W jednej części Sławna - przy ulicy Mickiewicza wciąż ślimaczą się prace przygotowujące do budowy galerii handlowej. Supermarket powstanie być może w innej części miasta - przy ul. Polanowskiej.
Malarstwo to jego prawdziwa pasja i najlepszy sposób na spędzenie czasu wolnego. W swoim domu ma kilkadziesiąt różnych prac, najczęściej są to krajobrazy ukazujące piękno natury. Mowa o Henryku Ignatowiczu z Wiekowic.
Stan nawierzchni ul. Żwirowej spędza sen z powiek okolicznym mieszkańcom. Droga jest w bardzo złym stanie. Nietrudno tu uszkodzić podwozie auta lub potknąć się i upaść.
Dwa lata temu właściciel dawnego elewatora zbożowego w Darłowie podjął decyzję o jego wyburzeniu. Do dziś plan nie doszedł do skutku, bo konserwator zabytków chce wpisać obiekt do rejestru zabytków.
Cudowny obraz Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym znajduje się od 400 lat. Przetrwał powstania, wojny i czasy komunizmu. Do dziś pielgrzymują tu całe rodziny z różnych części naszego regionu.
Dyktafon można ukryć w okularach, zegarku, kluczyku samochodowym, plastikowej butelce z wodą mineralną, a nawet w guziku. Taki gadżet to wydatek rzędu kilkuset złotych i trudny do wykrycia, bo dyktafon nie emituje sygnałów radiowych i nie zawsze...
Każdy kto choć raz widział program „Królowe życia”, który emituje stacja TTV, musiał zapamiętać Dagmarę Kaźmierską. Obok tej kobiety po prostu nie da się przejść obojętnie. Jest wulgarna, bardzo głośna, a także bardzo uczuciowa i wrażliwa.
Zwykły śmiertelnik nie wyobraża sobie, co się dzieje na ulicy po wypadku. Szok, krew, łzy, histeria i policjanci, którzy nie mają prawa niczego - przynajmniej oficjalnie - przeżywać. „Drogówkę” interesują ślady i relacje uczestników...
- Za hurra patriotyzmem stoi pustka - twierdzi ks. dr hab. Alfred Wierzbicki. Z filozofem, etykiem, kierownikiem Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiamy o Polakach, Marszu Niepodległości i jego najnowszej książce.
Zapaść publicznej służby zdrowia powoduje, że miliony Polaków korzystają z usług różnych uzdrowicieli. Już w 2012 roku przyznawał się do tego w badaniu OBOP prawie co czwarty z nas.
Jak to się stało, że osoby, których wniosek o rekompensatę za utracone deputaty przeszedł pozytywną weryfikację, wciąż nie dostały pieniędzy? 10 tys. zł miało trafić na ich konta do końca marca, tymczasem mija ósmy miesiąc od tej daty, a około 600...
Nowe władze miasta chcą, by radni zgodzili się na podwyżkę opłat za odbiór śmieci oraz na podwyżkę podatków od nieruchomości i od środków transportu. Miałoby to nastąpić już w środę, i to bez wcześniejszej dyskusji w komisjach, które jeszcze nie...
- Przyjdzie czas na podsumowania i wówczas przedstawimy konkretny program, co chcemy jeszcze zrobić na Lubelszczyźnie - mówi Jarosław Stawiarski, nowy marszałek województwa lubelskiego.
Zarządzony przez pana Roberta Paciorka, nowego gospodarza Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń konkurs choinkowej piękności, wygrał świerk z Cieszyn.
Termomiksy, grille, gofrownice i piekarniki - m.in. taki sprzęt znajduje się pracowni kucharskiej w toruńskiej „ósemce”. Obok działa pracowania krawiecka.
Mróz już nocami skuwa okolicę, ale niestety nie tak mocno, by zniechęcić nawiedzonych grzybiarzy. Dla nich tegoroczny sezon rozpoczął się wyjątkowo późno, więc jeszcze parę dni temu niczym mary snuły się w listopadowych mgłach z pustymi...
