Na rynku dostępne są jaja różnych gatunków ptaków: przepiórek, kaczek, strusi. Najbardziej popularne jaja kurze są tradycyjnym symbolem świąt.
Sezon koncertowy rozkręcił się na dobre. W tym roku w Polsce zagrają największe nazwiska światowej muzyki. Skorzystaliśmy z tej okazji robiąc cykl materiałów wideo, w których opowiadamy ciekawostki związane z hitami tych artystów. Czy wiesz dla...
Co wspólnego mieć mogą radiowozy z miejskimi programami in vitro? Wyjaśnimy, ale zaczniemy od sąsiadów.
Ponad 800 osób podpisało się pod petycją w sprawie poprawienia funkcjonowania ośrodka zdrowia w Świętnie, wsi w powiecie wolsztyńskim.
Co robi pisarz, gdy nie pisze? Oczywiście, czyta. Specjalnie dla nas grono czołowych polskich liter atów przedstawia swoje rekomendacje książkowe - pozycje, które sami przeczytali w ostatnim roku i uważają, że zasługują na to, żeby poznali je...
Moje Wielkanoce różnią się między sobą. Przeżywam je i w samotności, i jest to moje spotkanie z Bogiem, ale też jako święto, które celebruje się u mnie w domu - mówi Antonina Krzysztoń.
Dziś ostatni odcinek naszego cyklu, w którym prezentowaliśmy bogactwo przyrody Łódzkiego, ale też problemy, jakie wiążą się z ochroną środowiska naturalnego w województwie. Poniżej o tym, co wyróżnia nasz region na tle sąsiednich województw i...
Dla Marcina Dudka to pierwszy sezon w barwach Izolatora Boguchwała. Zawodnik przyznaje, że szybko zaaklimatyzował się w drużynie.
Po zażaleniu rodziny 24-letniego Łukasza, sąd polecił prokuraturze rejonowej ponowne przyjrzenie się zagadkowym okolicznościom śmierci ich bliskiego.
Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zapadły wyroki w głośnej aferze papierosowej. Jak wynika z wyroku, oskarżeni pozorowali wywóz ogromnych ilości papierosów poza Unię Europejską.
- Wiedzieliśmy, że Wisłoka Dębica to dobry zespół - przyznaje Dominik Chromiński, piłkarz Stali Rzeszów, z którym porozmawialiśmy po pucharowym meczu.
Od środy w Krakowie działa automat skupujący plastikowe butelki PET. Za każdą z nich wypłaca 10 groszy. W stolicy małopolski zapowiadają, że wzorem Zachodniej Europy, takich urządzeń będzie u nich więcej. Czy Rzeszów także pójdzie w tym kierunku?
Powodowanie cierpienia zwierząt i dewastacja środowiska są złem - przekonuje ks. prof. Jarosław Popławski z KUL. Z teologiem i historykiem duchowości rozmawiamy o przyrodzie, ekologii, Wielkiej Nocy i... tenisie.
Tylko jedno zgłoszenie do rządowego programu Mosty dla Regionów pochodzi z naszego województwa. Powiat zamojski chce wybudować przeprawę przez rzekę Wolicę.
Wybrano nazwiska osób najmniej kontrowersyjnych – mówi ks. dr hab. Henryk Olszar z Wydziału Teologicznego UŚ. Pod jego kierunkiem powstają biogramy ludzi godnych Panteonu Górnośląskiego. Na obecnym etapie prac najwięcej emocji budzą pisarze:...
Poznań rozpoczyna prace nad polityką mobilności. Dokument, który powstanie do końca 2020 r., będzie obejmował sprawy związane z ilością miejsc parkingowych, transportem publicznym, czy rowerowym.
Gdańszczanie nie docenili Bacha - mówi prof. Józef Majewski, antropolog mediów i teolog z Uniwersytetu Gdańskiego, autor książki o muzyce Bacha „Kanony śmierci”.
Z Aleksandrą Skibińską, dziennikarką i żoną kapitana żeglugi wielkiej, autorką książki „Kapitanowa na wielkiej żegludze”, rozmawia Dorota Abramowicz, dziennikarka i żona starszego mechanika.
Było uroczyste przecięcie wstęgi, a potem poświęcenie. pomieszczeń. Wczoraj otwarto filię wydziału komunikacji starostwa powiatowego w Łapach. To dla mieszkańców Łap i okolic ułatwienie. Nie będą musieli jeździć do Białegostoku, by zarejestrować...
