Moje ulubione miejsce na jesienne wakacje? Małe greckie wysepki. Chociażby Małe Cyklady...
Rozmowa z dr. Januszem Kucharczykiem, filozofem, o tym, czy zapomoga dla matek dzieci z poważnymi wadami ma sens.
Socjalne prezenty to kosztowne przedsięwzięcia. Nie jestem wielbicielem neoliberalnych wizji społeczeństwa, ale skromności - jak najbardziej.
- To miał być najpiękniejszy dzień w naszym życiu, a niewiele brakowało, by nasza córeczka umarła - wzdycha Patrycja Szlaga. Lekarka, która odbierała poród, została ukarana za nieetyczne zachowanie.
Jak za walkę z komuną odwdzięczyła mi się III Rzeczpospolita? - Nijak - skarży się Jadwiga Chmielowska autorce książki „Dziewczyny z Solidarności” Annie Herbich.
Z Jackiem Oparą, przewodniczącym Zakładowej Organizacji Izbowej ZZ Celnicy PL przy Izbie Celnej w Gdyni, rozmawia Jacek Klein
Krajowa Administracja Skarbowa: ułatwienie czy kłopot i zwolnienia celników? Z Łukaszem Schreiberem, posłem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Jacek Klein
Sześcioro zatrudnionych tam podopiecznych Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja Też” przełamuje polskie stereotypy. Zajmując się obsługą widza na każdym spektaklu, uczą Pomorzan otwartości na odmienność
Waldemar Kowalski Wołyń zjechał wzdłuż i wszerz. Na wystawę w Muzeum II Wojny Światowej zbierał okruchy pamięci tych, którzy nie mogą zapomnieć o tym, co tam zaszło w tragicznych latach 1943-45.
Jan Klawiter, poseł PiS z Pomorza, przygotował projekt ustawy o ustanowieniu dnia 14 lub 15 kwietnia świętem państwowym. Ma być złożony w Sejmie jeszcze w tym roku.
Prototypy Jawy 250 testowano w wojennym kamuflażu, z lakierem feldgrau i emblematami niemieckich marek, korzystając z deficytowej benzyny przydzielanej fabryce w związku z remontami ciężarówek dla Wehrmachtu
Gmina ma już koncepcję i projekt przebudowy Samorządowego Ośrodka Kultury. Autorem obu dokumentów jest znany opolski architekt Mirosław Palej.
- Możemy tylko żałować, że nie powstało dzieło, które przynosiłoby Lublinowi chwałę - mówi prof. Lechosław Lameński, znany historyk sztuki o niezrealizowanych polichromiach z kościoła akademickiego KUL.
- Antykoncepcja jest niegodziwa, powoduje liczne choroby - uważa prof. Dudziak z KUL. Psycholog i teolog pokieruje zespołem, który przygotuje podstawy programowe przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. - Ekspertów dobierano ze względu na...
Z prof. Zygmuntem Litwińczukiem, rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, rozmawia Aleksandra Dunajska.
Nie jesteśmy typowymi kuratorami, którzy realizują projekt, a to, co się dzieje poza terminem, jest mało ważne - mówi Ryszard Kalinowski, tancerz, choreograf, współorganizator Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.
„Jestem mordercą” to filmowa opowieść o Zdzisławie Marchwickim. Mężczyzna został stracony za zabójstwo 14 kobiet. Jego kontrowersyjna historia rozgrzała społeczną wyobraźnię do czerwoności. Nie była zresztą jedyna.
Od Olafa Lubaszenki nauczyłem się więcej niż w szkole teatralnej - mówi Marek Molak, aktor i wokalista w zespole rockowym. Opowiada nam o roli w serialu „Barwy szczęścia” i o tym, jak udało mu się wygrać ogólnopolski test wiedzy ekonomicznej.
Wojciech Lubawski jest prezydentem Kielc od 14 lat. Ma coraz więcej przeciwników. Jak sobie z tym radzi i jakie ma plany na następne lata?
Rząd przygotowuje świadczenie w ramach programu „Za życiem” dla rodzin, w których urodzi się dziecko z nieuleczalną chorobą.
