Szef podlaskiej policji nadinsp. Daniel Kołnierowicz, otrzymał naganę od komendanta głównego. To konsekwencja ogłoszenia przez niego na antenie radiowej konkursu na „najlepszy anonim” o posłance PO Bożenie Kamińskiej.
Z Januszem Wawrowskim, wybitnym polskim skrzypkiem z Konina, laureatem Fryderyka w kategorii „Recital solowy” o tej nagrodzie i jego skrzypcach.
Każdy z nas może zostać mistrzem świata w dobroci. Wystarczy włączyć się do akcji Kilometry Dobra organizowanej przez Caritas. Wielka zbiórka pieniędzy właśnie startuje.
Gdy mocno wieje, wielu właścicieli domów obawia się o dach. Normy wiatrowe nie odpowiadają już rzeczywistości. Dlatego bardzo ważna jest jakość pracy fachowców.
Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zapowiedział ujawnienie danych na temat wykorzystywania nieletnich przez polskich duchownych. Dokument ma zostać przedstawiony mediom w czwartek o godzinie 14. Zawierać ma...
„Sodomici, pedały i pedofile z LGBT! Łapy precz od naszych dzieci” - ogromny transparent z takim hasłem zawisł na płocie za jedną z bramek murawy Stadionu Energa podczas poniedziałkowego meczu Lotto Ekstraklasy Lechii Gdańsk z Wisłą Płock.
Szykują się kolejne zmiany w szkołach zawodowych. Subwencja oświatowa ma być zróżnicowana. Państwo będzie znaczyć zawody, czyli zapłaci za naukę więcej, jeśli będą to deficytowe specjalizacje. Obowiązkowe mają być egzaminy zawodowe i współpraca...
Kawałek drugiej nitki ul. Myśliborskiej jest już gotowy od pół roku. Teraz miasto zabiera się za jednak przebudowę ul. Szczecińskiej. Dlaczego więc nie kończy drugiej jezdni Myśliborskiej?
Policja otrzymuje zawiadomienia o zaginięciu osób. Wiele z nich to osoby starsze, dotknięte chorobami charakterystycznymi dla podeszłego wieku, jak demencja, choroba Alzheimera czy zaburzenia pamięci. Jak możemy pomóc? Rozmawiamy z komendantem...
Dzisiaj odbędzie się Walne Zgromadzenie członków SIPH, podczas którego Jan Czechowicz, właściciel firmy Plasmet z Widzina, podsumuje osiem lat swojej pracy w roli szefa Izby.
Jeszcze w tym roku na ulicach miasta mają pojawić się rowery cargo. Na razie ratusz szuka ekspertów, którzy pomogą wdrożyć tę ideę. W ostatnim przetargu oferty przerosły możliwości.
Paweł Lucewicz jest wziętym kompozytorem muzyki filmowej. W ubiegły piątek do kin wszedł film „Całe szczęście”, do którego napisał muzykę, ale w którym także wystąpił.
W tym roku rusza rewitalizacja - umownie mówiąc - tzw. dzielnicy dworcowej. Mają to być działania związane z odnowieniem elewacji wielu budynków, ale i budowa świetlicy dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej, rodzin, które nie radzą sobie z...
Sala Nowosolskiego Domu Kultury we wtorek wieczorem była pełna. Cegiełki za wstęp na koncert muzyki filmowej przygotowany przez muzyków Filharmonii Zielonogórskiej zasili zakup tomografu dla nowosolskiego szpitala. Zbiórka pieniędzy odbywa się...
Harcerze mogą być z siebie dumni. Dzięki ich ciężkiej pracy w ramach budżetu obywatelskiego udało się zebrać prawie 2,8 tys. głosów na remont zabytkowej willi przy u. Bohaterów Westerplatte. To tu będzie się mieścić Harcerskie Centrum Rozwoju.
Działania, mające na celu m. in. zwiększenie wynagrodzenia, prowadzą także związkowcy z oświatowej „Solidarności”. Od poniedziałku okupują małopolskie kuratorium oświaty. Do nauczycieli z Krakowa dołączyli też ci z innych miast - w tym z Poznania.
Za nami kolejne spotkanie Koszalińskiego Stowarzyszenia Rowerowego Roweria. Swoimi wrażeniami z podróży, nie zawsze rowerowych, podzieliła się trójka koszalinian. Adam Juśkiewicz zabrał uczestników spotkania za koło polarne. Magda Tyszecka w...
