Pod koniec minionego tygodnia odbyła się kolejna sesja rady powiatu krośnieńskiego, podczas której przyjęto budżet na 2019 rok. Wprowadzono zmiany, aby zapisać większe oszczędności na funkcjonowanie szpitala.
Zawiązywały stowarzyszenia, wydawały czasopisma i broszury, prowadziły agitację, pomagały biednym, uczyły potajemnie dzieci polskiego. Przyczyniły się bardzo mocno w walce o przyznanie Polkom praw wyborczych. 100 lat temu 26 stycznia 1919 roku...
Ponad 200 tysięcy osób musi stawić się w najbliższym czasie przed komisjami w ramach tzw. kwalifikacji wojskowej. To może być ich przepustka do służby w wojsku lub obronie terytorialnej. A zainteresowanie mundurem rośnie.
Od niedawna jest nowy oddział ratunkowy. Właśnie dochodzą nowe poradnie. Zaraz będzie ośrodek radioterapii. A tu jeszcze szykują się kolejne budowy!
To niezły paradoks! Teresa Pruska-Kołodziej od lat walczy o równe chodniki. Teraz, jadąc po nich wózkiem, wpadła w dziurę i jest w szpitalu.
Zamiast zbrodniarzem wojennym, Aleksander Marinesko został bohaterem ZSRR. Swą największą „zdobycz” odnotował niemal dokładnie 74 lata temu w rejonie dzisiejszego, polskiego wybrzeża.
Takie postacie wzbogacają każde miasto. Nadają im unikalny klimat i atmosferę. Gdy są wśród nas, wydaje się, że ich koloryt jest czymś normalnym, że będzie z nami zawsze. Wielką stratę czuje się dopiero wtedy, gdy ich zabraknie. Tak jak po...
Do 10-12 godzin na dobę może zwiększyć się czas zamknięcia przejazdu przez tory kolejowe w centrum miasta. Miasto szuka możliwości dofinansowania budowy tunelu.
Co zmiana władzy, to ten sam problem: w Białogardzie Stanisław Hatłas, lokalny trybun ludowy, znowu uważa, że nie może powiedzieć na sesji tego, co mu leży na wątrobie.
Tomasz Zając, który w 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi w poznańskich Termach Maltańskich, otrzymał 62 tys. zł. Nie od term – te nie poczuwały się do winy za rozciętą stopę klienta. Pieniądze wypłaciła firma Warta S.A., ubezpieczyciel obiektu....
- Internauta nie ma zamiaru czytać instrukcji, jest niecierpliwy, kieruje się intuicją, nie chce zastanawiać się, jak coś działa - bo to ma po prostu działać. A to już zadanie architekta informacji - mówi Weronika Kortas, doktorantka z UMK w Toruniu
Piłkarze, harcerze, przyjaciele zwierząt, promotorzy kultury, społecznicy – m.in. ich działalność możemy wesprzeć rozliczając się z podatku dochodowego. Przekazanie 1 proc. nas nic nie kosztuje.
Dwie szkoły i przedszkole podczas kolejnej zimy będą nowocześnie ogrzewane. A w połowie roku nowa era zacznie się w sali widowiskowej.
Rozmowa z Tomaszem Toszą, wicedyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, mieście, które doskonale rozwiązało problem bezpieczeństwa na drogach
60-letni Mariusz Niziński od kilkunastu lat zachęca innych do biegania i zdrowego stylu życia. 18-letnia Urszula Rachubka jest wolontariuszką, która m.in. pomaga młodszym kolegom w nauce. Niedawno odebrali w Łomży tytuły Społeczników Roku i...
Niemal 15 tys. osób złożyło się na leczenie małego Kuby Śmiejewskiego z Kostrzyna. Zebrały dokładnie 727 tys. 136 zł 66 gr. Dzięki wsparciu chłopiec ma szansę na powrót do zdrowia.
Mowa nienawiści i hejt rozgościły się na politycznych salonach. Oswajamy się z nimi i przestajemy zauważać, że krzywdzą - mówi Marta Siwicka, która zebrała podpisy pod petycją o wprowadzenie lekcji na temat mowy nienawiści w toruńskich szkołach....
