Niezwykłe odkrycie regionalistów Towarzystwa Bory Dolnośląskie. Tym razem to... wiekowy dąb, który w obwodzie liczy sobie 504 centymetry!
Zespół nauczycieli i rodziców Absolwenty zaśpiewał wczoraj w „GL”. By przekazać wszystkim pozytywną energię i życzenia na święta i każdy dzień roku.
- To była walka z czasem, ale udało się. Było trudno, ale wierzyłem, że damy radę - cieszył się Patryk Białowąs, jeden z czterech uczniów OHP w Żarach, remontujących mieszkanie dla samotnej matki.
- Dziadujecie i nie macie pieniędzy na porządny remont - usłyszeli urzędnicy od mieszkańców. To dlatego, że chcą wyciąć drzewa przy remoncie wylotówki.
Miasto nie rezygnuje z pomysłu wykreślenia przymiotnika ze swojej nazwy. Decyzja w tej sprawie długo jednak nie zapadnie...
Od stycznia będzie więcej pracy dla kucharzy i pomocy kuchennej. Firma szuka również osób bez kwalifikacji. Jedyny wymóg to zapał do pracy.
– Zgadzamy się z tym, że zmiany są potrzebne, ale nie mogą być przeprowadzane na szybko. Tak napisali w liście otwartym do prezydenta Dudy uczniowie. Chcą, żeby zablokował ustawę.
– Zgadzamy się z tym, że zmiany są potrzebne, ale nie mogą być przeprowadzane na szybko. Tak napisali w liście otwartym do prezydenta Dudy uczniowie. Chcą, żeby zablokował ustawę.
Choć nie uczy się dużo, co rusz zajmuje medalowe miejsca na przeróżnych konkursach. 12-letnia Aurelia Szperlik to prawdziwy szkolny omnibus!
Nie będzie oświetlenia świątecznego przy drodze krajowej w Krośnie Odrzańskim.
Wspólnymi siłami nowej pani wójt, jednej zdeterminowanej mieszkanki i „GL”, udało się dać mieszkańcom drogę, na którą czekali od 40 lat!
Zostawiam Bogu wolność. Czasem przychodzi bardzo szybko, czasem mija trochę czasu, zanim człowiek się odblokuje i zacznie zauważać miłość, która jest blisko niego- mówi ks. Krzysztof Kralka.
Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy w grudniu? Czy uroczystości mają pogańskie korzenie? Kiedy pojawiła się choinka? Nowe światło na początki święta rzuca ks. prof. Józef Naumowicz, badacz dziejów chrześcijaństwa.
Czatują z aparatami za ogrodzeniem lotniska albo ustawiają się na specjalnie dla nich przygotowanej platformie. Policjanci, uczniowie, urzędnicy, biznesmeni - łowcy latających maszyn. Jednym słowem - spotterzy.
Mróz, zgliszcza i strach, ale też wielkie nadzieje. Tak wyglądało pierwsze Boże Narodzenie w polskim już Kołobrzegu.
Pomimo deszczu w niedzielne przedpołudnie na placu Konstytucji było sporo osób.
Grudzień to najpiękniejszy, ale i najbardziej wymagający miesiąc w całym roku. Dlatego też doświadczone gospodynie z naszego regionu przybywają z pomocą!
Był tak zdesperowany, że z dnia na dzień coraz bardziej zbliżał się do drogi, do ludzi. I faktycznie, to była jego jedyna szansa na przeżycie. Bo Cisna, żyje dzięki człowiekowi.
Podczas pokazu stołów wigilijnych w Zespole Szkół Morskich w Darłowie uczniowie zdradzili nam kilka przepisów.
Czy chrześcijańskie miłosierdzie ma konkretny adres? Czasem tak. Aleja Monte Cassino 7, Koszalin. Od pięciu lat każdy, kto szuka pomocy tutaj ją znajdzie. Wystarczy otworzyć drzwi i wejść.
Sprzeczności drzemiące w człowieku są jego największą wartością - uważa pisarz Jan Grzegorczyk, który właśnie wydał nową książkę o księdzu Groserze, bo - jak mówi upadł w postanowieniu, by o nim już więcej nie pisać.
