O wygranej bitwie przeciwko tzw. podwójnym standardom żywności i produktów codziennego użytku z dr. Andrzejem Falińskim, eks-pertem ds. handlu i rynku detalicznego, rozmawia Ewa Andruszkiewicz.
Zasłużony działacz opozycji i prominentny polityk ma dziś upokarzające prokuratorskie zarzuty, a w życiu publicznym funkcjonuje pod pogardliwym określeniem "jurny Stefan". Jak to się stało?
Ile waży piano? Czy cicho oznacza „mniej niż głośno”, czy bezszelestnie? To są trudne wybory... Dyrygent musi zdecydować.
Jest rodowitą Ślązaczką i bardzo sobie ceni cechy charakteru, które dzięki temu ma: wrażliwość i uczciwość. Choć marzyła, żeby być aktorką, okazało się, że jej przeznaczenie to prowadzenie telewizyjnych reality show.
Profilaktyka. Prawidłowo zaplanowana dieta i aktywność fizyczna, których dobroczynny wpływ na zdrowie możemy obserwować w wynikach badań laboratoryjnych, są w tych chorobach nieocenione.
Czy marszałek naprawdę zamierza budować w Katowicach nowe administracyjne centrum stolicy województwa? Rozważamy budowę nowego urzędu marszałkowskiego - zdradził we wczorajszym wywiadzie w DZ marszałek Jakub Chełstowski. Kiedy? Praktycznie jeszcze...
Tak naprawdę onkostrachy w ich imieniu przegania miś Gabiś. Tłumaczy, jak najprościej można , co to jest chemioterapia, transfuzja, punkcja, a nawet nowotwór. Lekarka i jej pacjentka stworzyły książeczkę dla chorych dzieci.
Co trzeci Polak przynajmniej raz miał problem z terminową spłatą zobowiązań. Najczęściej radzą z tym sobie przesuwając spłatę na późniejszy termin, zaciskają pasa albo ratują się kredytem u rodziny lub znajomych.
Po prawie dwóch latach śledztwa prokuratura postawiła zarzuty w sprawie pożaru katedry 1 lipca 2017 roku. Usłyszeli je księża Zbigniew Samociak i Zbigniew Kobus, były i obecny proboszcz świątyni.
- Walczymy o przyszłość nauczycieli. My za kilka lat odejdziemy i nie będzie miał kto uczyć dzieci - ostrzega Bożena Mania, prezes lubuskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, na kilka dni przed możliwym strajkiem w szkołach i przedszkolach.
Karierę żużlowca rozpoczął w 1976 roku w Motorze. Przez 20 lat reprezentował cztery kluby, ale największe sukcesy odnosił w barwach drużyny z Lublina. Przed debiutem lubelskiej drużyny w PGE Ekstralidze Marek Kępa wierzy, że Lublin stanie się...
Piękna wyspa Bali była pierwszą rajską wysepką z katalogów, jaką odwiedziłem w życiu. Nasza wyprawa odbyła się we wrześniu, czyli w okresie wzmożonego upału. Wyspa jest naprawdę piękna. Trzeba było zmieniać lokalizację.
Odwiedziliśmy Fort Marian w Malechowie, by sprawdzić co dzieje się aktualnie ze słynnym czołgiem T-34, który w lutym został zabrany ze skweru w Sławnie.
Słupska prokuratura rejonowa od marca zajmuje się sprawą kabla ułożonego wzdłuż miejskiego ringu. Na razie trwają tzw. czynności sprawdzające. Czy śledztwo zostanie wszczęte, mamy dowiedzieć się na początku przyszłego tygodnia.
Coraz więcej osób nie czekając na nowe przepisy rezygnuje z plastiku. Czy można żyć nie korzystając z jednorazowych, plastikowych produktów? Sprawdź...
Wkrótce będzie można rezerwować mieszkania od strony wjazdu starą trójką z Zielonej Góry. Będzie nowa galeria handlowa, a może nawet dwie.
Badania alkomatem całej drużyny, mecze w piątkowe wieczory, telewizyjne transmisje ze wszystkich spotkań. To najważniejsze nowości w żużlowej PGE Ekstralidze. Nie zmienia się tylko największy faworyt do tytułu mistrzowskiego. Znów jest nim zespół...
