W mieście w styczniu zrezygnowano z tzw. darmowej komunikacji. Urząd płacił na nią Miejskiemu Zakładowi Komunikacji ponad 42 tys. zł miesięcznie na cztery linie autobusowe, które woziły bezpłatnie żaganian. Teraz wprawdzie bezpłatne linie...
Dwie spółki z naszego regionu podpisały umowę z amerykańską firmą Lockheed Martin. Będą wśród firm realizujących umowę dotyczącą realizacji amerykańskich zobowiązań offsetowych.
Ideą powstałego w 2018 r. Stowarzyszenia Byłych Zawodników i Trenerów Klubu Sportowego Noteć Mątwy w Inowrocławiu jest kultywowanie m.in. historii z mątewskiej dzielnicy.
Wielkimi krokami zbliża się strajk nauczycieli. Wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Jak będą wyglądały zajęcia? Czy egzaminy ósmoklasistów i gimnazjalistów przebiegać będą bez zakłóceń?
- U nas sprawdziło się przysłowie: „jaka matka, taka córka”. Moja mama przepracowała na poczcie 40 lat. Dziś ja działam w branży - mówi Joanna Przybyła, naczelnik Urzędu Pocztowego w Gniewkowie.
Sadzenie lasu, półkolonie, zajęcia sportowe. A w komisjach nadzorujących egzaminy katecheci i emeryci. Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli, tak mogą działać szkoły od 8 kwietnia.
Brak siedmiu świetnie wyszkolonych ortopedów to nawet dla tak dobrego szpitala jak piekarska urazówka wielka strata. Spór w tym słynnym szpitalu jest symboliczny dla problemów w ochronie zdrowia.
Z propozycją wsparcia rodzin posiadających wieloraczki wystąpił prezydent Jacek Jaśkowiak, a radni poparli tę inicjatywę. W maju ubiegłego roku Poznańskie Centrum Świadczeń po raz pierwszy wypłaciło to świadczenie. Teraz prezydent chce rozszerzyć...
W Sławnie odbyło się spotkanie burmistrzów, wójtów i starosty powiatu sławieńskiego z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem oraz wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem.
W ciągu ostatnich 16 lat na Lubelszczyźnie ubyło 12 przedsiębiorstw zatrudniających tysiąc i więcej pracowników. Obecnie jest ich w regionie 28. Silną reprezentację ma sektor publiczny: szpitale, uczelnie, służby mundurowe i urzędy.
Z Dawidem Karpiukiem, gitarzystą i wokalistą oraz Łukaszem Moskalem, perkusistą grupy Superhuman Like Brando przed ich koncertem w Poznaniu rozmawiamy o ich muzycznych inspiracjach i Marlonie Brando.
Nigdzie w Europie nie widać większego bogactwa niż w miniaturowym kraju, który dorobił się - i dalej doskonale sobie żyje - głównie na ludzkiej namiętności do hazardu i... samochodowych wyścigów. To Monako ze słynnym miastem Monte Carlo.
Co się stało z żydowskimi malarzami przebywającymi w białostockim gettcie?
Z Januszem Grzywaczem, kompozytorem i pianistą, liderem grupy Laboratorium rozmawiamy przed jej koncertem w Poznaniu w ramach Głos Rock Festiwalu.
Dzisiejsi bezrobotni to, m.in. osoby, które w pewnym momencie postanowiły powiedzieć „nie!” modelowi korporacyjnemu. To osoby, które odeszły z machiny zamykającej je w jakichś pudełkach lub open space’ach na wiele godzin, jednocześnie nie dając w...
Jedni przychodzą do fryzjera, żeby zrobić włosy, inni, aby się wygadać. Specjaliści od stylizacji czują się czasem jak psychoterapeuci. Są takie historie, o których się nie zapomina.
Dowiedz się, jak zapobiegać zakażeniu i chronić siebie oraz swoich bliskich. Zobacz specjalną infografikę, którą możesz wydrukować i powiesić, np. w swoim zakładzie pracy.
