- Czy będzie też druga rocznica rozpoczęcia remontu? - pytamy wykonawcę przebudowy ul. Sikorskiego. Odpowiedź? - Miejmy nadzieję, że nie... Wykonawca już dziś przyznaje, że może nie wyrobić się przed 23 sierpnia. To oficjalna data zakończenia...
Panie, to była żyła złota! Istna kopalnia dutków. Ach, co to były za czasy... Ale - jak mawiają bracia Czesi - to se ne vrati... - wzdychają beskidzcy górale, z którymi miałem okazję rozmawiać o zimowym wypoczynku w górach mieszkańców...
Jubileusz 15-lecia istnienia obchodzi inowrocławski zespół wokalny Andante im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich.
Trzynaście gmin aspiruje do członkostwa w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każda z nich musi jednak przejść skomplikowaną procedurę, a ostateczną decyzję i tak podejmie premier.
Już niedługo będzie można wybrać się na spacer do parku na Wzgórzu Wolności i podziwiać efekty rewitalizacji.
Ponad 87 tysięcy złotych potrzebują rodzice Michała Modrzańskiego, by uchronić go od codziennego cierpienia i uratować mu życie. - Syn choruje na jeden z najcięższych zespołów padaczkowych Lennoxa-Gastauta – mówi Agnieszka Modrzańska. Szansą, że...
- Będzie głosowana uchwała o wypowiedzeniu umowy zawartej z ZUM o administrowanie i zarządzanie wspólnotą - zapowiada członek zarządu wspólnoty Zamenhofa 1.
Nowe klatki schodowe, pergole śmietnikowe, dostosowanie budynków do wymogów ochrony przeciwpożarowej - to niektóre przedsięwzięcia, które zaplanowała na ten rok Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”.
Tak tragicznie na kujawsko-pomorskich drogach nie było od dawna - w minionym roku zginęło 171 osób, o 20 więcej niż w roku 2017. Tak wynika z podanych właśnie oficjalnych danych policji.
Rozmowa z Marcinem Suchoparskim z Brodnicy, ratownikiem medycznym, wykładowcą akademickim, laureatem plebiscytu „Pomorskiej” - „Osobowość Roku 2017 w powiecie brodnickim”, autorem książki „Zrozumieć autyzm”.
-Żeby grać, trzeba mieć charakter do walki, determinację. Dziewczęta stają się przebojowe i tak jak na boisku, i w życiu też potrafią zawalczyć o swoje- mówi Mariola Sieńko, trenerka juniorek UKS Czarnych Żagań, które kolejny już raz są...
Ma dopiero 17 lat, a już zrobiło się o nim głośno - szczególnie w dziedzinie astronomii. Karol Masztalerz z Nowego Tomyśla właśnie odkrył nową gwiazdę zmienną!
Policja szuka sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Kopanino.
Z danych NFZ wynika, że w zeszłym roku było 18,4 tys. porodów w województwie lubelskim. To prawie 700 mniej niż w 2017 roku. Eksperci uważają, że to skutek niżu demograficznego sprzed 30 lat. Spada też skuteczność programu 500 plus.
"Nieśwież, gdy w nim zamieszkaliśmy, był 10-tysięcznym miasteczkiem, kilkanaście kilometrów od granicy rosyjskiej. Było to centrum kalwinizmu na Litwie."
Opowieść pani Walentyny zaczyna się niemal sielankowo. Mamy gdzieś tam, hen, na granicy Kresów II Rzeczpospolitej kolonię Janówka.
Teresa Gładysz z domu Kiewlicz urodziła się w Nowogródku. Nowogródek leży w dorzeczu Niemna. W XI wieku po raz pierwszy był wzmiankowany jako stolica jednego z księstw ruskich.
Urodziła się w Petelewie. Dziś po tej liczącej niegdyś kilkanaście domów miejscowości nie ma już śladu, nawet na mapie. - Proszę zobaczyć, czy tam nie było pięknie? - pani Maria pokazując sielankowe fotografie
- Podole, moje Podole, Podole mego dzieciństwa, wyrosłem w podolskiej młodości, Podole, moje Podole... - Marian Figiel (rocznik 1928) śpiewa tęskną piosenkę o krainie swojego dzieciństwa.
„Dobre powietrze! Rolki niech idą w ruch”, „Dobre powietrze, zaczerpnij tchu” - właśnie takie komunikaty wysyłały w środę zamontowane w mieście czujniki jakości powietrza. W ostatnim czasie bardzo się ono poprawiło. Choć idealnie jeszcze nie jest....
- Nie odpuszczę - mówi Angelika Piekarska, która jednym głosem przegrała wybory na sołtysa wsi Przyłęg. Przekonuje, że stało się tak, bo w głosowaniu wzięły udział trzy nieuprawnione osoby.
„Gazeta Lubuska” Kresami zajmuje się od lat, bo i jako dziennik ukazujący się na ziemiach zwanych odzyskanymi na ten temat byliśmy skazani. Teraz rozpoczęliśmy kolejny etap archwizowania historii, bo każdego dnia jest coraz mniej świadków świata,...
- Kilka dni temu widziałam, że tablica, na której wyświetlany jest stan jakości powietrza, wygląda na uszkodzoną. Nic dziwnego, skoro stoi w tym miejscu - uważa czytelniczka.
Sporo imprez muzycznych odbędzie się w weekend w regionie. Warto znaleźć na nie czas.
Nie jest wykluczone, że na stadionie 650-lecia w Słupsku są ukryte przez Niemców urządzenia lub rzeczy - uważa Jerzy Kraciuk, budowlaniec, a zarazem syn pierwszego polskiego prezydenta miasta po II wojnie światowej.
W Radzie Osiedla Naramowice funkcjonują dwa wrogie sobie obozy radnych. Od dwóch lat wybuchają afery, raz dotyczą one nasadzeń kwiatów, innym razem wykorzystywania Facebooka do informowania mieszkańców o działaniach jednostki pomocniczej.
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Wilczewską z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku
14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przemianowany w Armię Krajową– największą organizację konspiracyjną działającą pod okupacją niemiecką w Europie.
Na małżeństwo najchętniej decydują się pary z powiatów dębickiego, jasielskiego, jarosławskiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego - wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.
Piotr Krzanowski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok. Jak jednak mówi, na razie nie ma zamiaru nigdzie ruszać się z Sanoka.
Radosław Macnar zdecydował się opuścić Rzemieślnika Pilzno po zawirowaniach w tym klubie. Wiosną zagra już w Partyzancie Targowiska.
Być może już niedługo USA zniosą obowiązek wizowy wobec Polaków. Jednak eksperci przestrzegają przez huraoptymizmem wielu Polaków.
18-letnia Klaudia urodziła córkę w Brzozowie. Poród przebiegł bez komplikacji. Gdy kilka godzin później przyjechali do niej najbliżsi, byli świadkami dramatycznej sytuacji w szpitalnej sali.
Śląskie Kuratorium Oświaty uspokaja, że miejsc w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych nie zabraknie. Tegoroczna rekrutacja będzie nietypowa, bo o miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych będą się ubiegać uczniowie trzecich...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.