Zawsze byliśmy przekonani, że ludzie myślą przy pomocy mózgu, więc gdybyśmy posiadali techniczne możliwości odłączenia układu nerwowego od całej reszty ciała, to przebieg procesów myślowych pozostałyby w nim bez zmian. Dzisiaj wiemy, że to nieprawda.
Prof. Jerzy Aleksandrowicz mówił, że żadna religia nie oswaja śmierci. Nie chroni przed lękiem. Ale sam nie bał się umierania. Chciał żyć zawsze maksymalnie. Tak, jakby końca nie było
O świecie finansowych naciągaczy mówi Mateusz Ratajczak, autor książki „Łowcy z kotłowni”, który zatrudnił się w firmie nabierającej klientów na inwestycje na rynku walutowym Forex
Opinie o „chłodnych ludziach” z północy, podobnie jak ich rzekomy introwertyzm czy skłonność do alkoholu, to krzywdzący stereotyp. Tak uśmiechniętych osób nie spotkałam nigdzie na świecie - mówi autorka książki „Lud”
Było ciemno, ślisko i mgliście. Przed przejściem dla pieszych na ul. Warszawskiej zatrzymał się samochód, którego kierowca chciał przepuścić pieszą. Jadące drugim pasem auto nie zahamowało...
Cała Polska zobaczyła jego twarz w 2015 roku podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Potem został głosem rządu Beaty Szydło. Gdy ta przestała być premierem, odsunął się w cień. Ale za chwilę może decydować o...
Medyczna marihuana w polskich aptekach prawdopodobnie pojawi się na przełomie listopada i grudnia. Grupę pacjentów, którzy mogą z niej skorzystać, szacuje się na ok. 300 tysięcy.
Na bazie dwóch szpitali - gdańskiego i szczecińskiego - powstało pierwsze w kraju ponadregionalne Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. Centrum to tworzą: Klinika Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Oddział...
Sejm przyjął projekt ustawy, który ustanawia 12 listopada dniem wolnym od pracy. Wzbudziło to wielki niepokój wśród pacjentów, którzy mają zaplanowane operacje lub wizyty u lekarzy. Co na to ośrodki zdrowia z Lublina?
Przed tygodniem rozpocząłem opowieść o Chaciejach z dawnej ulicy Sitarskiej w Białymstoku.
Rozmowa z Rafałem Bruskim, starym-nowym prezydentem Bydgoszczy o kampanii wyborczej, zaangażowaniu rodziny i planach na nasze miasto.
W największych opolskich miastach wygrali kandydaci niezależni, i to już w pierwszej turze. Partyjni nominaci są coraz gorzej postrzegani przez Opolan.
W bydgoskiej radzie najstarszym radnym jest Zdzisław Tylicki, a najmłodszą radną jest Paulina Jankowska. Radnym o najdłuższym stażu, Kazimierz Drozd.
Przez najbliższe pięć lat Tykocinem będzie rządził Mariusz Dudziński, debiutant w samorządzie. Zaś do Michałowa wrócił - po czterech latach przerwy - wieloletni burmistrz Marek Nazarko.
Znamy już skład zachodniopomorskiego sejmiku.
Wszystko wskazuje na to, że nieszczęsny obszar na Podzamczu w pobliżu Baszty 7 płaszczy wreszcie zostanie zabudowany. Pierwszy termin zakończenia inwestycji minął dość dawno, bo w roku 2013.
Tego nie przeczytasz w Internecie, nie obejrzysz na YouTubie. Wojtek Haponik spełnił marzenie swojego życia: odwiedził Czarnobyl i Prypeć. Opuszczone miasta po wybuchu elektrowni atomowej. I opowiedział nam, jak tam jest naprawdę.
150 dzieci na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy ma uczyć się w lesie, z dala od zagrożenia po Zachemie. Teren jednak dopiero teraz zostanie zbadany.
Konstanty Strus może się cieszyć. Jan Sawicki - nie. Temu pierwszemu PiS już nie zablokuje budowy wysokich bloków przy Jurowieckiej. Ten drugi, choć jego syn dostał się do rady miasta, nie będzie mógł liczyć na przychylność większościowej KO.
Jak można się było spodziewać, Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie zdecydował wczoraj, czy wyrok za zabójstwo sprzed 19 lat w Strzelcach pod Bydgoszczą jest prawomocny.
Ta historia to gotowy scenariusz na powieść kryminalną. Akcja toczy się wokół cennego obrazu znalezionego w siedzibie biskupa w szwedzkim Visby. Nie wiadomo, jak tam trafił, a jedynym śladem prowadzącym do odkrycia tajemnicy jest kartka zapisana...
Klasztor w Żarnowcu od dwóch lat zaprasza na rekolekcje w ciszy. To okazja, by doświadczyć kontemplacyjnego życia.
Z doktorem Krzysztofem Piekarskim, politologiem z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia Jacek Wierciński
Wybory w większości pomorskich miejscowości już za nami. Obfitowały w rekordy, rekordziki, spektakularne powroty i... polityczne obciachy.
Na Płażyńskiego patrzyłbym z sympatią, gdyby nie to, że startuje z list partii, która chce nam zabrać wolność i wziąć nas pod but - mówiprofesor Aleksander Hall.
Poniedziałek będzie wolny, ale handlowy. Co załatwimy, a czego nie w wolnym po święcie, czyli 12 listopada?
I po wyborach. Zacznijmy od przegranych. Sylwia Kowalska: Gwiazda toruńskiego samorządu okazała się gwiazdą jednego sezonu. Wynik w wyborach prezydenckich - 6,99 proc., czyli gorszy nawet od wyniku Zbigniewa Rasielewskiego (8,51 proc), który...
Rozmowa z Michałem Zaleskim, nowo wybranym prezydentem Torunia na kadencję 2018 - 2013.
Czerwcowy atak łomem Grzegorza Cz. na ojca, matkę i brata skończył się tragedią. Ojciec nie przeżył.
Wielu prezydentów miast województwa śląskiego w brawurowy sposób zapewniło sobie pracę na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Wśród zwycięzców w pierwszej turze mamy zarówno wieloletnich prezydentów miasta, jak Zygmunt Frankiewicz z Gliwic...
Do tej pory kandydaci skupiali się na swoich programach wyborczych, nie atakując siebie nawzajem. Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się ostra walka.
Ten serial, nakręcony za naszą południową granicą, oglądała kiedyś cała Polska. Mija czterdzieści lat od pierwszej emisji przez czechosłowacką telewizję „Szpitala na peryferiach”.
Na fali powyborczych analiz i rozliczeń tytułowe pytanie wydaje się szczególnie istotne. Prawica już udowadniała, że potrafi zmieniać skórę.
Każdy sondaż jest ryzykiem, bo jego wyniki nie muszą sprawdzić się w realu. My zaryzykowaliśmy i zbadaliśmy preferencje wyborcze Podlasian z trzech największych miast. I ich sondażowe odpowiedzi pokryły się z wynikami wyborów.
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów samorządowych przyniosło sporo niespodzianek. Dla kilku znanych działaczy oznacza to całkowitą zmianę planów.
Jaśnie nam panujący ustanowili „uroczystym Świętem Narodowym” dzień po Narodowym Święcie Niepodległości. Oto pięć "historycznych" wydarzeń z 12 listopada.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.