Leonardowi da Vinci nie udało się sfinalizować swojego projektu violi organista, instrumentu klawiszowo-smyczkowego. Projekt renesansowego mistrza powołał za to do życia Sławomir Zubrzycki z Krakowa, który koncertuje na ich „wspólnym” instrumencie...
Cześć. Zdziwiony wzrok podnosi się znad kijów do nordic walking. Kolejny zaskoczony żelaznym - przynajmniej kiedyś - górskim savoir-vivre’em.
Karolina Czarnecka zasłynęła piosenką „Hera, koka, hasz, LSD”, którą obejrzało w YouTube ponad 35 mln widzów. Teraz będą mogli oni zobaczyć jej wykonawczynię w filmie „Sługi wojny”. Nam aktorka i wokalistka opowiada czy jest feministką i jak łączy...
Nazywano je garkotłukami i białymi niewolnicami. Nic dziwnego, skoro w strukturze służby domowej w pierwszej połowie XX wieku postawione były najniżej. Były to niewykwalifikowane dziewczyny, które przyjeżdżały ze wsi „za chlebem”. O losach...
Ludzie po amputacjach często wycofują się z życia społecznego i zawodowego. Wokół siebie widzą współczujące spojrzenia i własną odmienność. Marek Zadębski udowadnia, że „inwalida” nie równa się „inny”.
Radni Koalicji Obywatelskiej, chcą by Rada Miasta Białystok podjęła w piątek (23.08) stanowisko dotyczące działalności organów państwa wobec prof. Krystiana Markiewicza. Ponieważ Koalicja ma większość, nie będzie z tym problemu.
Wyjątkowo długa, trwająca do 28 sierpnia rekrutacja do szkół średnich miała ułatwić rozmieszczenie „podwójnego rocznika”, tymczasem spowodowała kolejne trudności. W szkołach, gdzie brakuje uczniów, nauczyciele boją się zwolnień.
Co zrobić, kiedy człowiek-legenda, który kiedyś nie bał się dla słusznych spraw pójść do więzienia, zachowuje się jak bezmyślny pijak? Niestety - znowu postraszyć wiezieniem.
Jest pierwszy wyrok w sprawie pożaru w katedrze. Ks. Zbigniew S. postanowił dobrowolnie poddać się karze. W czwartek 22 sierpnia sąd przychylił się do jego prośby.
13 października zdecydujemy, kto zasiądzie w ławach poselskich i senackich.
– Usłyszałem, jak ktoś przez megafon mówi „Masturbacja”. Okazało się, że to z samochodu z napisem: „Stop tęczowej zarazie”.
W piątek 23 sierpnia, miała zakończyć się przebudowa ul. Sikorskiego. Do finiszu jednak jest daleko. W piśmie dotyczącym przedłużenia prac jest nowa data. To 8 marca.
- Sama radocha! Nie ma to jak Słubice! Od kilkunastu tygodni, rankiem czy wieczorem, wyprawa do pracy to wyczyn - denerwuje się Anna Majewska, która z Rybocic dojeżdża do pracy w Słubicach.
Pomysł powstania Zielonogórskiej Kolei Miejskiej pojawił się na sesji. Podsunął go Sławomir Kotylak. Nie jest to nowa propozycja, choć po połączeniu miasta z gminą nabiera innego znaczenia.
Kierowcom często puszczają nerwy, gdy ktoś ich zdaniem porusza się samochodem zbyt wolno, czy wykonuje niebezpieczne manewry. Jeden użyje klaksonu, inny wulgaryzmów, ale nie brakuje i takich, którzy użyją pięści i nóg. Ale też noża czy pistoletu....
W Polsce ludzi o tym nazwisku mieszka prawie 10 tysięcy, w tym 2 tysiące w gminie Łapy, zaś o połowę mniej w Białymstoku. Mają przydomki, bo i imiona często takie same. Już w niedzielę po raz szósty Łapińscy spotkają się na rodzinnym zjeździe w...
Na początku sierpnia decyzją Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto umorzono postępowanie sanacyjne spółce Grupa Piotr i Paweł. Powodem jest brak spłaty bieżących zobowiązań wobec wierzycieli. Firma tłumaczy, że czeka na drugą transzę środków od...
z Łukaszem Kuropaczewskim, gitarzystą i dyrektorem artystycznym Akademii Gitary rozmawiamy o programie festiwalu.
