Uniwersytet Łódzki poinformował, że zespół UŁani został oficjalną studencką organizacją e-sportową tej uczelni. Według UŁ, to pierwsze takie wydarzenie w historii sportu elektronicznego w Polsce.
Ludziom od zarania dziejów potrzeba było chleba i igrzysk. W te nam ostatnio obrodziło, a i do chleba politycy dokładają. Tym bardziej szczodrą ręką, bo kolejne wybory tuż-tuż. Szkoda, że płacą za to z naszych pieniędzy.
Damian Holecki, Teresa Werner, Duet Karo czy Bernadeta Kowalska i Przyjaciele - to jedni z najbardziej popularnych śląskich artystów. Spójrzmy na tę branżę.
Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Wszystko wskazuje na to, że tym razem Mniejszość Niemiecka nie wystawi w Opolu własnej listy. Zamiast tego stworzy komitet, na listach którego mają się znaleźć osoby związane z partią Razem, a...
Jedni uważają, że to szmira i tandeta. Inni, że to wspaniała odskocznia od codziennych trosk... Zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięły śląskie szlagry?
Policjanci sprawdzają, czy Rada Parafialna i Ekonomiczna parafii św. Wojciecha działała zgodnie z prawem. Jak pisaliśmy, rada (z akceptacją proboszcza) „serdecznie prosiła” parafian o niezwłoczne uregulowanie zaległości, które wyliczyła.
Znamy termin wyborów, więc wszyscy z politycznymi ambicjami w Bydgoszczy szykują się do rejestracji komitetów. Czasem nie wiadomo jeszcze, kto z kim wystartuje.
Sezon wakacyjny w pełni,pogoda jak z bajki, więc Beskidy przeżywają oblężenie - tysiące turystów korzysta z dobrodziejstw regionu. Ale wypoczynek w górach, prócz ewidentnych plusów, ma też trochę dokuczliwych minusów, o których staramy się szybko...
Zarośnięte rzeki, zamulony Kanał Bydgoski, niesprawne śluzy... To powoduje, że nasz region traci walory turystyczne jako szlak wodny, a status międzynarodowej drogi wodnej E 70, łączącej Rotterdam z Kłajpedą ma tylko na papierze.
Policjanci z II komisariatu sprawdzają, czy Rada Parafialna i Ekonomiczna parafii św. Wojciecha działała zgodnie z prawem. Jak pisaliśmy, rada (z akceptacją proboszcza) „serdecznie prosiła” parafian „o niezwłoczne uregulowanie zaległości”, które...
Rozmowa z ekonomistą, dr. Witoldem Potworą.
W ostatnim ćwierćwieczu było o nich głośno. Byli panami życia i śmierci, królami oszustów, bandytami, których ścigała nie tylko polska policja. Większość skończyła w więziennej celi. Przypominamy krótko ich sylwetki i grzechy.
52-letni Tomasz Lisiecki z synami, 15-letnimi bliźniakami wymarzyli sobie wyprawę do Energylandii w Zatorze. Miała być ona „wisienką na torcie” tegorocznych wakacji. Z atrakcji nie skorzystali. Powód? Gdy Tomasz z synami dotarł na miejsce,...
Gdy umiera obywatel Polski i bliscy chcą go pochować w Wielkiej Brytanii, to nawet nie muszą tego zgłaszać konsulatowi. Urzędowe pismo jest potrzebne dopiero wtedy, gdy rodzina chce przetransportować ciało do kraju. Zatem oszacowanie, ilu Polaków...
Drugiego dnia pobytu nad Bałtykiem maluchy z domu dziecka były zmęczone. Po kolacji obiecały siostrze zakonnej, że grzecznie położą się spać. Nieco później zakonnica zobaczyła, że świeci się w jednym z pokoi, więc bez pukania weszła do środka....
Znamy ją przede wszystkim z serialu „Na Wspólnej”. Nam aktorka opowiada, jak medialna nagonka zaszkodziła jej karierze i gdzie szuka wsparcia w trudnych chwilach.
Jego stryj, ksiądz Józef Tischner, był jednym z najsłynniejszych kapłanów i filozofów w Polsce. Marek Tischner poszedł inną drogą: został weterynarzem, specjalizującym się w leczeniu i rozrodzie koni. Ale dryg do syntezowania myśli ma we krwi.
W roku 1914 Joseph Conrad (wł. Józef Teodor Konrad Korzeniowski), klasyk literatury nowoczesnej, który zmienił oblicze prozy powieściowej, podczas wizyty w Polsce odwiedził wraz z rodziną w podkrakowskiej Górce Narodowej (dziś to miejskie...
