29-letnia Daria Łuksza z Hajnówki od ponad 20 lat choruje na padaczkę. Co najmniej raz w roku ląduje w szpitalu, bo atak może wywołać nawet... mycie rąk czy powiew wiatru.
Pierwszy raz odwiedziłem Węgry, gdy miałem siedem latek. W czasach PRL-u wyjazd za granicę sam w sobie był wielkim wydarzeniem. A co dopiero do kraju, który z nami nie graniczy i ma atrakcję dumnie przez Madziarów zwaną „węgierskim morzem”. Do...
Z Pawłem Stopińskim, ornitologiem i prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Nadgoplańskiej rozmawiamy o wędrówkach ptaków.
Wydziały komunikacji w całym kraju przeżywają oblężenie. Powodem jest nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która przewiduje kary nawet do tysiąca złotych za niedopełnienie obowiązku rejestracji pojazdu lub zawiadomienia o jego zbyciu czy nabyciu w...
Rozmowa z Magdaleną Rumińską, prawniczką z Torunia.
Pacjent po amputacji nogi stał się więźniem swojego domu. Problemem jest dla niego nawet wizyta u lekarza, czy specjalisty. Wie to Mariusz Grześkowiak, który nie miał jak dostać się nawet do zakładu ortopedycznego. Dzięki pomocy pracowników...
Białostocka poczta znajdowała się od połowy XIX wieku przy ulicy Warszawskiej (pod obecnym nr 13). Od 1891 roku białostoczanie nazywali tę kamienicę „stara poczta”, bo nowa mieściła się przy Kościelnej.
Dzięki pani Elżbiecie otrzymałem dar od pani Teresy Marcinkiewicz i obu Paniom mile dziękuję. A tym darem jest album „Barwy uczuć” na pocztówkach z Belle Époque. To jeszcze tylko przypomnę, że mianem pięknej epoki zwano we Francji (i nie tylko...
Rozłąka z ukochaną osobą może być wyzwaniem, ale czy dla wszystkich? Związki bywają różne, jak i same rozstania. Są jednak bardziej lub mniej ryzykowne scenariusze. Jednym rozstanie szkodzi, innych pobudza do działania. Umacnia więzi. Dlaczego...
Rozmowa z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa, szefem Platformy Obywatelskiej w Szczecinie.
- Auto to puszka, która izoluje nas od innych. Zupełnie inaczej doświadczamy miasta, jesteśmy bliżej niego, kiedy przemierzamy je pieszo czy rowerem lub hulajnogą - mówi prof. Maria Lewicka, Kierownik Zakładu Psychologii Społecznej i Środowiskowej...
Dekada lat 50. ub. wieku przyniosła chwilowe ocieplenie. Kolejne zimy były podobne do obecnej, przebiegały bez śniegu i mrozu.
Jak zgodnie twierdzą wystawcy, zainteresowanie rękodziełem rośnie - zwłaszcza u osób w wieku 30-45 lat. Choć produkty są droższe niż te oferowane w marketach, dziś większe znaczenie ma ich wyjątkowość i praca włożona w samodzielne wykonanie.
Pięćdziesiąt groszy - na taką podwyżkę każdego litra ulubionego napoju musimy się przygotować. Podatek cukrowy ma stanowić nowy oręż w walce z otyłością, która przez specjalistów jest już uznawana za chorobę cywilizacyjną. Pozyskane w ten sposób...
Policjanci ze specgrupy Speed do walki z piratami drogowymi zatrzymali w Łodzi 37-letniego kierowcę bmw, który dozwoloną prędkość przekroczył o 66 km na godz., po czym tłumaczył się, że... śpieszył się do kina.
W poprzedni weekend, późną nocą na toruńskiej starówce banda młodych, wysportowanych idiotów napadła na grupę młodych ludzi z Ukrainy, Rosji, Białorusi. Był wśród nich także - jak donoszą media - Polak ze wschodu.
Ministerstwo Cyfryzacji ma pomysł, by zakazać używania smartfonów w szkołach. W Bydgoszczy takie rozwiązanie już funkcjonuje w niektórych szkołach, ale są wyjątki od reguły.
