Dziś o 9.00 sprzed ratusza Wielkopolanin Dariusz Wawrzyniak rusza rowerem w trasę. Chcę pokonać 850 km dla chorego Wojtusia. O akcji poinformowała gmina.
Pieniądze, srebrne monety, medal i inne „skarby” były w kapsule czasu. Odnalazła się podczas remontu wieży kościoła. Została otwarta pod czujnym okiem konserwatora zabytków.
- Miasto jest mistrzem Polski w kategorii: „Gdzie byliśmy, a gdzie jesteśmy” Jeśli porównać początki mojej prezydentury i sytuację miasta o ogromnym bezrobociu, do obecnej Nowej Soli, to dokonaliśmy wielkiego postępu i rozwoju. Nowa Sól ma dziś...
Tekra i zakład A.Z. Iwaniccy rozwijają się, powstają nowe zakłady, najpewniej wybudowane zostanie też potężne centrum logistyczne koło Gubina. Czy zostało tutaj jeszcze jakieś miejsce dla potencjalnych inwestorów? Rozmawiamy o tym z burmistrzem...
Ostatnio informowaliśmy o tym, jak mieszkańcy Dąbia oraz strażacy z miejscowego oddziału ochotniczej straży zapracowali na nowy wóz strażacki. Wydawało się, że na tym koniec. Jednak pojawiły się wątpliwości co do tłumaczenia wójta, który...
Wraca sprawa remontu starego mostu w Cigacicach. Wczoraj mieszkańcy zablokowali przeprawę domagając się jej pilnej modernizacji. Ich zdaniem most jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania ich miejscowości i całej okolicy.
Tym razem w ramach naszego cyklu wybraliśmy się do Starego Kisielina - sporego sołectwa z niezwykłą historią i ciekawymi atrakcjami, które warto odwiedzić w trakcie wakacyjnych wędrówek!
W ciągu dwóch tygodni w Lubuskiem będą dwa okrągłe stoły poświęcone oświacie. Jeden organizuje wojewoda i kuratorium, a drugi - marszałek. W obu przypadkach wnioski i sugestie z rozmów mają zostać przekazane władzom państwowym.
Klaudia Polak, samotna matka, pobierała tzw. kosiniakowe. Okazało się, że to świadczenie jej się nie należało, więc teraz musi oddać ponad 12 tysięcy złotych! - Ta kwota jest dla mnie przerażająca - nie ukrywa.
Przy peronie pierwszym trwają już ostatnie prace nad drugim torem, ostatnio pomalowana została estakada kolejowa. To znak, że jej remont jest już na finiszu. Widać to także na bulwarze.
Jest szansa, że prawie po roku przerwy tramwaje wrócą na ul. Katowicką w centrum Bytomia. To część jednej z najpopularniejszych linii z Bytomia przez Chorzów do Katowic. Wykonawca zapewnił Tramwaje Śląskie, że ruch będzie mógł być wznowiony na...
Żory stawiają na naturę. Pod koniec sierpnia zostanie tu otwarta miejska pasieka Bee Bee. Cztery domki dla pszczół wypełnią pełen zieleni teren dawnego przedszkola przy ul. Powstańców. To początek, bo potem powstanie tu ogród społeczny i naturalny...
Oddział Chirurgii Dziecięcej w Cieszynie był zawieszony od lutego, ale nikt nie mówił o jego oficjalnym zamknięciu. Jednak oddziału nie udało się uratować i 15 sierpnia oficjalnie zakończył działalność. Dzieci będą musiały jeździć do sąsiednich...
Zakończono weryfikację wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.
Trwa druga tura naboru na uczelnie w regionie. To szansa na indeks także dla tych, którzy we wtorek przystąpią do poprawkowej matury.
Obozy, biwaki, dni pamięci – to tylko część inicjatyw podejmowanych w czasie wakacji przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu.
Oprócz gmin także osoby prywatne mogą dopisać alimenciarzy do rejestru dłużników. I coraz częściej to robią. W odzyskaniu zaległych alimentów pomoże też firma windykacyjna.