- Fotografowanie na wojnie ciał lub cierpienia nie jest trudne, ponieważ są one powszechne. Pozostaje pytanie, jaki ładunek emocjonalny takie zdjęcie poniesie - mówi Michał Zieliński, korespondent wojenny z Krakowa
Lemury wari, które zajmują pomieszczenie w małpiarni w łódzkim zoo, zamieszkają w nowej rezydencji położonej w pobliżu pawilonu i wybiegu żyraf. ystwa samca z berlińskiego ogrodu, który wkrótce do nich dołączy. Trójka zamieszka na wyspie wiosną...
4,5 tysiąca dzieci, o 500 więcej niż w ubiegłym roku skorzystało w te wakacje z miejskich półkolonii.
W tym roku w bydgoskiej klinice przeprowadzono dwa rodzinne przeszczepienia nerek. Wśród potencjalnych dawców są osoby bardzo zdeterminowane, by oddać bliskiej osobie narząd.
21 października białostoczanie będą wybierać prezydenta miasta i radnych na najbliższe pięć lat. Bój idzie o władzę, pieniądze i rozwój stolicy Podlasia. W tle jest też wielka polityka i konflikt między rządzącą w kraju partią a opozycją.
Z Białegostoku, Bielska, Hajnówki, Warszawy piesze pielgrzymki prawosławnych wiernych zmierzają na świętą Górę Grabarkę, by wziąć udział w obchodach święta Przemienienia Pańskiego. Na Grabarkę co roku wyruszają tysiące wiernych.
- Pomnik poległych w czasie II wojny światowej na placu Bohaterów w Słubicach pozostanie na swoim miejscu! Co jednak zmieniło się lub zmieni na terenie powiatu słubickiego? - pisze Roland Semik, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego.
Jednego dnia pociąg z Rzepina przyjechał do Kostrzyna 67 minut po czasie. Z Zielonej Góry do Rzepina - 79 minut. Dwa najbardziej spóźnione: Zielona Góra – Wrocław (o 105 minut) i Frankfurt – Zielona Góra (o 119!). Lubuskie czasem okupuje szczyt...
Jest kolejny kandydat na prezydenta miasta. Kocham Gorzów ogłosiło wczoraj, że wystawia radną Martę Bejnar - Bejnarowicz.
Jeżeli jakiś specjał kulinarny ze Szczecinka zasługuje na miano produktu regionalnego, to są nim nasze obwarzanki. Wieloletnią tradycję rodzinną i biznes kontynuuj obecnie pan Marek Relski, który prowadzi piekarnię obwarzanków przy ulicy...
Wojewoda zachodniopomorski uchylił uchwałę kołobrzeskiej Rady Miasta o dofinansowaniu zabiegów in vitro. Z wsparcia mieli korzystać mieszkańcy Kołobrzegu.
Do końca wakacji zostały dwa tygodnie. Sprawdzamy ile pracy do tej pory w sezonie letnim mieli ratownicy medyczni z powiatu sławieńskiego. Do jakich przypadków najczęściej wyjeżdżali?
Kosztem nieco ponad 3 milionów złotych przy ulicy Pilskiej powstaną 24 mieszkania socjalne. Państwo dopłaci do inwestycji 40 procent.
Lokatorzy mieszkań zakładowych po dawnej Telekomunikacji Polskiej (dziś Orange) w Szczecinku są przerażeni, że w każdej chwili mogą stracić dach nad głową lub ich dom zostanie sprzedany razem z nimi. Operator uspokaja, że nic takiego się nie stanie.
Do tegorocznego Winobrania zostaje coraz mniej czasu, Czytelnicy pytają nas o szczegóły tego wielkiego święta miasta. Co dziś wiemy o nim na pewno? Którędy pójdzie winobraniowy korowód?
Najpierw badania archeologiczne, a potem pozwolenia na budowę - taki jest plan. Prace odbywają się przy ul. Szkolnej, gdzie docelowo ma zostać wybudowany pierwszy w mieście system podziemnych śmietników.
Dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł będą mogły otrzymać lubuskie pary, dla których jedyną możliwością cieszenia się swoim dzieckiem, jest zastosowanie metody in vitro.
Prokuratura zarzuca wójtowi Krasnopola, że spowodował wypadek. Oskarżony nie przyznaje się do winy. W czwartek w sejneńskim sądzie ruszył proces.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.