Chcieli "moralnego odrodzenia" Rumunii i rozwiązania kwestii żydowskiej. Walkę o ideały opierali na kampanii zamachów i pogromów. Oto mroczne dzieje Żelaznej Gwardii
Tylko jedna firma chce się podjąć prac mających poprawić akustykę w sali Filharmonii Lubelskiej. I chce za swoje usługi więcej, niż oczekiwano. Inwestycji od kilku miesięcy przygląda się też CBA.
Likwidował konfidentów w Wilnie. W partyzantce walczył pod „Łupaszką” i „Jurandem”. Poległ, mając raptem 29 lat, jako „żołnierz wyklęty”. Oto losy Sergiusza Kościałkowskiego
Niedoszły zamachowiec nazywał się Edward Arnold „Eddie” Chapman i faktycznie był szpiegiem, nawet podwójnym. Ale jego rzekomy zamach na Fuhrera zaliczyć trzeba do historycznych fikcji
W połowie września 2017 roku 24-letni mężczyzna został zatrzymany w gminie Małkinia Górna, jako podejrzany o zgwałcenie kobiety. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Bliscy pospieszyli na pomoc. Nie wszystko poszło tak, jak chcieli.
W przychodni rodzinnej w Małkini, gdzie jestem zapisany, codziennie już o świcie, długo przed otwarciem przychodni, ludzie czekają w kolejce, aby zapisać się do lekarza - powiedział nam czytelnik z Małkini Górnej, pacjent przychodni Mak-Med. - I...
Do tragicznego zdarzenia na drodze krajowej 61 doszło w środę przed godziną 9.00. Na skrzyżowaniu trasy na Warszawę z drogą prowadzącą do centrum Kordowa. Pogoda tego dnia była ładna, widoczność dobra. Na tym nie koniec.
Calouste Gulbenkian na początku XX wieku był uważany za najbogatszego człowieka świata. Ormianin z brytyjskim paszportem. Przez jego ręce przechodziło 5 proc. światowej produkcji ropy
Byli aktywni na wielu płaszczyznach – począwszy od walki na frontach I wojny światowej, po konspiracyjną działalność na rzecz budowy niepodległego państwa polskiego. – Mieszkańcy związani z regionem świętokrzyskim odegrali istotną rolę w...
Doktor Paweł Wolańczyk z Muzeum Historii Kielc, autor książki poświęconej prezydentom Kielc w latach 1919-1950 o wybranym sto lat temu pierwszym, po odzyskaniu niepodległości, włodarzu miasta.
- Do momentu utraty drugiej bramki nasza gra wcale nie wyglądała źle - przekonuje Grzegorz Janiszewski, obrońca Stali Stalowa Wola, autor jedynej bramki dla zielono-czarnych w starciu ze Skrą Częstochowa.
W pierwszym półroczu ubiegłego roku jedna osoba po zażyciu dopalaczy zmarła, a 52 się zatruły. To trzy razy więcej niż w całym 2017 roku. Sanepid w najnowszym raporcie bije na alarm. Rośnie liczna zatruć dopalaczami!
Biebrzański Park Narodowy to prawdziwa żyła złota - mówią podlascy rolnicy. I żałują, że korzystają z niej tylko przedsiębiorczy mieszkańcy Warszawy i innych dużych miast, a tutejsi gospodarze nie mają z parku nic. Zaczynają walczyć, by to...
Niemal codziennie w naszym województwie, dzięki EFS, spełniają się czyjeś marzenia o własnym biznesie.
Na 26 kwietnia Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyznaczył kolejną, być może ostatnią rozprawę oskarżonego Marka Ś. Mężczyzna zabił swoją narzeczoną, a potem znów ugodził inna kobietę nożem.
Sokół od lat puka do drzwi ekstraklasy. Temat pojawia się w szatni? - Raczej nie, najwyżej w żartach. Oczywiście chcemy wygrać wszystko, ale najważniejszy jest najbliższy mecz - mówi Filip Małgorzaciak, koszykarz Sokoła Rawplug Łańcut.
Kurator Oświaty i wojewoda uspokajają: uczniowie będą mieć zapewnioną opiekę w szkole nawet, jeżeli nauczyciele odmówią wykonywania pracy.
