Doda zaskoczyła wszystkich nową płytą - „Dorota” - na której śpiewa z... orkiestrą. Przy tej okazji opowiada nam o tym, jak to się stało, że wyszła za mąż i co zmieniło to w jej życiu.
Dzisiaj piątek , więc częściowo problem mamy z głowy, bo wiadomo, że mięsa nie będzie. A co będzie?
Marcin Kowalik mówi, że malowanie to jedyne, co potrafi robić. Swoją pasję do farb i pędzli postanowił połączyć z pomaganiem innym i od pięciu lat tworzy wyjątkowe obrazy w pigułce, których współautorami są mali pacjenci szpitali.
Zainspirowana zajęciami z Krzysztofem Globiszem stworzyła spektakl „Wojna w niebie”, w którym występują osoby głuche i niedosłyszące. Dzięki niej na scenie mogli wystąpić też bezdomni.
W tym tygodniu Urząd Miejski w Koluszkach przekazał wykonawcy tereny pod budowę nowych parków. Firma zajmie się także rewitalizacją istniejących zieleńców. Pierwszym etapem realizacji zadania ma być uporządkowanie placu pod park na terenie dawnej...
W sklepach zoologicznych półki dla gryzoni i królików przypominają sklep zielarski. W torebkach pysznią się suszone zioła, mieszanki suszonych owoców, czy warzyw i połączenie tych składników dobrane pod kątem diety różnych zwierząt. Na każdym...
Na specjalnych standach i wyeksponowanych pólkach w super i hipermarketach prezentują się setki torebek z nasionami. Na początek królują warzywa, bo to właśnie one najszybciej trafiają na siewki rozsad na domowych parapetach lub ogrodowych...
Nie będziemy zwalniać górników. Jesteśmy pierwszą partią, która proponuje poważną dyskusję na temat przyszłości węgla - mówi Łukasz Kohut, lider Wiosny Roberta Biedronia w woj. śląskim.
Dzisiaj opowieść o architekturze mniej znanej, nieco ukrytej i - trzeba przyznać - mającej już lata świetności za sobą. A kiedyś… A kiedyś było tam jak w Paryżu.Witamy w dawnej Czeladzi do której przyjechali francuscy inwestorzy.
Wyrok, który zapadł właśnie przed Sądem Rejonowym w Bielsku-Białej, jest pouczający. Narciarz, który na stoku w Szczyrku z impetem najechał na drugiego narciarza, został uznany winnym tego wypadku. Ofiara miała złamane udo, rozległe stłuczenia i...
W latach siedemdziesiątych oczy całej Polski były skierowane na budowę Huty Katowice. Odwiedzał ją Leonid Breżniew, generał Mirosław Hermaszewski, ale także ekipy filmowe. Czterdzieści lat temu premierę miał realizowany na terenie huty serial...
Biblioteka wojewódzka szykuje w tym roku kilka nowości. Książki będzie woziła na osiedla transporterem. Planuje też cyfryzację zbiorów Muzeum Lubuskiego.
Problemy ze skutkami ubiegłorocznej suszy czy coraz mniej opłacalna produkcja - z tymi problemami lubuscy rolnicy przyszli do ministra rolnictwa.
- Organizatorzy imprez nie przeznaczają na ochronę takich pieniędzy, jakie powinni - mówi ostro Jan Świeszczak, właściciel firmy Herkules w Gorzowie. Po dramacie w Gdańsku sprawdziliśmy, jak w naszym regionie zabezpieczane są imprezy masowe.
Na przełomie stycznia i lutego 1946 roku oddział Romualda Rajsa ps. Bury urządził krwawy rajd po prawosławnych wioskach, leżących na terenie dzisiejszych powiatów bielskiego i hajnowskiego. W 73. rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń po raz...
Wielu pracuje w Bydgoszczy na budowach, przy remontach i sprzątaniu. Zarabiają po 2,5-3,5 tys. zł na rękę. Większość stara się o wyjazd z Polski do Niemiec i Skandynawii.
Trwa remont ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie, a mieszkańcy osiedla Słonecznego skarżą się, że przez roboty ciężko im dojść na Zatorze. Nie mają też jak podjechać pod dom.
Starostwo powiatowe i gmina Włodawa chcą powołać specjalny zespół, który opracuje strategię funkcjonowania Okuninki. Grupę stworzy dwunastu specjalistów z różnych dziedzin.
