Korki, seks i denaturat

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Tadeusz Płatek

Korki, seks i denaturat

Tadeusz Płatek

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji Kodeksu karnego. Przygotowała go inicjatywa Stop Pedofilii. Posłowie PiS zaproponowali kary do 5 lat za edukację seksualną.

Wiem już, że to nie żart, choć na razie tylko projekt. Sam miałem wiele projektów. W czwartej klasie szkoły podstawowej zaprojektowałem wykolejenie pociągu. Miałem tego dokonać na wiadukcie kolejowym nad ul. Kamienną w Krakowie, przy współudziale kolegi Piotrka. Zamach miał się odbyć za pomocą kapiszona z odpustu, lontu z petardy i butelki denaturatu.

W misternym projekcie, skreślonym na kartce w szeroką linię na lekcji polskiego, pociąg, po najechaniu na kapiszon (a precyzyjnie, na tzw. „korek”), miał go odpalić, wyzwolić płomień na loncie z papieru toaletowego, który z kolei miał doprowadzić do eksplozji jagodzianki na kościach umieszczonej pod szyną, która to miała się wygiąć, zrzucając pociąg z wiaduktu na pędzące samochody. Z założonego zestawu wybuchowego udało nam się zgromadzić tylko papier i korki, z których połowę zmarnowaliśmy podkładając pod koła lokomotyw EU-07, podobnie jak aluminiowe monety jednozłotowe i kasztany.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tadeusz Płatek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.