Okazuje się, że nawet mając w ręku skierowanie na kolonoskopię w ramach NFZ, trzeba za nią zapłacić, gdy się chce skorzystać ze znieczulenia ogólnego. Fundusz podkreśla, że przepisy nie przewidują współfinansowania usług.
Politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości pokłócili się o renowację kwatery Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
Dziś Rosjanie „ciężarówkami” skanują dokumenty Armii Czerwonej z czasów drugiej wojny światowej i umieszczają je w przestrzeni publicznej. Wojskowa biurokracja sprzed 70 lat pozwala odtworzyć nie tylko kierunki działań poszczególnych pododdziałów,...
Rekordowa liczba uczestników zaprezentowała swoje wypieki, potrawy i dekoracje świąteczne podczas regionalnego konkursu „Tradycyjny Stół Wielkanocny”.
Czerwcowy nabór do żłobków jest związany z odejściem najstarszych grup wiekowych do przedszkoli. We wrześniu ma się zwolnić 550 miejsc.
W poniedziałek będzie wiadomo, czy dojdzie do strajku nauczycieli. Jeśli tak się stanie, od 8 kwietnia w szkołach nie będzie ani lekcji, ani egzaminów. Gdzie leżą przyczyny konfliktu i dlaczego znowu chodzi o pieniądze - wyjaśnia Andrzej Gryguć,...
O Prawie i Sprawiedliwości w roli obrońcy wolnego dostępu do treści internetowych mówi prof. Antoni Dudek, politolog i historyk z UKSW w Warszawie.
Ogromne zainteresowanie systemem pomorskiego roweru metropolitalnego to dla jego twórców powód do dumy, ale jednocześnie duży ból głowy. Po sobocie liczba rozładowanych baterii we wspomaganych elektrycznie jednośladach była tak duża, że w...
Śluza Kurzyniec na Kanale Augustowskim, na polsko-białoruskiej granicy, wymaga pilnego remontu. Problem w tym, że brakuje umowy, która określiłaby kto i w jakim zakresie odpowiada za utrzymanie infrastruktury.
Gdański sąd zajął się apelacją NSZZ „Solidarność” w sprawie pozwu złożonego przeciw niemu przez Komitet Obrony Demokracji.
Z Pawłem Braunem, dyrektorem Biblioteki Miejskiej w Łodzi rozmawia Matylda Witkowska.
35-latek na Izbie Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim spędził około 10 godzin. W międzyczasie przetransportowano go do szpitala w Rydułtowach i z powrotem. Ostatecznie trafił do Raciborza, gdzie zmarł. Rodzina chce wyjaśnień od władz szpitala w...
Kontrola wewnętrzna w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu dobiegła końca. Odtworzona została kolejność wydarzeń od momentu przywiezienia na SOR 21-letniej Pauliny. Jej rodzina walczy natomiast o zapewnienie jej leczenia oraz rehabilitacji.
Płatna opieka, urlop na żądanie bądź zwykły wypoczynkowy - takie możliwości mają rodzice w trakcie ewentualnego strajku. Gminy obmyślają strategie, jak zapewnić opiekę dzieciom.
Wczoraj w Bydgoszczy odbyło się spotkanie inicjujące powstanie stowarzyszenia na rzecz stworzenia trasy ekspresowej S10. Ma przyspieszyć budowę drogi ze Szczecina do Warszawy.
Nadal nie ma porozumienia na linii oświatowe związki zawodowe - rząd. W poniedziałek (1 kwietnia) rozmowy w Warszawie przerwano. Kolejna tura dziś od godz. 8.
„Zabiję cię!”, „Połamię ci ręce i nogi, jak się naćpam heroiną”, „Pedale, cioto, ch...u” - słyszał o. Zbigniew Leczkowski, rektora Kościoła Akademickiego od bezdomnego, któremu zwracał uwagę. Sąd skazał agresora za groźby na prace społeczne, by...
Na ławie oskarżonych toruńskiego Sądu Okręgowego zasiadł w poniedziałek 38-letni Marcin K. z Golubia-Dobrzynia oskarżony o zabójstwo żony.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.