- Szczury biegają po naszej wsi jak koty - mówi jedna z mieszkanek Niedźwiedzia i jako przyczynę wskazuje na bliskość składowiska odpadów i wydzielający się z niego smród.
Już we wtorek rozpocznie się 11. edycja Bella Skyway Festival. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Różnorodność miejsca”.
Od 1 września zaczną obowiązywać nowe przepisy o VAT, czyli m.in. biała lista podatników, a od listopada firmy czeka obowiązkowy już split payment. Boją się zmian i sankcji. Ale kasa na socjal sama się nie zarobi.
W lawinowym tempie przybywa u nas samochodów. Miejsc do parkowania zaczyna brakować nie tylko w centrach, ale i na obrzeżach miast.
Po wojnie brakowało wszystkiego. Ci, którzy przeżyli, musieli gdzieś mieszkać, do wyludnionych miast napływała podmiejska ludność, powstawały fabryki, a pracujący w nich robotnicy musieli mieć swój kąt, żeby założyć rodzinę. Każdy chciał go mieć,...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - dzięki porozumieniom z kolejnymi samorządami - chce ułatwić mieszkańcom dostęp do składania wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową...
W Żukowie odbyła się uroczystość związana z 100. urodzinami porucznik Walerii Kot, sanitariuszki I Armii Wojska Polskiego. Było mnóstwo wzruszeń oraz pełnych miłości i ciepła słów.
W czasach PRL książeczki mieszkaniowe dawały szansę na własne mieszkanie. Dziś zebrane na nich pieniądze często pokrywają jedynie kilka procent jego wartości. Nowelizacja przepisów pozwoliłaby przeznaczyć je na inne cele. Wielu posiadaczy mówi...
Narodowy Instytut Wolności rozdał dotacje dla fundacji i stowarzyszeń. Najwiekszą, bo 700-tysięczną otrzymał Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Samorządnej.
Według prognoz GUS, do 2050 roku liczba mieszkańców woj. podlaskiego zmaleje o prawie 200 tysięcy. To efekt galopującego w dół przyrostu naturalnego oraz wciąż ujemnego salda migracji. Do tego kobiety coraz później rodzą dzieci. - Straciliśmy...
Z mieszkańcami Kruszynian przeprowadzili dziesiątki rozmów. Poznali historie ludzi i miejsc we wsi. Te drugie opowieści interesowały ich szczególnie. Dzięki nim dowiedzieli się o tajemniczym cmentarzysku położonym tuż przed wsią, mrocznych...
Chociaż poznańskie lotnisko wciąż ma niewielu pasażerów w porównaniu do innych polskich miast, możliwe że w ciągu zaledwie pięciu lat przestanie się rozwijać. „Winne” są przepisy ograniczające liczbę samolotów, które w ciągu doby mogą wylądować i...
- Nasze doświadczenia sumują się i dzięki temu możemy tworzyć coś nowego - z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem rozmawiamy o nowej płycie „Philosophia”.
Które samochody są najtańsze w naprawie? To pytanie zadaje sobie wielu, noszących się z myślą kupna auta. Z raportu brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Warranty Direct, dowiadujemy się, które pojazdy generują najmniejsze koszty eksploatacji. Co...
Wiemy, co zawiera tajny dotąd dokument Morskiego Centrum Nauki, dotyczący przyszłych wystaw. To informacje dla firm, które chcą wygrać przetarg na wykonanie, dostarczenie, zamontowanie, uruchomienie i serwis około 200 eksponatów, które znajdą się...
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na październikowe wybory do Sejmu i Senatu. Na Pomorzu największą niespodzianką jest start wojewody Dariusza Drelicha.
Do 30 sierpnia można głosować na pomysły, które stargardzianie zgłosili do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.
W środowisku pielęgniarskim zaczyna wrzeć. Obawia się ono, że w przyszłym roku zniesione zostanie tzw. zembalowe, czyli 1200 zł podwyżki.
Grupa zapaleńców jeździ po całym świecie w poszukiwaniu największych sumów. Na swoim koncie mają mnóstwo ponaddwumetrowych drapieżników.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.