Kościół. Obchody rocznicy przypadającej 18 maja 2020 r. będą mieć charakter państwowy. Przygotowania trwają m.in. w Krakowie i Rzymie. Nadanie tak dużej rangi 100. rocznicy urodzin papieża Polaka to odpowiedź władz na apel wystosowany przez kard....
Najnowszy film Agnieszki Holland - „Obywatel Jones” miał wczoraj światową premierę podczas festiwalu filmowego w Berlinie . Obraz startuje w konkursie głównym imprezy i ma dużą szansę na Złotego lub Srebrnego Niedźwiedzia.
W Nowohuckim Centrum Kultury trwają przygotowania do otwarcia nowej stałej ekspozycji. Będzie to wystawa prac Jerzego Dudy-Gracza. Po latach zabiegów ze strony rodziny pojawi się miejsce, gdzie będzie można poznać dorobek artysty. Co ciekawe,...
Co tydzień spotykają w hali judo w obiektach Gwardii Koszalin. Choć nie trenują sztuk walki, to walczą. Na top rocki, foot worki, freezy i power moove’y, czyli figury tańca break dance. Ale jest w tym coś więcej, niż taniec...
Ministerstwo Środowiska nie wycofało się z pomysłu „karania” tych, którzy źle segregują śmieci. Projekt zmiany ustawy śmieciowej przewiduję, że zapłacą czterokrotność obowiązującej stawki. Wszyscy zostaniemy zmuszeni do segregacji, a jeśli...
„Kiedy zaburczy w brzuchu, wystarczy tylko wyciągnąć rękę” - głosi japońskie przysłowie. A co jest w zasięgu ręki? - Polacy są przekonani, że głównie sushi. A to mit, który chcemy obalić - mówią Yumiko i Daniel. Poznali się w Japonii, dziś gotują...
Choć słyszała wiele historii o dzieciach księży, przez dwa lata pracy nad książką zaledwie kilka osób zdecydowało się przełamać tabu i opowiedzieć jej o sobie. Czy celibat jest fikcją? Czy jest warunkiem niezbędnym, by być kapłanem? Jak żyją...
Czy ktoś uznaje walentynki, czy też nie, powinien ukochanej osobie coś podarować z okazji święta przypadającego 14 lutego. Czasu na zakupy jeszcze trochę mamy, bo święto będzie w najbliższy czwartek. Co proponują sklepy?
Znów przegrana, tym razem z beniaminkiem ze Stargardu. Akademicy o meczu w ramach 19. kolejki rundy zasadniczej będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.
Rozmowa z Sylwią Nowak-Trębacką, trenerką łyżwiarstwa figurowego.
Co łączy Margaret, Krzysztofa Kiljańskiego, Grzegorza Turnaua, Janusza Radka i Stare Dobre Małżeństwo? Wszyscy, i nie tylko oni, wystąpili na Poetyckich Rubieżach. kogo tym razem usłyszymy?
22-osobowy Komitet Rewitalizacji ma czuwać, by Gminny Program Rewitalizacji był właściwie realizowany, zmieniając fatalny póki co obraz włocławskiego śródmieścia.
Trwają konsultacje społeczne dotyczące przepisów antysmogowych, które przygotowuje samorząd województwa. Swoje zdanie w tej sprawie wypowiedzieć mogli też grudziądzanie.
Matka nigdy nie zobaczy, jak mały Mattias stawia pierwszy kroczek. Chłopczyk nie skończył nawet roku. Tragicznego dnia raczkował po mieszkaniu. W korytarzu chwycił za wystające ze ściany elementy dzwonka pod napięciem. Poraził go prąd. Nie przeżył.
Gdyby nie roztargnienie pewnego listonosza, komornik najpewniej niesłusznie zlicytowałby dom biznesmena spod Chojnic. - Takie rzeczy wciąż się zdarzają - mówią prawnicy z Torunia.
Okrągły Stół otworzył krajom Europy środkowo-wschodniej drogę do wolności. Nić porozumienia znaleźli przy nim ludzie, których teoretycznie dzieliło wszystko.
