Małe, piękne, ciut straszne, skromnie ubrane, ubrane z przepychem, w wózeczkach, na kanapach, na poduszkach... 300 lalek można obejrzeć na wystawie w muzeum w Drezdenku. Należą do jednej osoby!
Magda i Edyta mają po 18 lat. Czasy, kiedy sklepy były zamknięte w niedziele to dla nich taka sama prehistoria jak Polska Piastów w serialu "Korona królów". Jest środek tygodnia, przed 15.00. Dziewczyny siedzą w gorzowskiej galerii handlowej, bo...
Trakty spacerowe, ławki, pomosty, taras widokowy, siłownia, plac zabaw, marina, powiększanie plaży - takie inwestycje są planowane przy plażach przez władze Strzelec i Dobiegniewa.
Obecny burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak też deklaruje wprost, że chce jeszcze rządzić miastem. - Wystartuję. Kontrkandydaci? Przyznaję, że nazwiska padają różne, ale żadnej oficjalnej zapowiedzi nie słyszałem, więc nikogo nie wskażę -...
Kto ma się znać na biznesie, jak nie Pan Kaczorek? Dziś w naszym cyklu „Nie Twój biznes” Piotr Jakubowski, który prowadzi jeden z najstarszych sklepów w mieście.
Firma z Gdańska będzie wykonawcą prac związanych z projektem ,,Zielone Darłowo”. Powstaną nie tylko nowe parki, ale zmian doczeka się też Park Króla Eryka.
Tablica na kamienicy, w której mieszkał, pracował i badał kosmos. Konferencja poświecona dorobkowi astronoma. Uch-wała Senatu w setną rocznicę urodzin Adama Giedrysa. Mimo ponad 20 lat od śmierci słynnego astronoma-krawca, wspomnienie o nim jest w...
14 lat temu w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy w sprawie powołania województwa środkowopomorskiego. Dziś publikujemy obszerny komentarz Eugeniusza Żubera, samorządowca, który przez lata walczył i zabiegał o 17....
Wydaje ci się, że to relikt przeszłości? Nieprawda! Biura Rzeczy znalezionych wciąż działają. Od kilku lat na nowych zasadach. Jakie skarby czekają na swoich właścicieli? Sprawdziliśmy.
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel był wczoraj m. in. w dawnym Stadzie Ogierów w Białym Borze. Spotkał się też z rolnikami w podkoszalińskim Boninie.
Od 2012 r. rodzice i dzieci z rodzin, wychowujących czworo i więcej dzieci mogą korzystać z atrakcyjnych ulg na przejazdy komunikacją miejską. Doceniają to. Niestety, ulga ta nie jest włączona do systemu PEKA, co rodzi pewne uciążliwości.
Koniec z nadrabianiem drogi i brodzeniem w błocie. Mieszkańcy os. Kopernika od przyszłego tygodnia będą mogli znów korzystać z przejścia znajdującego się na ul. Jawornickiej. Miasto w końcu dogadało się z prywatnym właścicielem, który teren ten w...
Pierwsza niedziela bez handlu już w ten weekend. Na co mają przygotować się klienci? Większość sklepów będzie zamknięta. Ale ustawa przewiduje 32 wyjątki. Otwarte będą też niektóre galerie handlowe. Sprawdziliśmy, co będzie otwarte w Poznaniu i...
Wchodzą do akcji tam, gdzie wciąż pod gruzami zwalonych domów mogą znajdować się żywi ludzie. Ryzykują życie tam, gdzie w każdej chwili może runąć nadwyrężona konstrukcja. Są ostatnim ratunkiem, jedyną szansą dla tych, którzy pod zwałami cegieł,...
W dzisiejszych czasach jesteśmy potrzebni systemowi jedynie jako konsumenci - rozmowa z dr. MICHAŁEM CICHORACKIM, socjologiem z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Toruńskiej Fundacji „O Uśmiech Dziecka” brakuje 40 tysięcy złotych na specjalistyczną aparaturę do badania serc małych pacjentów. Możesz pomóc i Ty, choćby oddając swój 1 procent podatku.
