Myślę, że w odległej przyszłości prowadzenie samochodu przez człowieka będzie w ogóle zabronione - powiedział kiedyś Elon Musk, szef Tesli (producent samochodów elektrycznych). Gdy zawrzało, wyjaśnił, że chodziło mu o moment, gdy pojazdy...
Na placu bp. Chrapka w Toruniu powstaje pierwsze w mieście rondo turbinowe. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Jak się po nim poruszać?
11 złotych „na rękę”, czyli minimalną stawkę godzinową na umowie-zleceniu - tyle płaci sprzątaczkom wiele firm, które zdominowały rynek w Toruniu. Niezależnie od tego, ile zapłacą im banki, galerie handlowe czy urzędy. Chętnych do takiej pracy...
„Zimna wojna” to kolejny film kręcony w Łodzi, który kandyduje do Oscara. Jednym z jego producentów jest łódzki Opus Film. Przypomnijmy inne oskarowe produkcje, do których zdjęcia realizowane były w Łodzi.
Teoretycznie już od początku kwietnia 2019 roku miasto Bydgoszcz będzie mogło podnieść czynsz najbardziej zamożnym lokatorom.
Lubelskie lotnisko oferuje chęć i możliwość przejęcia części samolotów z portu im. Chopina w Warszawie. Przedstawia też możliwość zwiększenia liczby lotów Lublin - Warszawa. Wszystko po to, żeby odciążyć popularne Okęcie.
Widok pługu, który wczoraj około 9.30 skręcał z Sybiraków w Piastowską musiał wśród mijających kierowców budzić niemałe zdziwienie.
Zabytkowa rzeźnia w Chorzowie to obecnie ruina. Od lat kompleks stoi i niszczeje. W zeszłym roku zawalił się nawet dach i ściana obiektu.
Zbliża się rozpoczęcie prac budowlanych przy największej inwestycji tramwajowej w historii Częstochowy.
Zameczek myśliwski w Promnicach pod nowymi rządami zaczyna przechodzić gruntowny remont, ale nadal, jak za poprzedniego właściciela, działa tu restauracja. Szykują się też różne imprezy.
Mieszkańcy od lat cierpią tu z powodu hałasu. Droga ekspresowa S52 sprawiła, że życie na Górnym Borze w Skoczowie zaczęło być uciążliwe. Teraz ma to się zmienić, a wszystko dzięki niezwykłej akcji dzieci ze Skoczowa.
Bydgoszcz bierze w swoje ręce ogólnopolską rywalizacje rowerzystów i organizuje „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Do zabawy zgłosiło się już 25 polskich miast, a to dopiero początek.
Tak twierdzi Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna. Ostrzega, że skandalicznie niskie płace w inspekcji zagrażają hodowlom i rynkom we wszystkich województwach, gdzie są braki kadrowe.
Piętnastu motorniczych łódzkich tramwajów stanęło w sobotę w szranki w drugim etapie konkursu o tytuł „Najlepszego Motorniczego MPK - Łódź 2018”. Prócz tytułu zdobywca pierwszego miejsca dostanie nagrodę pieniężną - 5 tysięcy złotych, za drugie...
XXX Jubileuszowe Henrykowskie Spotkania Kulturalne poświęcone były tematyce Kresów Wschodnich. Ci, którzy w nich uczestniczyli, na pewno nie żałują.
Radni uchwalili budżet na 2019 r. Wprowadzono do budżetu nowe zadanie: modernizację ujęcia wody w miejscowości Czarne Małe. Sporo dyskutowano o złym stanie dróg gminnych.
Przeładunki w polskich portach morskich przekroczyły w ubiegłym roku barierę 100 milionów ton i wyniosły 101,19 mln ton. Taki poziom osiągnięto po raz pierwszy w historii. Swoją cegiełkę dołożył również port Darłowo.
W kołobrzeskim Urzędzie Miasta radni spotkali się z przedstawicielami wrocławskiej firmy PFI Future, która ma zbudować w przy ul. Wschodniej oceanarium.
