Choć kolejne historyczne i wartościowe budynki w centrum Poznania odzyskują dawny blask, nadal wiele z nich stoi pustych lub prowadzi się w nich ciągnące się w nieskończoność remonty. Tak jest z wizytówką Łazarza, słynną Sołtysówką, czy Zieloną...
Z Antonim Dudkiem, profesorem habilitowanym nauk humanistycznych i politologiem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rozmawia Jacek Wierciński.
- Po intensywnym treningu czuję, jakby ktoś odciął mi dopływ energii. Leżę na ziemi bez ruchu. Paradoksalnie to moment, kiedy czuję największą satysfakcję - mówi Kinga Gacka, młoda biegaczka Budowlanego Klubu Sportowego.
Doznałam w tygodniu, który minął, niezdrowej ekscytacji.Bo cóż podniecającego dostrzec można w... kolejce do kasy? Ale to był ogonek, którego nie mogłabym sobie wymarzyć.
Policyjne statystyki biją na alarm. Od początku roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło aż 139 osób. To o 45 więcej niż przed rokiem o tym czasie.
Będziemy mieli Hotel Hilton Garden Inn na starówce.
Mieszkańcy regionu nadużywają zwolnień lekarskich. ZUS kontroluje i wstrzymuje wypłaty świadczeń, a nawet nakazuje ich zwrot.
We wrześniu rozpocznie się produkcja zmywarek w nowej fabryce BSH w Łodzi. To ogromny zakład i najbardziej nowoczesna fabryka koncernu BSH, który posiada 42 fabryki na świecie.
Toruńscy drogowcy zamierzają zastąpić zabytkowy most między Kaszczorkiem i Złotorią nową konstrukcją. Według szacunków MZD budowa nowej przeprawy z podwieszaną kładką kompozytową ma być dwa razy tańsza niż remont starego mostu.
To teatr wyobraźni, w którym przedstawienie trwa bez przerwy trzy dni. Nie ma ani jednego widza, jest za to 800 aktorów. Każdy z nich wymyśla swoją rolę i podziwia spontaniczną twórczość innych.
Kościół ma problem z zachęcaniem do trzeźwości w sierpniu. Bo według nauczania kościelnego doprowadzenie się do nietrzeźwości jest grzechem niezależnie od pory roku.
Dr Maria Molenda, prezes fundacji Nomina Rosae, opowiada o filmie „Portret Polaka” traktującym o Bolesławie Barbackim. Przedpremierowy pokaz już 21 sierpnia w kinie „Sokół”.
Generał Franciszek Ksawery Latinik - postać nie wiedzieć, czemu prawie zapomniana w Tarnowie, skąd pochodził. W przeciwieństwie do Śląska Cieszyńskiego, gdzie do dziś otaczany jest niemal kultem za wkład w utrzymanie tej ziemi przy Polsce.
W prewencji wielu chorób mogących pojawić się w wieku dorosłym ogromną rolę odgrywa profilaktyka wdrożona już we wczesnym dzieciństwie.
Kiedyś miała grube okulary, nosiła aparat korekcyjny na zębach i ubierała się w szerokie bluzy. Gdy została agentką polskich gwiazd, zadbała o siebie. Pokonała liczne kompleksy i zamieniła się w piękną i pewną siebie kobietę. Dziś jest jedną z...
Od kilku miesięcy często bywa pan w Gdańsku: a to egzaminy w Szkole Filmowej, a to konkurs na scenariusz, a to piękne obchody naszego Trzydziestolecia, czyli rocznica wyborów 4 czerwca i prezentacja spektaklu „Wałęsa w Kolonos” w Teatrze...
Mieszkaniec kwestionuje prawidłowość pobranej opłaty cmentarnej, którą nalicza gmina Świebodzin. Jego zdaniem powinien zapłacić 300 zł, a nie jak mu naliczono 800 zł netto. Gmina twierdzi, że opłata została naliczona prawidłowo. Mieszkaniec...