Chętnie korzystamy z miejskim rowerów. Tak wynika ze statystyk. W aplikacji zarejestrowało się już 1052 użytkowników.
Mieszkańcy Torunia i turyści będą mogli przemierzać miasto na elektrycznych hulajnogach i skuterach. Na początek będą mieli do dyspozycji sto jednośladów. Jednak ich liczba ma zostać podwojona jeszcze w tym roku.
- W wielu sprawach jesteśmy dosyć podobni do ludzi z roku 1939 - mówi pisarz Marcin Wilk. - A jednak rok 2019 to nie rok 1939. Dzisiaj mamy nowe źródła potencjalnych zagrożeń.
To będzie aquapark na miarę częstochowskich możliwości. W dzielnicy Tysiąclecie, w środku kilkudziesięcioletniego osiedla, w szybkim tempie rośnie park wodny. Niewielki, ale funkcjonalny. Wymarzony i od lat wyczekiwany przez częstochowian,...
Czym pojechali Państwo na urlop? Autem, pociągiem, samolotem? Ekolodzy i tak wbiją nas w poczucie winy, najbardziej jednak amatorów latania. Tylko czy pociągi mogą zastąpić transport lotniczy? Tegoroczne przypadki z koleją każą w to wątpić.
Zdjęcie himalaistów czekających w kolejce, by stanąć na najwyższej górze świata, opublikowały niedawno wszystkie światowe media. Podobnie jak informację o 11 ofiarach, które w tym czasie zginęły, wspinając się na Mount Everest od nepalskiej...
Z apelem o pomoc do naszej redakcji skierowali się mieszkańcy Jezierzan, których zaniepokoił nieprzyjemny zapach i kolor pobliskiego kanału.
Konsultacje dotyczące przebiegu drogi S11 przez północ Wielkopolski, czyli odcinka biegnącego z Piły do Szczecinka prowadzone były na początku roku. Teraz GDDKiA opracowała raport i znane są preferencje mieszkańców. W wyniku konsultacji powstał...
W filmie "Polska Toskania" zobaczycie nasz region z całkiem innej perspektywy. Dotychczas mówiliśmy o winiarstwie i winiarskich tradycjach jako o ciekawostce adresowanej przede wszystkim do turystów
Szpital przy Jaczewskiego dostanie pieniądze z NFZ na leczenie pacjentów za pomocą przezskórnej naprawy zastawki mitralnej. Kardiolodzy z SPSK 4 jako jedyni po tej stronie Wisły wykonują ten innowacyjny zabieg na sercu.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu w związku ze stwierdzeniem przypadku wścieklizny 31 lipca 2019 roku wyznaczył na terenie Poznania obszar zagrożony. Jeśli nie zostaną stwierdzone nowe przypadki, stan ten potrwa do połowy listopada. Strefa...
W 1815 roku na tajnym posiedzeniu Ministerstwa Wojny generał Karl von Grolman opowiedział królowi Fryderykowi Wilhelmowi III o pomyśle budowy twierdzy w Poznaniu.
Ostatnie duże otwarcie centrum handlowego w Poznaniu miało miejsce 19 października 2016. Były pokazy artystyczne, polscy ale i zagraniczni celebryci, a także tłum poznaniaków chętnych, by zobaczyć jedno z największych centrów w Europie - Posnanię....
Z 3 miesięcy i 24 dni do 4 miesięcy i 6 dni wydłużył się średni czas oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahentów - wynika z najnowszego badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. Problemy nie omijają firm z regionu. - Lubelszczyzna...
Czy nauczyciele są na tyle zdesperowani, że wrócą do zawieszonego na okres wakacji strajku? Wszystko wskazuje na to, że na Podkarpaciu pedagodzy nie mają takiego zamiaru.
Po rozwiązaniu kontraktu z Cracovią Przemysław Pyrdek podpisał kontrakt z Siarką Tarnobrzeg. 23-latek ostatnie 2 sezony spędził w Resovii.
Niecałe 55 złotych - tyle Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczy w tym roku na leczenie stomatologiczne jednego mieszkańca Podkarpacia. Tymczasem koszt jednego wypełnienia to około 150 złotych.
Wyremontowana za 15 mln zł płyta Starego Rynku w Bydgoszczy wygląda coraz gorzej. Winnych nie ma, a drogowcy czekają na zimę i co się po niej stanie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.