Tylko nieliczne 6-letnie dzieci rozpoczną edukację w szkole.
Projekt nabrał już ostatecznych kształtów. Brakuje jeszcze dokładnych obliczeń, żeby wystąpić o pozwolenie na budowę.
We wtorek będzie okazja przyjrzeć się wielu ofertom.
Urząd Miasta Torunia planuje przebudowę placu Chrapka i placu Niepodległości, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.
St. bryg. Sławomir Klusek jest nowym komendantem wojewódzkim państwowej straży pożarnej. Akt powołania odebrał wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
31 marca w Piwnicy Artystycznej Kawon - „Nie tylko dla wiosny” - Kabaretowy Koncert Charytatywny na rzecz walczącej z chorobą Karoliny.
Szkoła Wydziałowa była ważną placówką oświatową, zaś jej okazały gmach mocno zapisał się na kartach historii Inowrocławia…
Ochotnicza Straż Pożarna rusza z akcją, która ma na celu zachęcić młodych ludzi z gminy do wstąpienia w szeregi ogniowców.
Owe „fasy” (od niemieckiego słowa „beczka”) to ważny element wyposażenia firm wodociągów i kanalizacji w czasach, gdy tam, gdzie nie było kanalizacji rurowej, wywożono „sprawy niewymowne” cysternami.
Wkrótce ma się rozpocząć remont śluzy Okole, a potem kolejnych. I znów miasto będzie odcięte od strony wody. Ale jest rozwiązanie.
Jeździcie do Poznania połączonymi szynobusami? Jeden właśnie się zepsuł, więc komfortu w podróży nie będzie przez trzy tygodnie.
Oficer czerwonych beretów przyznał się do pobicia pod koniec listopada ub.r. 30-letniego zielonogórzanina, który potem zmarł w szpitalu.
W 1886 r. w Kleczkowi urodził się Walenty Czesław Olszewski, nauczyciel i kierownik szkoły w Osięcinach. Pracę tę rozpoczął w 1909 r.
Zabytków, które w Nieszawie trzeba ratować jest sporo. W tym roku będą dotacje na remont elewacji kościoła św. Jadwigi oraz na renowację obrazu św. Anny w kościele poklasztornym.
- Tam jest XIX wiek. Tam jest bagno - tak o ponadgimnazjalnym szkolnictwie pisze Zbigniew Haczkowski w liście do naszej redakcji.
67. pułk piechoty w Brodnicy w trakcie walk o wolną i suwerenną ojczyznę stracił 8 oficerów i 299 szeregowych. Co jeszcze kryje historia naszego pułku?
O planowanych inwestycjach sławskiego nadleśnictwa i otym, jak wpisują się w politykę turystyczną gminy, opowiada wójt Kolska, Henryk Matysik.
Pielęgniarki, które złożyły wcześniej wypowiedzenia, wzięły zwol-nienia lekarskie. Szpital ratował się obsadą z zewnątrz. Kosztowną.
- Pozbawienie miasta dworca to absurd - mówi Czytelniczka. Prezes PKS Zielona Góra uspokaja: - Dworzec autobusowy zostaje.
Mieszkańcy nie od dziś skarżą się na fatalny stan drogi. Mieli również nadzieję na remont. Na to jednak nie mają co liczyć.
- Czasem to ręce opadają. Sprzątam, po chwili błoto znów jest na klatkach schodowych - mówi Magdalena Olek. Ma być lepiej.
Ludzie odwiedzający Park Krasnala obawiają się o bezpieczeństwo. Wszystko przez brak w okolicy fotoradaru, który musiał zostać zdjęty.
Od 30 marca gminni urzędnicy zbierają opinie w sprawie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Konsultacje potrwają do końca kwietnia.
Jacek Niezgodzki został odwołany tuż przed świętami.
Wyburzenia są już pewne, trwa jednak walka o rewitalizację terenów po „Odrze”. Miasto zapowiada spotkanie w tej sprawie z przedsiębiorcami.
Wschowskie muzeum wzbogaci się o kilkadziesiąt prac zmarłego przed pięcioma laty Eugeniusz Get-Stankiewicza, grafika i rzeźbiarza, który choć kojarzony z Wrocławiem, mocno związany był także ze Wschową, gdzie trafił w 1945.
Rozpoczynają się prace na ulicach Żeromskiego, Prusa, Sienkiewicza oraz Chopina. Gmina dostała pieniądze na remont dróg na os. Wrocławskim II.
Zajęcia z judo, fitness czy zumby – to jedne z wielu atrakcji projektu sławskiej podstawówki, który zachęcał dzieci do aktywności fizycznej.
Krzysztof Sadowski nie jest już radnym powiatu głogowskiego. Jego miejsce zajmie Agnieszka Badzińska z KWW Jana Zubowskiego.
Mieszkańcy pokazali, że potrafią się dogadać i wspólnie zaprojektować wymarzone miejsce rekreacji. Miasto wykona ich projekt i liczy na podobne inicjatywy. W sobotę rusza kolejny obywatelski plan.
Na pytania odpowiada Jolanta Jankowska, prawnik z Państwowej Inspe¬kcji Pracy w Zie¬¬lo¬nej Górze.
W sobotę o 12.00 TKKF Stilon zainauguruje w Gorzowie drugą rundę pierwszej ligi. Oby dla naszych nie był to ostatni sezon w tych rozgrywkach.
O tym, jak młodzieżowa rada ocenia pomysły na zagospodarowania Błoni Piastowskich oraz Górki Tatrzańskiej rozmawiamy z Pawłem Skibińskim, jej szefem.
W Gorzowie wolne mają tylko seniorki. Tak poza tym praca wre na całego. M.in. młodzież pełną parą szykuje się do eliminacji mistrzostw Polski.
W drzonkowskiej hali w sobotę i w niedzielę odbędzie się międzynarodowy turniej. Organizatorem jest zielonogórska fundacja Green Star specjalizująca się w szkoleniu młodzieży.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.