Artykuł Gazety Lubuskiej o bonifikacie w wysokości 95 proc. w Zielonej Górze, kiedy w Nowej Soli ustalono 60 procent, wywołał dyskusję na sesji rady miejskiej w Nowej Soli.
W piątek w Zespole Szkół Zawodowych otwarto po przebudowie warsztaty kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
Burmistrz Danuta Madej zmienia stosowane od lat, zdaniem wielu, dobre praktyki, i zaczyna ściągać podatki od nieruchomości od dwóch żarskich lecznic.
68 miejsc w nowym żłobku w Krośnie Odrzańskim i wciąż może to być za mało. Zainteresowanie jest duże, więc samorząd postanowił złożyć wniosek na dofinansowanie dodatkowych miejsc dla maluchów.
„Sanatorium Miłości” co niedzielę oglądają miliony widzów. Wśród kuracjuszy jest Teresa Wąsowicz. Jednak ze względu na wiążącą ją umowę nie mogła zdradzić nam, czy ktoś z uczestników show odnalazł swoją drugą połówkę.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku została otwarta poradnia onkologiczna. A w planie jest uruchomienie oddziału onkologii klinicznej. I nie tylko tego oddziału.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej wykazali się ponadprzeciętną wiedzą na temat Unii Europejskiej. W nagrodę pojadą do Europarlamentu w ramach programu Euroscola!
1029 - to numer Orderu Uśmiechu jaki odebrał w miniony piątek ks. Andrzej Danielski, duchowy opiekun i koordynator Ogólnopolskiego Chóru Dziecięcego Biedronki.
Podczas nieobecności żony, do jej 85-letniego męża przyszło trzech mężczyzn. Mówili, że są z gazowni. To było akurat kłamstwo, ale mieszkanie okradli naprawdę.
Polityczna satyra w Polsce ma bogatą przeszłość. Czas szczególnego jej rozkwitu przypadł na lata międzywojenne. Padające wówczas na co dzień oskarżenia i inwektywy, rzucane na siebie przez politycznych przeciwników, śmiało mogące konkurować z...
Czy jest szansa, żeby w Lublinie stanęły rządowe czynszówki w ramach programu Mieszkanie Plus i jakie zamówienia może otrzymać z armii PZL Świdnik? Odpowiada Artur Soboń, poseł PiS ze Świdnika i wiceminister inwestycji i rozwoju.
Jeszcze w 2012 roku to rodzinne przedsiębiorstwo brylowało w mięsnej branży. 100 mln zł rocznego obrotu dawało czołowe miejsce w rankingu najbardziej ekspansywnych firm.
O tym, że klasyczne szpiegostwo oraz metody szpiegowania wcale nie odeszły do lamusa rozmawiamy ze Zbigniewem Nowkiem, byłym szefem Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji Wywiadu.
W tym tygodniu po raz kolejny cofniemy się do 1897 r. i przyjrzymy dziejom domu widocznego na jednym ze zdjęć Józefa Sołowiejczyka, na których uwiecznił zachodnią, nieparzystą stronę ówczesnej ul. Mikołajewskiej, a dzisiejszej ul. Sienkiewicza.
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wiele fałszywych alarmów bombowych w Polsce, w tym także w Poznaniu. Tylko w stolicy Wielkopolski doszło do fałszywych ostrzeżeń o bombach w Urzędzie Wojewódzkim, biurze Platformy Obywatelskiej czy Prokuraturze...
Jak możemy chronić środowisko, robiąc zakupy? Ile wspólnego z ekologią ma noszenie organicznej bawełny? Czy ponowne wykorzystanie plastikowej butelki służy planecie? Mity obalają Agnieszka Rogaszewska i Katarzyna Wojciechowska z Fundacji...
Gorący komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej, mówiący o dodatkowym miliardzie złotych na podwyżki dla nauczycieli, nie zakończy sporu z nauczycielami. Ci uważają bowiem, że to wirtualne pieniądze. - Propozycje się nie zmieniły, tylko zostały...
Chory? Nie, Kuba nie jest chory. Ma tylko dodatkowy chromosom - przytulają syna Iwona i Sławomir Remezowie. I proszą o pomoc. Bo ten dodatkowy chromosom sprawia, że Kuba potrzebuje nieustannej rehabilitacji. A na to rodziny nie stać.