W poniedziałek do drzwi 80-letniej Teresy Wadas w Korfantowie zapuka komornik, żeby wyrzucić ją z łazienki i przedpokoju własnego mieszkania, które zajmuje od 1966 roku i które kupiła od gminy.
Czerwony jest na zewnątrz łuku. Tuż pod nim pojawia się pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, a na końcu fioletowy. Tak w dużym skrócie, czyli z definicji, wygląda tęcza. A jak wygląda ta nasza, narodowa?
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznająca rokrocznie nagrody Oscara zdobyła się w niedzielę na werdykt bez precedensu. W tegorocznej rywalizacji o zaszczytną złotą statuetkę za najsilniejszego faworyta w kategorii „Najlepszy film”...
Nie wszyscy ateiści to zbuntowane młodziki. Bywają też świadomi konsekwencji swojego wyboru myśliciele. Na jakiej płaszczyźnie mogą się spotkać z wierzącymi w Boga? I nie chodzi tylko o wspólną działalność charytatywną, polityczną czy o ład...
Obiecaliśmy, że przestaniemy dotykać spraw politycznych, aby nie pogłębiać frustracji i poczucia beznadziei u naszych PT Czytelników, ale wrócił pan po kilku zaledwie dniach z dalekiego świata, a tu zmiany, zmiany, zmiany: „ustawa kagańcowa”...
Na plan serialu „Czas honoru” trafiła kończąc studia. Poznała wtedy Antoniego Pawlickiego. Choć wpadł jej w oko, każde z nich po skończeniu zdjęć poszło w swoją stronę. Kilka lat później okazało się, że los miał wobec nich inne plany.
Miejski Dom Kultury w Brzezinach organizuje bezpłatne warsztaty z tworzenia masek karnawałowych z papieru mache (rozdrobnionego i rozmiękczonego w wodzie papieru z dodatkiem substancji wiążącej, np. kleju).
We wtorek (25 lutego) o godz. 16 w kinie Odeon 3D odbędzie się spotkanie dla mieszkańców gminy Koluszki zainteresowanych gminną dotacją (5 tys. zł) na wymianę pieca.
Wszystko wskazuje, że ekspresowa S11 najpierw dojedzie do Szczecinka od północy. GDDKiA podpisała umowę na pierwszy odcinek drogi.
Około 1700 miejsc przygotuje miasto dla dzieci przedszkolnych na nowy rok szkolny. Rekrutacja rusza w najbliższy czwartek. Nerwowo zrobi się jednak później.
- Armia to nie firma, gdzie człowiek przychodzi o 7.00 i wychodzi o 16.00, a dzień mija bez historii - mówi GL gen. bryg. dr Robert Kosowski
– Wobec Marka W. prawomocnie orzeczono karę łączną ośmiu lat pozbawienia wolności – podkreśla sędzia Diana Książek-Pęciak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.
– Nowa Sól była w sporcie bardzo silna – wspomina Eugeniusz Ast, który w latach 50. właśnie w tym mieście zaczął trenować boks. Dzisiaj sportowy trend wraca do miasta.
Zapadł jeszcze jeden wyrok w sprawie wygaszenia mandatu radnego PiS z Nowej Soli. Czy to kończy obecność Andrzeja Wieczorka w radzie?
- Remont katedry, w środku i na zewnątrz świątyni, został już zrobiony w 70 proc. - mówi konserwator zabytków Michał Jarosiński. Gotowa już jest nawet część wystroju katedry - ławki czy boczne ołtarze.
Chcą stworzyć dom dla osób niepełnosprawnych, by po śmierci rodziców nie zostali sami.
Dziś tak... walentynkowo. Historia naszego regionu obfitowała w romanse. Niektóre były wielkie, o których plotkowano w całej Europie, inne były równie gorące, ale ich bohaterowie mieli mniejsze „szczęście” .
Przebudowa ul. Sikorskiego w Gorzowie w „urodzinowym prezencie” zalicza kolejny poślizg. Teraz wykonawca mówi, że zrobi torowisko do 6 kwietnia, a prace zakońcy 21 czerwca. Ale i to nic pewnego...
Do kiedy trzeba złożyć dokumenty? Do ilu placówek można? Czy decyduje kolejność zgłoszeń? I co jest punktowane? Sprawdziliśmy i mamy wszystkie odpowiedzi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.