąż oszukał na ponad 800 tysięcy złotych. Najsłynniejszym oszustem matrymonialnym był Jerzy Kalibabka. Stał się bohaterem serialu „Tulipan”. W dawnej Łodzi także nie brakowało oszustów...
W historii konferencji prasowych w prawdziwie demokratycznym kraju, po konferencji, politycy mówią: a teraz czas na pytania (nieustawione i wygodne dla polityka).
Rozmowa z dr Aleksandrą Ziębą, ekspertką ds. terroryzmu i Niemiec z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Warszawskiego.
Zmieniają się nasze obyczaje związane z przygotowaniem i obchodzeniem Bożego Narodzenia. Coraz częściej przepisów na potrawy, inspiracji na ozdoby świąteczne i dekoracje domu oraz pomysłów na prezenty szukamy w internecie. Z sieci ściągamy też...
Szykują się zmiany w ustawie o świadczeniach zdrowotnych. Mogą negatywnie wpłynąć na próby finansowania in vitro z budżetów samorządów.
Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie powstała w 1926 roku. Mieszkańcy wsi w czynie społecznym budowali remizę. Jak przez lata zmieniła się jednostka?
Ową pełną życia 90-latką jest Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim. W 1926 r. przeprowadzili się do nowego budynku, który funkcjonuje do dziś.
Wizyta u fryzjera to był dawniej dla każdej rodziny spory wydatek. Fryzjerzy się cenili, na ich usługę nie wszystkich było stać. Mężczyźni chodzili tam nie tylko, by podciąć włosy, ale i by się ogolić.
Wydawałoby się, że kilkadziesiąt lat temu ludzie z małych miast raczej nie wyjeżdżali ze swoich domów. Ale już wtedy eskapady cieszyły się dużą popularnością.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.