Przebudowę ulicy Żółkiewskiego miało finansować dwóch udziałowców. Koszty wzrosły, ale fundusze również być może uda się pomnożyć.
Od wyroku Sądu Okręgowego w Toruniu z grudnia odwołać zamierzają się wszystkie strony procesu: oskarżycielki posiłkowe, prokuratura, obrońcy.
Do obozu trafili jako dzieci, z rodzicami. Byli tam trzy, cztery miesiące, pół roku. Machina śmierci dopiero się rozpędzała. Tych, którym organizm i przypadek pozwoliły przetrwać, uratował Czerwony Krzyż, albo łapówka.
Nominacje do Medali Młodej Sztuki są odbiciem tego, co dzieje się obecnie w wielkopolskiej kulturze. Trendy i mody zmieniają się w niej jak w kalejdoskopie, ale jedno pozostaje niezmienne – by artysta zachwycił, zaskoczył, poruszył, musi tworzyć z...
Za Kurskiego nie wystąpiliby w TVP Marek Grechuta, Czesław Niemen, Kora Jackowska czy Perfect. On by tego nie puścił, bo to byłoby niekorzystne dla władz - mówi Zbigniew Hołdys, muzyk.
Składniki herbaty (i kawy) zmniejszają ryzyko i spowalniają przebieg choroby Alzheimera i choroby Parkinsona - pisze Katarzyna Świątkowska, lekarka i autorka bloga poświęconego medycynie.
Jeszcze rok temu przedstawiciele świnoujskiego portu handlowego informowali, że stawiają na przeładunek zboża. Dziś mówią, że czas postawić na węgiel.
Ferie zimowe na półmetku! Przypominamy, co dzieci i młodzież mogą robić w Stargardzie.
Artur Barciś to aktor znany z wielu ról, zarówno komediowych, jak i tragicznych. Do Szczecina przyjechał, żeby czytać poezję. Wybrał swoich mistrzów - Agnieszkę Osiecką i Wojciecha Młynarskiego.
Justyna Markitoń, kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego, otrzymała honorowy tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Czym się zajmuje? Co oferuje jedyne takie biuro w regionie? Zapytaliśmy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu po raz drugi unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w Nysie wprowadzającą tzw. nyski bon wychowawczy. Czy korzystający z bonu mają się czego obawiać?
Katowice mają pierwsze elektryczne autobusy. To trzy przegubowe solarisy. Jeden z nich od wczoraj kursuje w rozkładzie linii 910. Docelowo PKM Katowice będzie miał dziesięć „elektryków”.
Na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy dymisję złożył członek zarządu Górnika Zabrze Andrzej Pasek. Piłkarze wrócili ze zgrupowania, a klub szykuje kolejne transfery.
Dziś o godzinie 10 na rynku w Gliwicach będą protestować mieszkańcy miasta i powiatu gliwickiego, bo NFZ nie przyznał kontraktu na inwazyjne leczenie zawału pracowni hemodynamiki w Szpitalu nr 4.
Kolejne śledztwa z Zakładami Chemicznymi Police w tle. Byli i obecni pracownicy mieli załatwiać niekorzystne dla spółki kontrakty na dostawy składników do produkcji nawozów. Nie wiedzieli, że CBA przysłuchuje się ich rozmowom.
Zabytkowa syrena, wyprodukowana w FSM Bielsko-Biała w 1980 r., zostanie efektownie odnowiona i wystawiona na licytację. To pomysł Toma Hanksa - aktor chce w ten sposób wspomóc bielski szpital pediatryczny.
Są tacy, którzy twierdzą, że nie zna życia ten, kto nie służył w marynarce. Nie wiem. Osobiście skłonny byłbym raczej twierdzić, że nie zna życia ten, kto w czasach peerelu, w szczycie sezonu urlopowego nie podróżował pociągiem ze stacji Toruń...
Radny miejski PO chce walczyć w Toruniu ze zjawiskiem „smartfonowego zombi”. Jego koncepcja władzom się jednak nie spodobała
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.