Każda pustelnia to miejsce wyjątkowe, a ta, która od dwóch lat istnieje w Poletyłach koło Brańska w powiecie bielskim, wyróżnia się nawet wśród pustelni.
O słodkich smakołykach na wielkanocnych stołach opowiada Marcin Błański, szczecinianin, zwycięzca ostatniej edycji „Bake Off - Ale ciacho!”
Świnoujście znalazło się na siódmym miejscu w rankingu powiatów i miast w Polsce, które w ubiegłym roku udzieliły turystom najwięcej noclegów. Te dane zadowalają branżę turystyczną i są powodem do dumy.
Rozmowa z Pawłem Bartnikiem, radnym Platformy Obywatelskiej, ale wcześniej nauczycielem, kuratorem i wiceprezydentem Szczecina odpowiedzialnym m.in. za oświatę.
Ewa Krychniak z Sokółki z wielką nadzieją czeka na informacje ze Stanów Zjednoczonych. Liczy, że wynik etnicznego DNA na pochodzenie żydowskie okaże się pozytywny. Bo choć w dziejach swojej rodziny, podczas prac nad drzewem genealogicznym, nie...
Szczecińscy artyści, urzędnicy oraz wielu szczecinian gościło na gali wręczenia Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, która odbyła się w poniedziałek wieczorem w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.
Pozwany odkrył, że ławniczka Sądu Okręgowego w Łodzi ma bliskie relacje z powodem, co naruszało obiektywizm sądu. Prezes Sądu Okręgowego uznał, że godzi to w powagę sądu i złożył wniosek do Rady Miejskiej w Łodzi o odwołanie ławniczki, która...
Medycy podejrzewają ropień mózgu. Każdy dzień leczenia to koszt kilku tys. zł. Pośrednik, który ściągnął Ukraińca do pracy, nie zgłosił go do ubezpieczenia.
W reklamach często się pojawia tradycyjny żurek wielkanocny z jajeczkiem i kiełbaską, tymczasem na Kujawach żur był codzienną, zwyczajną postną potrawą. Po Wielkim Poście ludzie mieli go dość. Organizowali pogrzeb żuru i tłukli garnki, w których...
Pierwsza jadłodzielnia w regionie powstała 3 lata temu. - Mylono ją z jadłodajnią dla ubogich. Dziś świadomość tego, że chodzi o ratowanie żywności, jest większa - mówi Sylwia Kowalska.
Podpalenie to prawdopodobna przyczyna środowego pożaru w Fordonie. Spłonęło ok. 30 ha lasów należących do miasta i Nadleśnictwa Żołędowo. Leśnicy apelują: nie przeszkadzajmy strażakom w akcjach ratunkowych!
Na polskim rynku dostępne są jaja różnych gatunków ptaków, w tym przepiórek, kaczek, strusi oraz gęsi. Najbardziej popularne; jaja kurze są tradycyjnym symbolem świąt.
Bajkowe kostiumy, dopracowana w każdym szczególe scenografia, pajęczyny, pająki, śpiew, pełna napięcia muzyka. I tysiące kart do gry. Młodzież z IV LO w Białymstoku swoją kreatywnością pobiła konkurentów. Nagrodą jest wyjazd do USA na światowy...
Nie chcieli straszyć nowohucian słowem teatr. Dlatego na początku była to po prostu Łaźnia. Z szynszylami, które słuchały muzyki poważnej, archiwum PZU, stolarzami, elektrykami i gołębiarzami w piwnicy. Ludzie przychodzili z ulicy i pytali, ile...
Dwie dekady temu hematolodzy ze Szpitala Uniwersyteckiego przeszczepili walczącej z białaczką Elżbiecie Wawrzynek szpik kostny. Kobieta była drugim w historii pacjentem poddanym takiemu leczeniu w Krakowie. Od tamtej pory transplantacja komórek...
Jak świętować z ateuszami, z tymi wszystkimi, którzy nie wierzą lub wierzą inaczej, a których często kochamy, są nam bliscy?
Wybudował sto kościołów w Tanzanii. Był cenionym dyrektorem krakowskiej Caritas. Jego „dziełem życia” jest jednak Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Krakowianie nazywają je „papieskim miasteczkiem”. Pielgrzymi mówią, że to „mały Watykan”....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.