Ten weekend w Świnoujściu będzie stał pod znakiem szukania dawcy komórek macierzystych dla Roberta Pałubickiego - żołnierza 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Dostaliśmy list od mieszkanki Stargardu, która porusza problem planowanego montażu instalacji gazowej wzdłuż wyremontowanej w ubiegłym roku ulicy Wieniawskiego w Stargardzie. Absurdalne według niej jest, że najpierw wykonany został kosztowny...
Takiej klęski PiS prawdopodobnie nie spodziewał się. Podczas pierwszego posiedzenia sejmiku samorządowego został odsunięty od wszelkich funkcji. Dzień wcześniej stało się podobnie podczas obrad rady miasta, gdzie też został zmarginalizowany.
Rozmowa z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina.
Złe wieści dla mieszkańców regionu: zadłużamy się coraz bardziej, przybywa też osób, które są w finansowych tarapatach. Problemy ma już 183 tysiące mieszkańców województwa, a w sumie ich zaległe zobowiązania wynoszą już 4,86 mld zł.
Jeszcze w tym roku ma się zakończyć przebudowa osiedla Sikorskiego, zwanego popularnie dąbrowskim Manhattanem, bo wieżowców jest tam całkiem sporo. Pierwotny termin zakończenia prac to maj 2019 roku, ale wiele wskazuje na to, że mieszkańcy będą...
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku organizuje uroczystość z okazji wizyty milionowego zwiedzającego.
O tym, dlaczego koty łączono z czarną magią, jakie skutki - nie tylko dla kotów - niosły te przesądy i czy naprawdę niektóre mruczki umieją czarować, rozmawiamy z Mieszkiem Eichelbergerem, kocim behawiorystą, autorem bloga www.kocie-porady.pl.
Rozmowa z prof. dr hab. med. Janem Maciejem Zauchą, kierownikiem Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku
Wysokie wiatraki stały się już charakterystycznym elementem krajobrazu wielu gmin Pomorza - stały się źródłem dochodów, ale i przyczyną kłopotów samorządów lokalnych.
Mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści docierający do Wisły, przecierają ze zdumienia oczy - dworzec kolejowy, który przez całe lata był fatalną wizytówką turystycznej miejscowości, zmienia się nie do poznania.
W gdańskich szkołach średnich niebawem rozpoczną się warsztaty z edukacji seksualnej. Przeciwko ich wprowadzeniu protestują środowiska katolickie i prawicowe. Władze miasta zapewniają, że udział w zajęciach jest dobrowolny.
Mieszkanka Bytomia została oskarżona o zabójstwo 4-miesięcznej córeczki. 26-latka uderzyła dziecko, gdy maleństwo płakało. Niemowlę doznało obrażeń głowy i 9 stycznia 2018 roku trafiło do szpitala w Chorzowie. Dziecko było w stanie krytycznym....
Przedstawiciele wydziału nadzoru inwestycyjnego zabrali już prezesom spółek laptopy i telefony.
Każdy, kto zamierza wesprzeć potrzebujących bez trudu znajdzie ludzi, którzy mu w tym pomogą. Akcji charytatywnych w Bydgoszczy jest będzie bardzo dużo.
Są opinie, że Grzegorz Schetyna się ośmieszył. Bo miesiące temu powiedział, goszcząc za miedzą, że trzyma kciuki za marszałka z Bydgoszczy.
Uczniowie bydgoskiej budowlanki pod okiem plastyka miejskiego stworzyli reliefy ze wzorami dawnych monet bitych w bydgoskiej mennicy. Zawisną one na budynkach w mieście.
Elektryczne pojazdy do wypożyczenia - hulajnogi i samochody - są już dostępne w kilku polskich miastach. Czy zobaczymy je również w Bydgoszczy?
Niemożliwe? A jednak! PCK dostał od miasta nieruchomość przy ul. Szczecińskiej. Ostatnio urzędowali tu kryminaliści i prostytutki.
- Ciągle pokutują stereotypy, że dobrą mamą można być, gdy jest się właściwie tylko mamą. A to nieprawda. Kiedy decydowaliśmy się na dużą rodzinę, mąż wiedział, że będziemy musieli zaangażować się po równo, żeby wszystko działało - mówi Paulina...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.