4 mln złotych – tyle starostwo powiatowe chce za tę nieruchomość. To już kolejna próba jej sprzedaży. Poprzednie kończyły się fiaskiem.
Pierwsze wieżowce stają już w Zielonej Górze pół wieku. I choć czas odcisnął na nich swoje piętno, to mieszkańcy czują się w nich dobrze i bezpiecznie. - Przydałoby się tylko trochę więcej remontów - postulują.
Tadeusz Trojanowski od 40 lat komponuje muzykę poważną. W Białymstoku mieszka od 1981 roku. W piątek wieczorem, w związku z jubileuszem pracy twórczej, jego utwory zabrzmią w Filharmonii Podlaskiej.
Powstały w roku wybuchu Wielkiej Wojny, na dwóch są twórcy protestantyzmu, wszystkie wykonała jedna pracownia, która zarobiła ponad 7 tysięcy marek, a życzenie jednej z fundatorek nie do końca zostało spełnione - dzieje powstania witraży w...
Ryszard Kowalczuk, wójt Brodów, małej, bo liczącej niespełna 3 tys. mieszkańców gminy i Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej znaleźli się po ostatnim konwencie w ośmioosobowym zarządzie Zrzeszenia Lubuskich Gmin.
Na czwartkowej sesji kostrzyńscy radni przyjęli stanowisko w sprawie dodatkowej karetki. Apelują w nim do wojewody o poprawę bezpieczeństwa w mieście.
W poniedziałek w szeregach poznańskich działaczy PiS zapanowała konsternacja. Dla większości z nich wybór wojewody Zbigniewa Hoffmana na pełnomocnika okręgowego partii jest zaskoczeniem.
Michał Rosiak zaginął w Poznaniu w nocy z 17 na 18 stycznia. Jego poszukiwania rozpoczęły się kilka dni później. Sprawę niewyjaśnionego zniknięcia 19-letniego studenta z Turkowic (gm. Turek) prowadzą śledczy pod nadzorem prokuratury. Nie tylko oni...
Przygotowania piłkarzy do rundy rewanżowej, zmagania na biegowych trasach, turnieje halowe - podczas kończących się ferii zimowych w regionie miłośnicy aktywności na nudę narzekać nie mogli.
Miasto powinno zainwestować 145 milionów złotych, by dało się w nim komfortowo żyć w dobie zmian klimatycznych.
Co się panu.pani marzy w mieście? - zapytaliśmy zielonogórzan. - Okazuje się, że najczęściej wymieniamy inwestycje, związane ze zdrowiem i rekreacją. Z odpowiedzi mieszkańców miasta stworzył się nam ranking. Oto on!
Starostwo powiatowe od lat stara się sprzedać działki na przejściu granicznym w Gubinku. Teraz w końcu coś się tam ruszyło.
W czwartej części kroniki ks. Wiktora Markiewicza, proboszcza w latach 1957-77 parafii Najświętszego Zbawiciela, jedynej wówczas w Ustce, wybieramy się w krótką, lecz bardzo niebezpieczną podróż z Zimowisk do Ustki.
Brzeżno doczeka się centrum kultury z prawdziwego zdarzenia. W jego budowie pomoże Unia Europejska. Z kolei w gminie wiejskiej Świdwin remontowane będą trzy świetlice.
Są ludzie, którzy zmieniają miasta i tacy, którzy nie ruszają się na dłużej z jednego. Ja to ten drugi przypadek. Nie jestem „towarem eksportowym”, nawet na krajowy rynek wewnętrzny nie jestem. Dla mnie Lubuskie to Zielona Góra, którą kocham i...
Długo czekają zawodnicy Gwardii na wygraną na wyjeździe. Ostatni punkt na terenie rywala gwardziści zdobyli pod koniec listopada ubiegłego roku, w starciu z outsiderem, Samborem Tczew. Ostatnie zwycięstwo na I-ligowych boiskach Gwardia wywalczyła...
Sąd Okręgowy w Słupsku wydał wyrok w w sprawie przerażającej i okrutnej zbrodni dokonanej na 52-letnim renciście z Chojnic. Obaj oskarżeni zostali skazani na kary dożywotniego więzienia.
- To haniebne, godne pożałowania. W innych gminach, jak ktoś obchodzi 25-lecie lub 50-lecie małżeństwa to odbywa się uroczystość. Gdyby pan prezydent Duda chciał, abyśmy dostali medale pocztą, to by je nam wysłał - tłumaczy Alfreda Baranowska i...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.