- Zygmunt Szendzielarz, pseudonim „Łupaszka” był bohaterem pozytywnym, niejednokrotnie musiał stawiać czoła niemieckiemu oraz sowieckiemu okupantowi – mówił na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w Kielcach, doktor Kazimierz Krajewski z...
Z doktorem nauk medycznych Tadeuszem Mierzwą kierownikiem Kliniki Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach rozmawiamy o tym, co nie służy naszemu słuchowi i gardłu oraz w jaki sposób o nie dbać.
W ich zdjęciach jest magia. Do świata podwodnej fotografii potrafili przenieść nawet zespół rockowy. Tak czarujące obrazy tworzy Eye Lens Underwater Photography Team. Jednym z twórców tej grupy jest kielczanin, Karol Kubicki.
Na Termach Maltańskich od kilku lat można oglądać poznańską drużynę piłki wodnej. Choć klub istnieje dopiero od 2011 roku, jego zawodnicy mogą już pochwalić się medalami.
Rozmowa z Andrzejem Juskowiakiem, były znakomitym piłkarzem, który z Lechem Poznań kiedyś zdobywał mistrzostwo Polski, a dziś ma doradzać przy transferach.
Już ok. 1500 osób dołączyło do grupy o nazwie „Nie dla ekshumacji Sebastiana Karpiniuka”
Z niepokojem obserwuję, że niektóre frakcje w PiS zaczynają śmierdzieć pychą. PiS w nepotyzmie dogonił PO - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.
Czy Facebook miał prawo zablokować profile organizacji narodowych za udostępnianie plakatu z symbolem falangi? - pytamy o to Bartosza Józwiaka, prezesa UPR i posła Kukiz'15 oraz Dariusza Jońskiego, byłego rzecznika SLD, współzałożyciela lewicowego...
W regionie jest jednym komendantem policji, który do pracy przyjeżdża... motocyklem. - Ważne jest dla mnie to, że wszyscy to rozumieją i nikogo to nie dziwi - śmieje się podinsp. Kamil Gabor, komendant Komisariatu IV Policji w Zabrzu.
„Roladka z polędwiczki z dodatkiem puszystego puree dyniowego z warzywami i sosem balsamicznym” czy „Polędwiczka wieprzowa z aromatycznym chutney z dyni i frytkami z batatów”? Obie te potrawy może teraz przygotować każdy z Państwa! Uczniowie...
Kryminał to historia relacji między ludźmi i tego, co doprowadziło do morderstwa, a mnie interesuje psychika - mówi Katarzyna Puzyńska, autorka serii kryminałów o policjantach z Lipowa. Już została okrzyknięta polską Camillą Läckberg.
Spotkanie Lecha Wałęsy z publicznością w Katowicach, organizowane przez KOD, zaczęło się od owacji na stojąco i okrzyków: Lechu! Lechu!
Po akcji śląskich mediów z wiosny tego roku: „Tak dla śląskiej onkologii” ani warszawska centrala, ani filia Instytutu Onkologii w Krakowie, nie wzięły z Gliwic żadnych pieniędzy. Dyrektorów obowiązuje jednak nie formalna, ale dżentelmeńska umowa...
Mieszkańcy Byczyny mogą sprawdzić, jak wyglądała ich dzielnica, a niegdyś wieś, przed wielu, wielu laty. W ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok powstała makieta, obrazująca położenie domów i pól uprawnych w 1848 roku. Właśnie z...
Pamiętnik Żydówki z Będzina, Rutki Laskier, poznaliśmy 10 lat temu. Co wydarzyło się przez te 10 lat, od czasu, gdy „Dziennik Zachodni” opublikował zapiski z czasów wojny? M.in. powstała Fundacja Rutki Laskier. Chce stworzyć muzeum pamięci...
Do dzisiaj pomaga mi świadomość, że jak raz się poddać, to już jest po tobie - mówi Tomasz „Kowal” Kowalski. Wypadek, któremu uległ dwa lata temu, żmudna rehabilitacja i walka o to, by znów chodzić o własnych siłach, nie przeszkodziły w realizacji...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.