Rozmowa z Renatą Mankiewicz - Team Leader w ContactHero
Przed dwoma tygodniami zabraliśmy Czytelników w podróż kursowym autobusem z Torunia do Chełmży. Transport publiczny nie był łatwym biznesem.
Jak skutecznie walczyć z alkoholizmem w Polsce? - odpowiada dr n. med. Piotr Dreher, przewodniczący miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.
Krystian Pesta, Paulina Walendziak i Mateusz Burdach to troje aktorów z regionu, których możemy oglądać w filmach, serialach i przedstawieniach.
Stało się to, czego spodziewali się wszyscy. Najniższa oferta w przetargu na budowę wyczekiwanego od wielu lat aquaparku przewyższa zaplanowany budżet o blisko 37 milionów złotych.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznał, że samorząd powiatu malborskiego niezgodnie z przepisami pobierał zbyt wysoką opłatę za usunięcie pojazdu z drogi publicznej i przechowywanie na płatnym parkingu. Uchwała w tej sprawie właśnie...
W Szczecinie działa 37 Rad Osiedli. Liczba ich członków zależy od liczby mieszkańców danego osiedla. Większość z nich liczy 15 osób, jedynie dwie (Pogodno i Gumieńce) liczą po 21 osób. Siódmego kwietnie zdecydujemy o tym, kto w nich zasiądzie.
Panteon Górnośląski to nowa instytucja kultury, która powstanie w podziemiach katowickiej katedry. Podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekonywał, że Panteon Górnośląski upamiętni najwybitniejsze...
Z Jeremim Mordasewiczem, doradcą zarządu Konfederacji Lewiatan, rozmawia Jacek Klein.
Bezszelestne i wierne - kto by pomyślał, że to sowy powinny być symbolem monogamicznego związku? Prowadzą skryty tryb życia, nie budują gniazd, ukrywają się przed wszystkimi.
Oddział ginekologiczno-położniczyw Prudniku jest nieczynny od stycznia, w Kluczborku - od lutego. Powód ten sam: brak lekarzy. Skutek może być taki, że te oddziały wkrótce zostaną zlikwidowane.
Z Kazimierzem Smolińskim, pomorskim posłem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Tomasz Chudzyński.
Z prof. Krzysztofem Solarzem, kierownikiem Zakładu Parazytologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozmawia Agata Pustułka.
Monika Ćwiklińska to nauczycielka matematyki z Dąbrowy Górniczej, która jako pierwsza z Zagłębia Dąbrowskiego dołączyła do protestu w Małopolskim Kuratorium Oświaty w Krakowie. Od poniedziałku trwa tam strajk głodowy, który ma być jasnym sygnałem...
Umowa na modernizację Planetarium Śląskiego podpisana. Inwestycja, w efekcie której planetarium przekształci się w Śląski Park Nauki, pochłonie 136 mln zł. Start prac zaplanowano jeszcze w kwietniu, a finał pod koniec 2020 roku.
Szanowni Państwo, ladies and gentlemen, witajcie w świecie pozbawionym złudzeń, właśnie opuszczamy Neverland, bajkowy świat Michaela Jacksona. Czy to koniec ery autorytetów i idoli?
XIII Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 35 w Fordonie - to jedyna szkoła średnia w województwie, w której są klasy terapeutyczne. Nabór trwa tu cały rok.
Sale gimnastyczne i świetlice to miejsca, gdzie uczniowie znajdą opiekę podczas strajku szkolnego. Miasto zorganizuje dla nich także półkolonie.
No to wreszcie województwo nasze kujawsko-pomorskie nie tylko w czołówce się znalazło, ale bezdyskusyjnie dzierży palmę pierwszeństwa. A w czym? Według danych ZNP, organizatora zaplanowanego na 8 kwietnia strajku szkolnego po podliczeniu wyników...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.