Przez 60 dni w 1963 roku, od 12 lutego do 13 kwietnia, Poznańskie Słowiki odbywały swoje pierwsze tournée po Stanach Zjednoczonych. Chór pod dyrekcją Stefana Stuligrosza śpiewał wówczas w Carnegie Halli 11 marca w Białym Domu dla prezydenta Johna...
20 lutego br. pani Eleonora Mentkowska z Inowrocławia dołączyła do grona stulatków. W regionie mamy ich ok. 170. Osobom, które ukończyły 100 lat, ZUS wypłaca świadczenie honorowe, a KRUS dodatek.
Jak atrakcyjnie spędzić tę niedzielę, aby była co najmniej tak ciekawa (dla dużej części społeczeństwa) jak wizyta w markecie? Głowi się nad tym wielu Polaków.
Toruński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami wystąpił o wpisanie do rejestru zabytków mostu odkrytego podczas prac na rondzie Pokoju Toruńskiego.
Zwierciadła od samego początku, czyli od 15. lat, związane są z II LiceumOgólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. A wszystko zaczęło się dość spontanicznie.
W podtoruńskim lesie kilkudniowy dzik wpadł do nieczynnej studzienki. Na ratunek zwierzęciu pospieszył jeden z toruńskich policjantów.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 156 tys. zł i 180 tys. zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i Fundacji Lux Veritatis.
Czasami łapię się na tym, że chciałbym zostać fanatycznym wyznawcą teorii spiskowych. Nie, nie chodzi mi od razu o podejrzenia, że światem rządzą masoni i cykliści, ale życie kogoś takiego (może nie intelektualne, acz z pewnością emocjonalne) bywa...
Szanowni Państwo, proszę się nie śmiać, ale wybrałam się do teatru na spektakl dla… dzieci. Wprawdzie jest on lansowany jako familijny, ale ja nie byłam ani z dziećmi, ani z wnukami, lecz z całkiem już „dużym” mężem.
Warto przeanalizować kryzys z notatką MSZ, która wyciekła do dziennikarzy, by dowiedzieć się czegoś o polskiej polityce. Notatki wyciekają na całym świecie, nie ma w tym nic dziwnego, na całym świecie dziennikarze, z wyjątkiem może zupełnie...
Kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, uczestniczących w biegach „Tropem Wilczym” dla uczczenia pamięci żołnierzy wyklętych, to wyjątkowe zdarzenie, na masową skalę przybliżające historię powojennych partyzantów i konspiratorów.
10 dni festiwalowych i 45 filmów do obejrzenia. Potem burzliwe obrady i werdykt. Tak wygląda praca jurora jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Jak sam mówi, nie byłoby to możliwe, gdyby nie... jego ulubiona kawa.
Rozmowa z Lechem Raczakiem, uczestnikiem strajków studenckich '68, reżyserem teatralnym i założycielem Teatru Ósmego Dnia.
34 skargi na ulicznych sprzedawców kwiatów od ich legalnej konkurencji.
Do wypadku doszło w piątek, 9 marca, na „starej trójce” na wysokości Jastrzębca koło Gorzowa. Kierujący ciężarówką wpadł w poślizg i staranował volkswagena.
Inwestycja kosztować będzie 114 milionów złotych. Oprócz 2 kilometrów ulicy, obejmie też budowę nowego fragmentu torowiska i nowej pętli tramwajowej.
Lubelskie Centrum Senioralne to inicjatywa społeczna mieszkańców Konstantynowa. Wskazali już nawet lokalizację ośrodka, bo to teren po byłej fabryce leków.
Morderstwo i wybuch na Dębcu to jedna z największych tragedii, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Poznaniu. Łącznie zginęło w niej pięć osób, zaś 21 zostało rannych. Chociaż władze miasta przypuszczały, że pod gruzami mogła być jeszcze co...
„A piety ty zdechniesz” mówili mieszkańcy kieleckiej wsi, gdy ktoś zalazł im za skórę. Gdy chcieli się przypodobać, wybierali „kwiotuska”. O gwarze świętokrzyskiej rozmawiamy z Alicją Trukszyn, etnologiem i folklorystą z Wojewódzkiego Domu Kultury...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.