[sc]Już jutro w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej oficjalnie zostanie otwarte jedyne w województwie centrum urazowe, dla dorosłych i dzieci. To oznacza pomoc dla około 30 proc. pacjentów więcej, większą przestrzeń i najnowocześniejszy sprzęt.[/sc]
Lena i Wiktoria zginęły na pasach na DK44. Wyrok wydano, ale jest zaskarżony. Prokurator: kara jest zbyt niska. Obrońca kierowcy też się nie zgadza
Tramwaje Śląskie przyznają, że mają plan remontu torów na trasie „9” w Rudzie, ale tylko gdzieniegdzie. O kompleksowej modernizacji linii z dobudową drugiego toru nikt nie mówi.
W 2018 roku do Kujawsko-Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej Policji i podległych jej jednostek wpłynęło 1211 skarg na działalności funkcjonariuszy. To więcej o 30 niż w 2017 roku.
Ministerstwo Infrastruktury chce zmienić system informacji dla kierowców o kontroli prędkości. W jaki sposób?
Sosnowieckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milowicach przeszło w ciągu ostatnich lat prawdziwą metamorfozę. Stare, zdezelowane baraki, klatki i kojce poszły w zapomnienie. Teraz zwierzęta mają tu bardziej komfortowe warunki. Trafiają tu psy...
Niemal 40 policjantów prewencji KMP w Rybniku pod koniec stycznia złożyło raporty do Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku o udzielenie dodatkowych urlopów ze względu na narażenie na działanie pyłów (PM 10,PM 2.5) w wymiarze 9 dni.
- Dzień dobry, podaje stan licznika prądu, albo córka nie chce iść do szkoły, wezwijcie policję, żeby ją doprowadziła - takie sygnały trafiają do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy. Niestety, bezzasadne alarmy na numer 112 stanowią aż...
Kończy się okres, w którym gdyńska firma „Rewizor” kontrolowała w Bydgoszczy bilety komunikacji miejskiej. Władze ogłosiły nowy przetarg.
Bydgoscy radni musieli złożyć oświadczenia majątkowe w związku z początkiem kadencji rady miasta. Jak wypadają debiutanci?
Aż 59 proc. pytanych pracowników z Ukrainy deklaruje, że po zmianie polityki migracyjnej w Niemczech na podobne warunki jak w Polsce. Tylko 6 procent nie widzi takiej potrzeby.
Dawid B., łodzianin nazywany „królem dopalaczy”, usłyszał wyrok. Za produkcję i handel dopalaczami ma trafić na trzy i pół roku do więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Kim jest człowiek, dzięki któremu Polska usłyszała złowrogie słowo „dopalacz”?
Ksiądz Jan Marszałek, zmarły przed 30 laty proboszcz parafii w Łodygowicach na Żywiecczyźnie, może zostać wyniesiony na ołtarze. Diecezja bielsko-żywiecka rozpoczęła przygotowania do beatyfikacji.
W drugim roku dalszego ograniczania handlu w niedziele w Polsce pojawiły się głosy, że takie prawo szkodzi drobnemu handlowi i wymaga zmian.
Rada miejska przyjęła stanowisko potępiające organizację Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce z Burym na banerach. Już 23 lutego ma odbyć się marsz i kontrmarsz.
Statystycznie co 100. bydgoski uczeń ma nauczanie indywidualne. Lekcje odbywają się w domu dziecka. To jednak nie tyle przyjemność, co konieczność.
Rezygnacja z rezygnacji nie kończy sprawy marszałka Artura Kosickiego. Tak przynajmniej uważa sejmikowa opozycja i część prawników. Według nich powinien ponownie zostać wybrany zarząd województwa. Inaczej grozi nam zapaść.
Szajka działała w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim.
Przez likwidację gimnazjów tracimy uczniów i dotację - mówią samorządowcy. Gmin nie stać na utrzymywanie małych szkół, ale mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić. w regionie już dochodzi do protestów rodziców.
