Niebywałe, nieprawdopodobne, szok. W łódzkiej IV lidze KS Kutno pokonało Zjednoczonych Bełchatów aż 30:0 w świątecznej kolejce. Czwarta liga to poziom wyżej niż typowa amatorszczyzna. Może jeszcze nie w pełni zawodowstwo, ale drużyny trenują, mają...
Słupski kompozytor Leszek Kułakowski jako jedyny nasz artysta otrzymał nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej. W kategorii sponsorów nominowany jest kępicki Kegar.
W najbliższych dniach zniknie zatoka autobusowa na przystanku przy ul. Sienkiewicza, na wysokości kamienicy nr 4. Pasażerowie i piesi zyskają szerszy chodnik. Kierowcy muszą uważać, bo autobusy będą się zatrzymywać na jezdni. Eksperyment potrwa rok.
Anna, Agnieszka i Wioleta Oliferuk w szkole w Bielsku Podlaskim nigdy się zbytnio nie wyróżniały. No, chyba że wzrostem...
W Gdańsku pokaźną nagrodą pochwalić się mógł wiceprezydent Piotr Kowalczuk. Zastępca Pawła Adamowicza otrzymał 29 953 złotych netto.
W piątek przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpoczął się proces 35-letniego Sławomira B., który dwa lata temu udusił współwięźnia w celi w Czarnem.
Podczas remontu dachu hali Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu zginął37-letni pracownik toruńskiej firmy budowlanej. Runął z wysokości 18 metrów. - Nie miał nawet szelek koniecznych na wysokościach - mówi insp. Marzena Jędrzejewska z PIP.
Dziesiąty, czyli jubileuszowy Bella Skyway Festival 2018 odbędzie się od 21 do 26 sierpnia. Festiwalowe instalacje będą zlokalizowane nie tylko na toruńskiej starówce.
Dobrzeń Wielki nie zamierza oddać Opolu nieruchomości, które znalazły się w granicach miasta po powiększeniu stolicy regionu. Teraz ten spór będzie musiała rozstrzygnąć rada ministrów.
Niemcy zwracają uwagę, że od 2010 roku lat kwota pieniędzy wypłacanych w ramach tzw. „kindergeld” wzrosła dziesięciokrotnie i wynosi już 343 miliony euro. Spora część tych pieniędzy trafia na Opolszczyznę.
Coraz więcej Ukraińców zabiega o pracę w Polsce i regionie. Firmy przyjmują ich coraz chętniej. Rośnie też liczba obcokrajowców pracujących u nas legalnie, ale tylko co dziesiąty Ukrainiec chce tu zostać na stałe.
To miał być ogólnopolski eksperyment: na ile metoda wielkiej płyty może przyspieszyć budowę dużego osiedla. Optymiści twierdzili, że na Fordon starczy 7 lat.
Już za nieco ponad rok zacznie funkcjonować pierwszy terminal i ruszą przeładunki. Jeszcze niedawno wielu nie wierzyło, że uda się przywrócić nabrzeża do życia.
Stocznia Szczecińska odzyska już wkrótce połączenie kolejowe z resztą kraju. Trwają intensywne prace PKP PLK na torach, którymi niegdyś dostarczano do stoczni niezbędne towary i materiały.
O walce z nowotworami rozmawiamy z Bartoszem Polińskim, prezesem Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia.
Stadion jest jak teatr. Ma być, ale zarabiać nie musi. I dokładnie tak jest na Podlasiu. A w Lublinie nie.
Jesteśmy po świętach Wielkiej Nocy. To okazja do rozmowy o cudach z prof. Tomaszem Trojanowskim, krajowym konsultantem ds. neurochirurgii i szefem kliniki w SPSK4 w Lublinie.
W sezonie nad Zalewem Koronowskim przebywa ponad 30 tysięcy ludzi. Większość to bydgoszczanie. Gdzie płacą za śmieci?
Odwołania gminy oparły się już o Naczelny Sąd Administracyjny. NSA nakazał jeszcze raz sprawdzić, czy burmistrz rzeczywiście spóźnił się z terminem odwołania. Stawka tego sporu jest ogromna.