Natalia Janoszek z bielskiej Straconki jest pierwszą Polką, która występuje w produkcjach przemysłu filmowego Indii. Inna kultura, inne zwyczaje, inne traktowanie kobiet. - Gdy dostałam w twarz, moje protesty zostały wyśmiane - mówi aktorka.
20 lat temu spotykał się w garażu swoich rodziców, by z kolegami z kapeli odbywać pierwsze próby. Wtedy: król solówek na osiedlu. Dziś lider grupy Feel. Katowice to jego miasto. W grudniu 2016 Piotr Kupicha zabiera nas na spacer po miejscach,...
Dokonałem trudnych wyborów, bo musiałem zrobić coming out, walczyć, by swobodnie żyć jako ateista, mówić o tym, kim jestem publicznie - opowiada Robert Biedroń. Dziś prezydent Słupska i jeden z najbardziej lubianych polityków.
Nawet zioła, które według nas są niegroźne, mogą reagować z przyjmowanymi lekarstwami - mówi dr Krzysztof Czarnobilski.
Politycy opozycji blokują sejmową mównicę, partia rządząca przegłosowuje budżet poza salą obrad. Na ulice wychodzą zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy PiS. Takiego kryzysu politycznego nie było w kraju od lat. Czy da się go załagodzić przy...
W Lublinie powstała firma promująca miasto. Kupimy w niej praktyczne przedmioty z panoramą Lublina lub kojarzonymi z nim symbolami.
Czesław Beer nie ma o czym rozmawiać z rówieśnikami, bo oni rozprawiają wciąż o chorobach. A on zapomniał już dawno, co to tabletki. Jest najstarszym nauczycielem jogi w Polsce, zdrowo się odżywia, ćwiczy. No i jest szczęśliwy.
Grudniowy ranek. Podczas gdy część z nas pije pierwszą poranną kawę, w bazie cargo na lotnisku w Pyrzowicach praca od dawna wre. Każdego ranka samolotami, m.in. do bazy DHL, przylatuje tu tysiące paczek, które trzeba posortować. To głównie nasze...
Kiedyś synonim obciachu, dziś ulubiony prezent pod choinkę. Z reniferami, Mikołajem czy bałwankiem. Świąteczne swetry. A raj dla swetromaniaków znajduje się w Orzeszu.
Kilka godzin na najbardziej nowoczesnej porodówce w regionie. Szczęśliwi rodzice, przejęte studentki i fachowy personel. - Ważne są wiedza, doświadczenie, pewność i empatia - mówi położna Renata Depak.
Strój mieszczki żywieckiej może ważyć nawet 12 kg. Żeby go włożyć, potrzebne jest solidne przygotowanie teoretyczne, bo każdy jego element ma ściśle określone miejsce. Samo ubieranie trwa kilkadziesiąt minut, a przygotowania do niego jeszcze dłużej.
Bracia Krzemińscy z Częstochowy byli prekursorami filmów dokumentalnych i informacji filmowych. Zawsze na miejscu ważnych wydarzeń.
Jest pokusa, by przy świętach uderzyć w nutę kaznodziejską, zatrząść się i zagrzmieć. Trybunały, sądy, szkoły, biznesy, media, kopalnie i samorządy - wszystkie te pola sporów politycznych - zamknąć można w jednym obrazku. Prześladuje on i wyłazi...
Najmodniejsze bukiety dla panny młodej kwiaciarki robiły z goździków i asparagusa: długich albo przyciętych i uformowanych w „kalafiorek”. Jaki alkohol królował na weselach w PRL-u? Najczęściej „CC” - czysta czerwona, którą zaprawiało się...
Jak wybierać prezenty, zachować się przy wigilijnym stole i być dobrym gospodarzem przyjęcia, mówi dr Andrzej Szteliga, wieloletni dyplomata, wykładowca etykiety i protokołu dyplomatycznego Akademii Dyplomacji przy Uniwersytecie Śląskim.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.