Odkrycie na strychu szczecineckiego ratusza - tablica sławiąca powrót Szczecinka do Polski odnaleziona! Na fronton urzędu już jednak nie wróci, jej miejsce jest w muzeum.
Był symbolem nowoczesnego kurortu i jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych nie tylko przez turystów. Prezentujemy dzieje Strandschlossu, czyli Pałacu Nadbrzeżnego.
Podczas biegu Nocna Zadyszka w Gnieźnie jeden z biegaczy zwracał na siebie szczególną uwagę. Z jakiego powodu? Założył bowiem specyficzną maskę.
W opinii specjalisty: Biznes fair play reklamuje się zgodnie z normami etyki
Most Dworcowy to jeden z najbardziej uczęszczanych obiektów komunikacyjnych w Poznaniu. Paweł Sowa, poznański radny, skierował do prezydenta Jacka Jaśkowiaka interpelację, w której wnioskuje m.in. o odnowienie elementów mostu.
Ze Stanisławem Soyką rozmawiamy o jego pierwszej od 15 lat autorskiej płycie, innych projektach i Poznaniu.
Prawie 3,5 tys. nauczycieli pracuje w toruńskich szkołach. Zdecydowana większość to pedagodzy z najwyższym stopniem awansu zawodowego.
Straż miejska od wtorku może wlepiać mandaty za niesprzątnięte wyborcze plakaty. Skończył się ustawowy czas na porządki po głosowaniu.
- Gdyby Filipek został przyjęty do szpitala, a nie odesłany do domu, to dziś pewnie by żył - mówi zrozpaczona matka chłopca. Sprawę wyjaśnia teraz prokuratura.
Podkarpackie samorządy znalazły się w krajowej czołówce pod względem zdobywanego wsparcia unijnego. Tak wynika z najnowszego rankingu opublikowanego przez branżowe pismo samorządowe „Wspólnota”.
- Po letniej przebudowie potrzebowaliśmy trochę czasu - mówi Dariusz Kantor, trener Wisłoki Dębica, która została mistrzem jesieni w 4 lidze.
Związek Nauczycielstwa Polskiego, który walczy o wyższe zarobki, poprosił nauczycieli o wzięcie udziału w ankiecie na temat formy ewentualnego protestu. Jedną z propozycji jest akcja podobna do tej, którą ostatnio przeprowadzili policjanci, czyli...
Aż o 68 proc. wzrosną rachunki, jakie zapłaci rzeszowski magistrat za prąd w 2019 r. Niemal identyczna podwyżka czeka Mielec. Włodarze łapią się za głowę i ostrzegają, że odbije się to na mieszkańcach.
W piekle Syberii narażały życie, by wykarmić dzieci, uczyły je modlitwy. Takie były Matki Sybiraczki. Ich Golgotę upamiętni pomnik, którzy stanie tuż obok Muzeum Pamięci Sybiru.
Żona pana Marcina urodziła na posadzce w ZOZ w Ropczycach. - Odebrałem poród w zimnym przedsionku na płytkach. Gdy dziecko było już na świecie, wybiegł do nas personel - opowiada mężczyzna.
Miliardowe inwestycje i jakościowa zmiana życia na Lubelszczyźnie. Tak o ostatniej dekadzie mówią politycy PSL. Ci z PiS widzą sytuację zupełnie inaczej: - Nadal jesteśmy najbiedniejszym regionem.
C jak cierpliwość, D jak dzieci, J jak Janusz Niedźwiedź, L jak lanie, N jak niemoc, czyli runda jesienna w formie alfabetu.
- To wrażliwy obszar, więc podwyżka powinna być jak najmniej dotkliwa dla mieszkańców. Będzie to prawdopodobnie kilka złotych na użytkownika, dodatkowo musimy się jeszcze dogadać z innymi gminami - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.
Przyćmił wybór marszałka województwa podlaskiego. Niespodziewanie i sensacyjnie został przewodniczącym sejmiku, choć teoretycznie nie miał prawa wygrać Czy Karol Pilecki będzie szefował radnym tylko przez kilka dni? - To się jeszcze okaże - mówi...
- Strażnicy mają uprawnienia ustawowe, aby kontrolować posesje prywatne oraz przedsiębiorstwa - mówi Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. - Przeprowadzamy zarówno kontrole rutynowe, jak i reagujemy na zgłoszenia...
Rozmowa z Karolem Pileckim z Koalicji Obywatelskiej, przewodniczącym sejmiku województwa podlaskiego.
Rozmowa z Grzegorzem Kuprianowiczem, współzałożycielem Związku Ukraińców Podlasia i prezesem Towarzystwa Ukraińskiego.
Na początku stycznia 2019 r. dowiemy się, kto będzie budował Centrum Usług (CU) Mulnik w Świnoujściu. Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację terenów powojskowych. Na złożenie oferty zainteresowani mają czas do 3 stycznia 2019 r.
Naszą redakcję przed kilkoma tygodniami odwiedził stargardzianin Tomasz Grochowski. Opowiedział nam o znalezisku w przedwojennej kamienicy w Sułkowie w gminie Suchań, obecnie należącej do jego rodziny.
Zakończenie prac budowlanych jest planowane do końca roku, a uruchomienie placówki do marca 2019 roku.
Prawie 30 procent osób w województwie zachodniopomorskim jako główną przeszkodę w powrocie na rynek pracy podaje brak możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem. Najwięcej z tych 30 procent mieszka w Szczecinie.
Prof. Andrzej Friszke otrzymał Nagrodę im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznawaną przez Uniwersytet Łódzki za wybitną pracę humanistyczną. Nagroda to 50 tys. zł.
Chociaż aptek systematycznie ubywa, to - jak wynika z centralnego rejestru - potrzeby pacjentów są zaspokajane. Polacy mają swobodny dostęp do usług farmaceutycznych.
Aż 45 tys. mieszkańców Pomorza zgłosiło się do pomorskich oddziałów ZUS z wnioskami o przejście na emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym.
Pracownicy miejscy, obsługujący program 500+ i 300+ mają dość. Narzekają na warunki pracy i płacy. W jednostce trwa kontrola PIP.
Czy jesteśmy gotowi zapłacić więcej za bilety komunikacji miejskiej, by jeździć elektrycznymi autobusami?
Około 20 proc. pacjentów zwraca skierowanie do uzdrowiska. Powody? Choroba w rodzinie, operacja, wyjazd, ale także...brak mola, sezon grzewczy, złe: pora roku, ośrodek, rejon Polski.
Wszystko wskazuje, że za rok o tej porze do tramwajów na przystanku przy placu Teatralnym w Bydgoszczy wsiadać będziemy po wiedeńsku. Ratusz ogłosił przetarg.
Black Friday za nami, drastyczne obniżki cen, w niektórych przypadkach sięgające ponad połowy pierwotnej wartości także przeszły do historii. Teraz, jak twierdzą specjaliści, należy spodziewać się powolnego wzrostu cen.
W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu ponownie realizowany jest program lekowy dla wcześniaków, którego celem jest zapobieganie infekcjom układu oddechowego wywołanym przez wirus RS.
Mały kalendarzyk w jasnobrązowej okładce skrywa niejedną myśl nastoletniego Andrzeja i dziesiątki jego rysunków. Na jednym z nich lukstorpeda, duma przedwojennej polskiej kolei, która w 1936 roku trasę z Krakowa do Zakopanego pokonywała w...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.