Kapela Hanki Wójciak zagra specjalny koncert promujący swoją nową płytę w Radiu Kraków. Występ będzie transmitowany na żywo.
Magistrat zapowiedział dziś o godz. 17 spotkanie w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury pod hasłem „Co dalej z handlem w centrum Wadowic?”. Burmistrz Mateusz Klinowski ma odpowiadać na pytania m.in. o planowane wielkie sklepy w Choczni...
Mieczysław Jakuczek potrafi spędzać w swojej pracowni wiele godzin każdego dnia. Ma już 90 lat, a wciąż dostaje zamówienia z całej Polski, a także z zagranicy
Kamienica z numerem 11 tuż przy postoju taksówek w Rynku ma niezwykłą historię. Kiedyś mieściła się tutaj żydowska podstawówka, a po wojnie księgarnia i składnica harcerska. Tu ściągały dzieci i młodzież z całego miasta, by lepić dzbanki z...
Ochrona zdrowia. Ministerstwo Zdrowia zamierza zwiększyć limity przyjęć na studia dla przyszłych lekarzy i dentystów. Eksperci nie mają wątpliwości, że to nie wystarczy, by szybko zmniejszyć ogromne braki kadrowe wśród białego personelu.
Działacze KOD-u zbierają podpisy pod projektem uchwały antysmogowej dla Nowego Sącza. Tekst wzorowany na rozwiązaniu zastosowanym w Krakowie ma pomóc w walce ze smogiem w stolicy Sądecczyzny.
Tarnów. Gdyby opierać się na pierwotnych, prezentowanych w 2012 roku harmonogramach prac przy tarnowskich wiaduktach kolejowych, to wszystkie utrudnienia z tym związane powinny skończyć się ponad trzy lata temu.
Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha - „Volterra”. Inspiracją do jego powstania było życie i twórczość Wisławy Szymborskiej.
Ruch społeczny Obywatele RP zorganizował w niedzielę wieczorem, o godz. 18. pikietę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym przy ul. Piotrkowskiej 135. Wzywał do obrony Konstytucji i niezależności sędziów.
Kończy się XXXV odsłona Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości w hali Expo. Po trzech festiwalowych dniach redakcja Expressu Ilustrowanego wręczyła nagrody najciekawszym wystawcom.
Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra odpowiedział postępowcom, którzy w liście otwartym apelowali do niego o zablokowanie jasnogórskiej pielgrzymki narodowców.
Łódzki Alarm Smogowy zorganizował w sobotę, w południe Łódzki marsz dla czystego powietrza. Wzięło w nim udział zaledwie kilkanaście osób.
Kiedy przed meczem Neftczi - Widzew o Ligę Mistrzów, nieżyjącemu już dziennikarzowi wypadł kolorowy telewizor z balkonu 11 piętra hotelu w Baku, większość przypuszczała, że rola telewizorów w sporcie też będzie spadała. Wydawało się, że ktoś...
W jedenastu polskich aglomeracjach mieszka aż 55,6 proc. Polaków, którzy spłacają kredyty mieszkaniowe we franku szwajcarskim. W sumie zobowiązania w tej walucie ma ok. 870 tysięcy Polaków, w tym blisko 22 tysiące mieszkańców województwa...
Kamil Ładziak, najlepiej opłacany wójt w regionie łódzkim, zarabia tylko o 220 zł mniej od prezydent Łodzi, a podwładni prezydentów i ministrów zarabiają więcej od nich.
Sezonowa praca czeka w Niemczech, Holandii, Szwecji i Hiszpanii. Zagraniczni pracodawcy kuszą atrakcyjnymi zarobkami. Ofert nie brakuje, ale rąk do pracy jest znacznie mniej niż kilka lat temu.
Ksawery zniszczył budynki państwa Deptów. Chcieli uzyskać odszkodowanie, ale gmina odmówiła. Powód: zniszczone budynki nie mają wpływu na ich gospodarstwo domowe, a państwo Deptowie oboje pracują, więc mogą naprawić uszkodzenia za własne pieniądze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.