Nowe dokumenty będą zawierać czipy, dzięki czemu będzie można ich używać także w roli podpisu elektronicznego.
Długość ścieżek rowerowych w Łodzi wydłuża się z roku na rok. W 2015 r. miały one łączną długość 138 km, w 2016 r. – 154 km, w 2017 r. – 176 km, a na koniec 2018 r. osiągnęła długość 198 km.
Jednocześnie go kochamy i się go wstydzimy. Kicz to odwrotność dobrego smaku. Nie możemy bez niego żyć.
Już nie 16 a 25 zł będzie płacił za odbiór śmieci każdy mieszkaniec gminy Lubsko, który nie segreguje odpadów. Segregujący zapłacą 17 zł. Nowe stawki w życie wchodzą od marca.
Do Żagania, pancernej stolicy Polski przyjechała właśnie czwarta już zmiana wojsk amerykańskich. Oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy 3 a 4 rotacją Pancernej Brygady Grupy Bojowej (ABCT) odbędzie się jutro o godz. 12.30 w Pałacu Książęcym w...
Z otwartym piecem hutniczym jest jak ze słońcem - lepiej nie patrzeć na niego okiem nieuzbrojonym w specjalne okulary. 1400 stopni Celsjusza żarzy się tam wściekle, choć magicznie. Tak jest właśnie w samym sercu białostockiego Biaglassu -...
Dzieci codziennie modlą się za tych, dzięki którym mogły wyjechać na ferie - uśmiecha się Małgorzata Gudewicz z Domu Powrotu. W nazbieraniu pieniędzy na zimowiska pomogły białostockie firmy. My w zamian za pomoc publikowaliśmy przez kilka tygodni...
- Zawieszamy przystanek na ul. Walczaka, przed zjazdem w ul. Dowgielewiczowej - zgodzili się w piątek policjanci, urzędnicy i pracownicy MZK. To m.in. skutek naszej publikacji. I szokujących nagrań z przejścia dla pieszych koło przystanku.
- Każdego dnia w sezonie grzewczym podejmujemy interwencje - informuje strażnik miejski Jacek Baranowski. - Winą obarczam też mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy korzystają z ogrzewania miejskiego.
- Gminy podjęły temat bardzo solidarnie. Nikt z włodarzy nie powiedział nie - podkreśla starosta Iwona Brzozowska. Trwają rozmowy, żeby samorządy wsparły szpital w zakupie tomografu.
100 milionów złotych. Tyle do wykorzystania w ramach bonusu połączeniowego miały sołectwa przyłączone w 2015 roku do Zielonej Góry. To rodzaj nagrody dla mieszkańców za zgodne powiększenie. Jak wykorzystaliśmy te pieniądze?
To była podróż życia - przyznają uczniowie I LO w Zielonej Górze, którzy z nauczycielami pojechali do Afryki, by „oswoić nieznane”. - To prawda, że podróże kształcą. I to jeszcze jak!
Sportowa Zielona Góra kilka dni żyła tenisem. Duży europejski turniej nie przyciągnął wprawdzie tłumów na trybuny 5-tysięcznej hali CRS, ale jeszcze w trakcie rywalizacji prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński zapowiedział, że...
Jesienią zeszłego roku kolej zapewniała, że w marcu już na pewno pociągi wrócą na estakadę kolejową. Czy tak będzie? Na razie trwa walka z czasem.
Zarząd powiatu ogłosił nabór do Powiatowej Rady Kobiet. Miałaby to być pierwsza taka rada w województwie. Co będą robiły panie? Jakie będą ich zadania i obowiązki?
To inicjatywa wolontariuszy, którzy przyszli do nas i powiedzieli ,,chcemy pomagać” - mówi Aleksandra Toczydłowska, rzeczniczka białostockiej Caritas. Służba medyczna rozpoczęła swoją działalność w sobotę. Już podczas inauguracji działacze przez...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.