Krzysztof Wisłocki został zastępcą komornik Krystyny Pietrak ze Szczecinka, która przeszła na emeryturę. Od lipca wierzyciele powinni na bieżąco otrzymywać swoje należności.
Włoskie trio Il Volo nagrywa teledyski, koncertuje w Japonii podczas ostatniej trasy promującej album poświęcony Trzem Tenorom, a w przerwach... bierze udział w programie rozrywkowym włoskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. I oczywiście wokaliści...
Budowa centrum przesiadkowego „Sądowa” w Katowicach wchodzi w nowy etap. Dziś rusza kolejna faza prac związanych z przebudową układu drogowego wokół węzła. Po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie, jedną ze zmian jest otwarcie...
Kryta pływalnia przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu przejdzie niebawem sporą metamorfozę. Za ponad 21 mln złotych miasto zamierza poprawić tam prawie wszystko oprócz basenu. Nowością będzie saunarium.
Prokuratura sprawdza, czy w komisji w Tykocinie doszło do naruszeniu przepisów prawa, które dotyczą swobody głosowania. Chodzi o to, że kilkoro pensjonariuszy tamtejszego domu pomocy społecznej korzystało podczas głosowania do PE ze ściąg, które...
Jak warto spędzać czas na emeryturze? Czy są jakieś spotkania dla seniorów w mieście?
Dariusz Olszewski, jest twórcą Społecznej Kuchni Wegańskiej w Kielcach.
Po estakadzie od niedzieli 9 czerwca jeżdżą już pociągi, ale sam remont potrwa jeszcze do wrze¬śnia. Co już się zmieniło?
Pół roku temu radni zdecydowali jednogłośnie, że przekażą diety na zakup defibrylatorów. Kiedy jednak nadszedł czas rozliczenia, okazało się, że pieniędzy brakuje...
Czytelnicy pytają o zadaszenia peronów, bo jak mówią zabrakło 12 mln zł na ich dokończenie... W związku z inwestycją mają więcej pytań.
Znieczulenie do porodu na żądanie? To możliwe w Nowej Soli. Na co jeszcze można liczyć na ginekologii i położnictwie? Operacje laparaskopwe odbywają się tutaj już od dawna.
Miłośnicy jednośladów z Gubina łączą swoją pasję z pomaganiem. Do niedawna robili to jako grupa znajomych, aż założyli klub rowerowy. Wkrótce wybierają się w kolejną wyprawę i znów będą pomagać.
W tym tygodniu kontynuuję opowieść o historii białostockich tramwajów, które jako jedno z ważniejszych osiągnięć miasta, prezentował w 1897 r. w swoim albumie „Widoki miasta Białegostoku” Józef Sołowiejczyk.
Z prof. Romanem Bäckerem, prawnikiem, politologiem, historykiem, rozmawiamy o języku polskiej polityki.
28 stopni w cieniu i ani jednego czynnego kąpieliska w regionie łódzkim. Tak wygląda sytuacja w ten weekend. Ktoś na pewno wejdzie do wody: niezbadanej przez sanepid i niestrzeżonej przez ratowników. A to może oznaczać kłopoty.
Nigdy nie byliśmy jednomyślni. Polacy byli i będą podzieleni. Dlaczego i czy to jest groźne, wyjaśnia dr hab. Agnieszka Kolasa-Nowak, profesor UMCS, kierownik Zakładu Socjologii Zmiany Społecznej.
O tym jak traktujemy środowisko rozmawiamy z Mirosławem Ganeckim, szefem WIOŚ.
Jest dumny ze swojego ojca. Co chwile łamie mu się głos, gdy opowiada o jego wojennych losach, walkach o Monte Cassino i o tym co go spotkało po powrocie po wojnie do kraju
Na rysowaniu spędza długie godziny. Zanim siądzie do wymagającej pracy, potrzebuje rozgrzewki. Robi więc szybkie szkice: 1 na minutę, 60 na godzinę. Magdalena Kamińska, absolwentka liceum plastycznego w Grudziądzu, jest jedyną laureatką...
Poznańska fotografka Marta Szyszka zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Projekty dokumentalne” podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Grand Press Photo. Jurorzy zachwycili się zbiorem trzydziestu zdjęć jej autorstwa, które ukazały się w...
Ministerstwo Środowiska udzieliło Jastrzębskiej Spółce Węglowej koncesji na wydobywanie węgla kamiennego i metanu jako kopaliny towarzyszącej ze złoża „Bzie-Dębina 1 - Zachód”, które znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju.
Wierzę, że w kraju, w którym z dnia na dzień można znaleźć 40 mld złotych na realizację obietnic wyborczych, znajdzie się 40 mld na ratowanie służby zdrowia.
Rozmowa z Grzegorzem Stefaniakiem, wiceprezesem stowarzyszenia 9dwunastych.
Strażnik więzienny Antoni Kosiec objął swoje obowiązki będąc na fleku. Został zdjęty.
Jak na razie, największym dokonaniem debaty o łódzkiej kulturze, która towarzyszyła ogłoszeniu Manifestu Wolnej Kultury Łodzi, jest to, że się odbyła.
Nie wychowamy w bloku drugiej sowy Hedwigi z Harry Pottera ani sarenki Bambi. Podloty ptaków nie potrzebują naszej pomocy, chyba że są okaleczone. Pomagajmy zwierzętom mądrze i z rozwagą.
W 20-leciu międzywojennym Toruń był jednym z największych garnizonów II RP. Stacjonowały w nim jednostki artylerii, piechoty, saperów, lotnictwa...
Na początku wakacji otworzą się bramy kąpielisk w Kamionkach i Chełmży. Pod koniec czerwca ma zadebiutować w nowej odsłonie plaża w Józefowie.
12 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbędzie się I memoriał Ireny Szewińskiej, najwybitniejszej polskiej lekkoatletki wszech czasów, nazywanej „pierwszą damą polskiego sportu”.
Po ogłoszeniu przez sąd wyroku Adamczykówna dowiedziała się od adwokata, że jej rodzice nie poniosą kary, jeśli ucieknie z więzienia. Kwadrans później już jej nie było. Sprytna aferzystka w nieprawdopodobny sposób uciekła milicji.
Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie...
„Weź sprawy w swoje ręce!” - pod takim hasłem wystartowała siódma edycja naszego budżetu partycypacyjnego. W tym roku czeka nas sporo zmian w sposobie zgłaszania i wyboru projektów.
W Szczecinie trwa miejski program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą in vitro. Chętnych par jest tak wiele, że do miasta trafił wniosek o rozszerzenie programu. Nic dziwnego, miasto dopłaca do leczenia 5000 złotych.
Rozmowa z mec. Włodzimierzem Łyczywkiem, dziekanem Okręgowej Izby Adwokackiej w Szczecinie, uczestnikiem II Kongresu Prawników Polskich w Poznaniu.
Konik macha ogonem, szpaki latają wokół czerośniowego drzewa, kręci się karuzela. W Nadbałtyckim Centrum Kultury można oglądać drewniana zabawki. Niektóre z nich mają po kilkadziesiąt lat i przeszły przez ręce wielu dzieci
Zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pierwszego Powojennego Prezydenta Szczecina Profesora Piotra Zaremby. Odsłonięcie rzeźby miałoby nastąpić 5 lipca 2020 roku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.