Sejm przegłosował tak zwaną specustwę, która przyspieszy m.in. budowę terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Zapowiadane przez miasto referendum w tej sprawie nie odbędzie się. Budowa jest już przesądzona.
Gdzie dwóch się kłóci... Do akcji wkracza Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Sprawa podniesienia zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim nabiera tempa. Niektóre rozwiązania nie podobają się burmistrzowi. To nie jest jedyna przeprawa na Odrze, o której może być niedługo głośno. Wciąż istnieje szansa na budowę mostu w...
Jak wracała z koleżanką o trzeciej w nocy z brydża, młodzi pewnie myśleli: Co te staruszki robią o tej porze?
Trzy zielonogórzanki. Co je łączy? Fakt, że prowadzą działalność gospodarczą… oraz to, że każda zmaga się ZUS-em. Poznały się w mediach społecznościowych, gdzie kobiety z całej Polski skarżą się na działalność instytucji.
W drodze na ten świat mały Eryk złamał nóżkę, a raczej ktoś mu złamał. Po lekarzach kończyną chłopczyka zajmą się sędziowie...
Mołdawii trudno szukać w gronie najbardziej obleganych przez turystów krajów Europy. Jest za to uznawana za jeden z nielicznych krajów, w których nie ma żadnych atrakcji turystycznych. Ale każdy słyszał przecież piosenkę „Dragostea Din Tei”...
Katowicki adwokat dr Roman Hrabar zdemaskował odrażające praktyki niemieckiego Lebensbornu. Sprowadzał do Polski dzieci rabowane w czasie wojny i oddawane niemieckim rodzinom.
- Zależy nam, by gorzowskie instytucje ze sobą współpracowały, a nie wojowały - mówi w rozmowie z GL Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa odpowiedzialna m.in. za kulturę.
Prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski na obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Ma też odwiedzić swoich żołnierzy w jednej z baz w Polsce. Czy to będzie Żagań?
Głównym filarem Policji Województwa Śląskiego w II RP byli weterani Powstań Śląskich z lat 1919-1920-1921
- Program naprawczy? Brzmi groźnie. Ale jeśli trzeba, to mówi się trudno. Jako mieszkanka powiatu wolę, by inwestycji było mniej, a powiat wyszedł na prostą - komentuje Emila Aleksandrowicz z Drzeńska.
Rzeź wołyńska zazwyczaj opisywana jest w jednym wymiarze, zgodnie z zasadą, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zbigniew Wadas przekonuje nas, że ta tragedia, jak wiele innych, ma wiele wymiarów...
W podstawówce na Wieprzycach na religię nie chodziły ostatnio tylko trzy osoby. Za to w Mechaniku, Ogrodniku, Plastyku i Ekonomiku katecheza interesuje mniej niż połowę uczniów.
W Katowicach prezydent złożył kwiaty na grobach bohaterów śląskiej samorządności: Wojciecha Korfan-tego, Józefa Rymera i Konstantego Wolnego. Następnie odsłonił tablicę upamiętniającą 100
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Jest na nich większość obecnych parlamentarzystów. Także w przypadku Podlasia, gdzie dziesięć pierwszych miejsc zajmują osoby świetnie znane z działalności sejmowej, rządowej i...
Michał Daniel jest jednym z kilku zawodników, którzy latem przyszli do Izolatora Boguchwała. - W tym sezonie nikomu nie będzie się z nami łatwo grało - zapowiada.
W czasach PRL książeczki mieszkaniowe dawały szansę na własne mieszkanie. Dziś zebrane na nich pieniądze często pokrywają jedynie kilka procent jego wartości.
- Japonia zauroczyła nas pod wieloma względami - mówi Alicja Szeluga, szefowa Chóru Dziewczęcego „Skowronki”. Chór wrócił właśnie z tournee po Kraju Kwitnącej Wiśni.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.