To ważna informacją dla około 4 tysięcy kobiet z Zachodniopomorskiego, które urodziły czwórkę lub więcej dzieci, a nie mają prawa do emerytury. Jeśli prezydent podpisze ustawę, to się zmieni.
Jedni trenują w górach, inni nabierają kondycji w salach i na siłowniach, a jeszcze inni korzystają ze słońca w ciepłych krajach. Uczestniczą w rozmaitych plebiscytowych galach, spotkaniach biznesowych, wyjeżdżają na zgrupowania. Wbrew pozorom,...
Decyzją wojewody kostrzyńska szkoła „czwórka” ma zmienić nazwę patrona. Prawie od 40 lat jest nim Wojsko Ochrony Pogranicza. W Kostrzynie zawrzało. Dyrekcja, rada rodziców i samorząd uczniowski nie widzą przeszkód, a mieszkańcy są wściekli.
Rozmowa z z prof. Karolem Kamińskim, kardiologiem, p.o. kierownika Zakładu Medycyny Populacyjnej i Prewencji Chorób Cywilizacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Zakon odrzuca pozew 28-letniego mężczyzny, który w latach 2002-2006 był molestowany seksualnie przez franciszkanina Krzysztofa P. Sam zakonnik wiedzie nowe życie w Olsztynie. Jest organistą i kompozytorem muzyki kościelnej.
Pralka zepsuła się rok po zakupie? Nie opłaca się naprawiać zmywarki, bo drogie części? Unia pracuje nad dyrektywą wydłużającą żywot urządzeń.
Nawet trzy i pół tysiąca grobów może zniknąć w tym roku ze słupskich cmentarzy. Powód: brak wniesienia opłaty z tytułu przedłużenia grobu. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych zawiera zapis, że grób po 20 latach powinien być ponownie opłacony.
Rodzice ósmoklasistów i uczniów jednocześnie kończących gimnazja zastanawiają się, czy ich dzieci dostaną się do wymarzonej szkoły.
Tylko w Kujawsko-Pomorskiem brakuje 2500 lekarzy specjalistów. Sposobem na zapaść kadrową w służbie zdrowia mają być zmiany w „dystrybucji” rezydentów, którzy odbywają staże specjalizacyjne.
- Kto wymyślił prace remontowe na rondach w środku zimy? - pyta nasz czytelnik. Drogowcy zapewniają, że to nie o remonty chodzi, ale o przygotowania do transportu siłowni wiatrowych.
Nie dajmy się zwieść fałszywym fakturom i komunikatom przychodzącym SMS-ami i e-mailami! Oszuści próbują nas teraz nabierać na zaległości.
Na wokandę koszalińskiego sądu wróciła sprawa sędziego z Kościerzyny, którego oskarżała Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Tym razem sąd wydał wyrok łączny, skazujący byłego sędziego na cztery lata więzienia i 60 tysięcy złotych grzywny za korupcję.
Sosnowieccy radni uznali rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 15 maja ubiegłego roku za niezgodne z konstytucją i ustalili pensję prezydenta miasta powyżej określonych w nim „widełek”. Prezydent ma zarabiać o 1675 zł więcej niż dotychczas....
Dwa psy atakują mieszkańców ulic Głowackiego i Kilińskiego w Międzyrzeczu. Ostatnio pogryzły dziewięcioletniego chłopca. O ich losie zdecyduje powiatowy inspektor weterynarii.
Literatura. Systematycznie kurczy się rynek księgarń. Ich funkcję w wielu małych miejscowościach zaczęła przejmować Poczta Polska
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Kurier”, opowiadającego o wojennych losach Jana Nowaka Jeziorańskiego. Nowe dzieło Władysława Pasikowskiego będzie miało swą premierę już 15 marca.
Tego jeszcze nie było: w mieście pojawią się trzy wyjątkowe kamery, które będą same informowały urzędników o zepsutych latarniach. To projekt badawczy, który poprowadzi wspólnie firma BD Polska i naukowcy z akademii im. Jakuba z Paradyża.
Radni Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie wyszli z propozycją, by jeden ze skwerów w mieście nazwać imieniem byłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pomysł wywołał dyskusję.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.