Z Michałem Szpakiem rozmawiamy o jego drodze do kariery, płycie „Dreamer”, związkach z Poznaniem i fascynacjach.
Rozmowa z Jackiem Zajączkiem, lekarzem z Gorzowa i Drezdenka, laureatem Lubuskiego Samarytanina.
Aleksander Tecław nie żyje. Ta wiadomość w miniony piątek wieczorem obiegła Poznań. A więc tego niezwykle życzliwego i otwartego człowieka już nie będzie? Niestety, taka jest prawda. Zmarł w swojej restauracji. Odszedł trochę jak aktor na scenie.
Panuje przekonanie, że sportowiec, który zakończył karierę, jest człowiekiem szczęśliwym. Przecież już się dorobił, pewnie jeździ fajnym autem, a do tego jest popularny. - Pieniądze to nie wszystko. Koniec kariery to psychiczny dramat - mówi...
Stan polskiej wsi nie jest idealny, ale w ocenie Piotra Burka, prezesa Lubelskiej Izby Rolniczej, nie tak fatalny, żeby trzeba było urządzać uliczne protesty. - Lepszym rozwiązaniem jest praca przy stolikach tematycznych - mówi.
18 stycznia 1920 r. wojsko Hallera przyniosło wolność mieszkańcom Torunia. Wraz z tą wolnością trzeba było przejąć całą spuściznę po zaborze pruskim.
Lublin nauką słynie. Uczeni pięciu największych wyższych uczelni nieustannie prowadzą badania, zgłaszają wynalazki, odkrycia i rejestrują patenty. Droga gotowego produktu na rynek jest jednak długa i trudna.
Piotr R. odpowiada za czerpanie zysków z prostytucji i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tym razem nie będzie jadł kiełbasy w sądzie?
Miasto chce rozpocząć prace nad zmianami w Strefie Płatnego Parkowania. Jest to odpowiedź na interpelację radnego oraz na głosy płynące od mieszkańców Śródmieścia.
Rok temu radni zdecydowali, że kary za jazdę bez biletu będą wyższe. Sprawdzamy, czy drakońskie kary skutecznie odstraszyły pasażerów od nielegalnej jazdy.
Internauci którzy szukają w popularnej wyszukiwarce informacji o naszym województwie trafią na nieco wypaczony obraz sytuacji w regionie.
W niedzielę Gdynia będzie świętować 93 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych i wystaw.
Marszałek ma wiele pomysłów jak ograniczyć zagrożenie smogiem w regionie. Te pomysły ocenią m. in. samorządowcy.
Przemoc rujnuje, miłość buduje - to jedno z haseł podczas happeningu Nazywam się Miliard. 14 lutego na całym świecie tańczyć będą przeciw przemocy. W Człuchowie akcję zorganizowano wcześniej.
Z dr. Łukaszem Balwickim z Zakład u Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed rozmawia Dorota Abramowicz
Metody podrywu? Wśród ptaków strategie są różne. Jedne samiczki zachwyci wygląd, inne śpiew, a jeszcze inne podarunek.
Od początku roku zmianie uległy regulacje dotyczące handlu w niedzielę. Agencja mediowa Havas Media Group w połowie stycznia przeprowadziła badanie dotyczące podejścia Polaków do zmian w otwieraniu sklepów w niedzielę.
Kary dożywocia domaga się prokurator za zabójstwo Henryka W. - osadzonego w Zakładzie Karnym w Czarnem. Oskarżony współwięzień Sławomir B. już odsiaduje karę dożywotniego więzienia.
11 lutego 1920 r. ostatni żołnierze niemieccy opuścili Gdańsk. Dzień wcześniej gen. Haller dokonał w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. W niedzielę, na Starym Rynku w Pucku rozpoczną się obchody 99. rocznicy tego wydarzenia.
Chlebem i solą Piotr Całbecki witał w poniedziałek żołnierzy armii amerykańskiej, którzy przyjechali na kolejną sojuszniczą zmianę.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.