Wniosek dotyczący dokumentacji na budowę mostu w Połęcku został już wysłany. Wójt gminy Maszewo, Dariusz Jarociński, jest zawiedziony podejściem gubińskiej rady w sprawie inwestycji. Rada miasta nie chciała dołożyć pieniędzy do wykonania...
Mateusz Rządkowski z Klenicy ma 22 lata. Połowę swego życia porusza się na wózku. Powód? Zanik mięśni typu Duchenne’a. W nocy musi korzystać z respiratora. Ale nie załamuje się, chce z życia czerpać garściami. Skoczył na spadochronie. Zbiera...
Śmieci porozrzucane w lasach, nad jeziorami, przy drogach śmieci - to powinien być wstydliwy problem nas wszystkich. Ale groźby, prośby i straszenie grzechem nie pomagają.
Rodzina z Wilkowyi w pożarze straciła cały swój majątek. W rozmowie przyznaje, że przeżyli koszmar, ale cieszą się, że są cali i wspólnie zaczną wszystko od zera. Dziękują wszystkim za wielkie wsparcie duchowe i materialne. Jak jeszcze można pomóc...
W dalszej części rozmowy m.in. o tym, ile zarabia lekarz psychiatra
W kwietniu minęły trzy lata od wprowadzenia programu 500 plus. Od lipca ta kwota będzie się należeć każdemu dziecku w kraju do 18. roku życia. Jak zmieniło się w tym czasie życie lubelskich rodzin?
Sprawa pustostanu działaczy PO Filipa Kaczmarka i Tadeusza Czyżyka, którą opisaliśmy w 2015 roku, była już umarzana przez Prokuraturę Rejonową Poznań Stare Miasto. Ale wszystkich wątków nadal nie wyjaśniono, na co właśnie zwrócili uwagę nadzorcy z...
Z Rebekką Bakken, czołową wokalistką jazzową Skandynawii rozmawiamy o jej muzycznych korzeniach, inspiracjach i płytach.
Milena Sobczak, Tomasz Skrobiranda, Aleksander Zalech i Mateusz Rottermund - to czwórka łódzkich licealistów, ubiegających się o miejsca w ławach poselskich podczas tegorocznych obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. By osiągnąć swój cel, postanowili...
Rozmowa z Anną Lasotą, śpiewaczką, solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, laureatką Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii „Teatr”.
Strajk wisi w powietrzu. W piątek rozmowy ostatniej szansy – czy finansowa propozycja przedstawiona przez stronę rządową będzie satysfakcjonująca i lepsza od propozycji ZNP? Czas pokaże. Czy oświatowa Solidarność, po zakończonej w czwartek...
Pan prezydent Andrzej Duda mógłby również przez 52 tygodnie lub przez 12 miesięcy w roku polecać u siebie na profilu książki warte przeczytania. Tak mogliby robić również inni znani politycy. Czy to tak wiele? - mówi Marcin Garliński, prezes Muza...
Od ogłoszenia daty ewentualnego strajku nauczycieli w szkołach zawrzało. Dyrektorzy boją się, że zabraknie im rąk do pracy, a rodzice martwią się tym, kto zajmie się ich dziećmi. Tymczasem przedstawiciele miasta szukają alternatywnych form opieki...
Współcześni nastolatkowie właściwie cały wolny czas spędzają w internecie. Imprezy, wyjścia do kina ich nie interesują - mówi Tomasz Grzyb, psycholog.
Jak szacują eksperci, Polacy rocznie wydają około 2 miliardów złotych rocznie na wróżki i jasnowidzów. Wróżbita od dawna jest wpisany na listę klasyfikacji zawodów i specjalności Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Prawie co drugi...
Widmo strajku nauczycieli nie umacnia pozycji minister edukacji w Prawie i Sprawiedliwości, pojawia się też pytanie o jej start w wyborach.
Rozmowa z dr. Tomaszem Jurczakiem z Katedry Ekologii Stosowanej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ
Możemy głośno narzekać na smog i korki w Krakowie, ale jednocześnie niemal każdy z nas jest dumny z pięknego Starego Miasta i Wawelu, bo to prawdziwie światowe wizytówki Polski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.