Program dofinansowania organizacji staży w poznańskich firmach z budżetu miasta funkcjonuje od 2009 roku. Do tej pory skorzystało z niego 30 młodych ludzi, którzy ukończyli już praktyki lub je właśnie odbywają.
Przygotowujące się do wiosennych rozgrywek w II lidze, piłkarki UKS Victoria SP2 Sianów mają za sobą kolejny występ w turnieju halowym. Tym razem wybrały się do Luzina na turniej Kaszub Cup 2019. Rywalizowały tam w gronie 12 zespołów.
Tragicznie zmarły Ryszard Rusielik był jedną z barwniejszych postaci Szczecinka. Szkoda, że tak mało znaną ogółowi mieszkańców.
W marcu ubiegłego roku zakończono remont kina w Sławieńskim Domu Kultury. Jak się okazuje frekwencja podczas różnych widowisk, czy też projekcji filmów, dopisuje.
To festiwal smaków, kolorów i zapachów. Wyjątkowe doznanie, które cieszy jak jajko niespodzianka. Za każdym razem możesz trafić coś nowego, za każdym razem wypełnia cię takie samo szczęście. Kuchnia indyjska to jedno z najciekawszych zjawisk...
Nie ma chętnych na działkę w specjalnej strefie ekonomicznej przy ulicy Koszalińskiej w Szczecinku. Nikogo nie skusiła atrakcyjna lokalizacja.
Przedwiośnie to dość trudny okres dla osób jeżdżących na rowerach. Nie wiadomo jak się ubrać, bo raz jest za ciepło w rękawiczkach, innym razem przymrozek szczypie w uszy, a czapka akurat została w domu.
Dyrektorzy podstawówek obawiają się, że zabraknie obsady na egzaminy ósmoklasistów i gimnazjalistów.
Delegatura CBA z Poznania zatrzymała kolejne 12 osób, w sprawie działającej w Polsce grupy przestępczej. Mają to być byli i obecni pracownicy Alior Banku. Chodzi o działalność z lat 2012-2017 i cztery fundusze inwestycyjne FIZAN. Według ustaleń...
- Takiego sukcesu frekwencyjnego w CSW nie mieliśmy nigdy. Jestem dumny, że ludzie z Polski i nie tylko chcą oglądać tę wystawę - mówi Wacław Kuczma.
Coraz więcej 3-latków nie mówi. Nie potrafią trzymać kredki, układać klocków, nie rozumieją poleceń. Za to świetnie klikają. - Nowe technologie zaburzają ich rozwój - alarmują specjaliści.
Jako jedyne miasto w Polsce Świdnik wprowadził aplikację informatyczną, która „uszczelnia” system odbioru śmieci. Dzięki niemu można znaleźć tych, którzy nie płacą za odpady.
Po tym, jak w piątek runął zabytkowy wiąz przy ul. Wiazowej w Toruniu, otrzymaliśmy list od Luizy Kałuskiej, która zajmowała się drzewem.
Jeśli rzeczywiście jest tak, że dzisiaj największym zagrożeniem dla osoby ochranianej stała się jej ochrona, to trzeba to jak najszybciej zmienić i powinno na tym zależeć wszystkim.
Rozmowa z Martą Sztokfisz, pisarką, autorką książki „Pani od obiadów. Lucyna Ćwierczakiewiczowa. Historia życia” (Wydawnictwo Literackie).
- Nie udało się nam wygrać pucharu, ale będziemy dalej pracować, nie odpuszczamy - mówi Jelena Blagojević, kapitan i przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów. Popularne "Rysice" przegrały 0:3 w finale Pucharu Polski siatkarek w Nysie z Chemikiem...
Zdesperowani w walce o podwyżki nauczyciele z „Solidarności” oświatowej okupują kuratorium oświaty w Krakowie. Niewykluczone, że w Rzeszowie dojdzie do podobnej akcji.
Płoszenie przy użyciu broni gładkolufowej na gumowe naboje - to jeden z pomysłów na odstraszenie drapieżników od ludzkich siedlisk. Zgody na odstrzały eliminujące osobniki, które stwarzają zagrożenie w naszym regionie, wydawane są rzadko, raz, dwa...
Pracownicy laboratoriów diagnostycznych na podwyżki poczekają do przyszłego tygodnia. Jeśli ich nie dostaną, związki zawodowe zaczną wchodzić w spory zbiorowe z dyrektorami szpitali.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.