Mieszkańcy bloku ul. Zabłocie 14 za przejazd drogą biegnącą przez ich osiedle muszą płacić. Nie chcą tego robić, dlatego właściciel działki zagrodził ją betonowymi płytami.
Architekci z podbydgoskiej Zielonki zaprojektowali tunel osłaniający narciarską Wielką Krokiew w Zakopanem. To jest hit! Przemysław Gawęda Marcin Sajdak z Pracowni Reżyserii Architektury Archigeum dorysowali swoją „kreskę” do historii światowych...
Dzisiaj, 26 stycznia, w Bytomiu odbędzie się widowisko historyczne Walki o Miechowice. Przypomni o wydarzeniach z 25-28 stycznia 1945 roku, gdy zginęło tutaj 380 cywili.
340 tys. złotych wrzucili do puszek mieszkańcy Lublina w czasie minionego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nowy rekord, bo w 2018 roku uzbierało się 60 tys. mniej. Na co od blisko 30 lat trafiają pieniądze z puszek?
Sterowanie ruchem na ulicach wkrótce może przejąć Inteligenty System Transportowy. Na pierwszy ogień pójdą ulice znajdujące się m.in. na Rubinkowie i Skarpie.
W ośmiooklasowej podstawówce w Sławkowie uczy się 155 dzieci z kilku wsi. Gmina chce zostawić tylko kl. I-III, a pozostałe włączyć do Grzywny.
Murowany domek w Czyżach miał być ostoją dla 56-letniej Ireny K., kiedy przeszła na emeryturę. Wyprowadziła się wtedy z Hajnówki. Jej pojawienie się w rodzinnych stronach nie spodobało się jednak sąsiadowi. Pewnego dnia doszło do tragedii.
Skutki okupacji niemieckiej dla ludności żydowskiej były tragiczne. Według wyliczeń historyków z terenu dystryktu radomskiego, obejmującego mniej więcej obszar przedwojennego województwa kieleckiego, zginęło około 340 tysięcy Żydów.
W tym roku drogowcy chcą oddać do użytku trzy pełne odcinki drogi ekspresowej S5 i fragment czwartego. Na wszystkie inwestycje na drogach krajowych chcą wydać 1 mld 300 mln złotych.
Marsz na Zgodę odbędzie się w sobotę. Ślązacy co roku upamiętniają ofiary Tragedii Górnośląskiej Marszem na Zgodę, pod bramę dawnego obozu pracy.
Tomasz Krajewski otrzymał szpik od swojego 16-letniego syna. Paulinowi ks. Tomaszowi Tlałce pierwszą nerkę podarowała mama, a Łukasz Żurek dostał wątrobę od młodszego od siebie chłopaka.
Tytułowa postać książki, czyli Profesor Parzyziółko powstał po to by oprowadzić najmłodszych czytelników po świecie ziół.
Emisja papierów wartościowych i kredyt bankowy to sposób na pozyskanie brakujących dwóch milionów złotych na budowę nowych parków w Słupsku. Jednocześnie ratusz liczy, że tak wyrosłe zobowiązania uda się pokryć dzięki zwiększonej dotacji.
Można sobie - nawet słusznie - z Oscarów żartować i udawać wyniośle, iż my tu w Polsce, a co tam- w Europie, nie takie rzeczy..., ale elektryzowanie się już samymi nominacjami do tej statuetki jest naturalne, bo wyróżnienia Amerykańskiej Akademii...
Wczoraj zakończyły się dni branżowe w ramach 4.DD, dziś i jutro każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w imprezie.
Większa kwota, więcej okręgów i listy zaufania - to główne propozycje zmian, jakie przedstawił magistrat w sprawie kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Czy kolekcja 500 przedmiotów związanych z historią Tczewa trafi do miasta? Jej sprzedaż zapowiada urodzony w Tczewie fotografik i kolekcjoner Ireneusz Dunajski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.