Przy ulicy Jasielskiej na poznańskich Podolanach trwa rozbudowa projektu mieszkaniowego Reduta Nowe Podolany. Aktualnie powstają dwa budynki wielorodzinne oznaczone numerami 6 i 7. Pierwszy z nich oddany zostanie w czerwcu 2018. Łącznie powstanie...
Koszalin dzieli się na dwa miasta. Smutne i opustoszałe centrum i całą resztę. Ratusz twierdzi, że ma plan jak to zmienić, potrzebuje tylko czasu i pieniędzy. Ile? Dużo.
Podczas piątkowego meczu towarzyskiego Polski z Urugwajem reprezentacyjną karierę oficjalnie zakończy wybitny polski bramkarz Artur Boruc.
Według wielu historyków z ziem dzisiejszej wschodniej Polski w głąb Rosji wyjechało od 3,5 do 5 milionów ludzi. Bieżeństwo spowodowało wiele ofiar. Ci, którzy przetrwali, wrócili w rodzinne strony. Jesteśmy ich dziećmi.
Według legendy, założyciel państwa Polan, Lech, podczas popasu zobaczył imponujące gniazdo na drzewie, a w nim białego orła z dwoma pisklętami. Nagle orzeł rozpostarł skrzydła na tle nieba czerwonego od zachodzącego słońca. Lech zachwycił się,...
- Chcemy, by Arena zarabiała około miliona złotych rocznie. Przygotowaliśmy biznesplan, który pokazuje, że to realne przewidywania - mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes MTP.
Po odzyskaniu niepodległości Wielkopolanie od początku pałali niechęcią do Józefa Piłsudskiego, któremu zarzucali, że porzucił Wielkopolskę. Uwielbiany był za to Roman Dmowski, który w 1921 roku zamieszkał w Poznaniu, zaś Wielkopolskę stawiał za...
Gdy oglądamy fotografie ulicy Św. Marcin z okresu międzywojennego czy też czasów PRL, zauważamy, że była to zawsze reprezentacyjna, tętniąca życiem ulica.
Rewitalizacja centrum to ogromne przedsięwzięcie, a Projekt Centrum to największa tego typu inwestycja w Poznaniu.
Muzyczną gwiazdą tegorocznych imienin ulicy Święty Marcin będzie formacja Raz Dwa Trzy. Adam Nowak i koledzy pojawią się na scenie przed Zamkiem w sobotę o godzinie 19.30.
Ulica Święty Marcin to miejsce, które w XX wieku było świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych w Poznaniu i stanowiło serce miasta.
Po remoncie ul. Święty Marcin i jej otoczenie ma odzyskać dawny blask, a co najważniejsze, na powrót przyciągnąć ludzi do centrum miasta. Pomóc mają w tym uspokojenie ruchu, a także zieleń i mała architektura budujące nastrój tego miejsca.
Święty Marcin to nie tylko punkty gastronomiczne i lokale użytkowe. To przede wszystkim ludzie, którzy tutaj żyją, pracują, którzy na co dzień tworzą lokalną społeczność.
Zmodernizowana ulica odetchnie pełną piersią. Być może nie od razu po remoncie, ale wiele będzie zależeć od ludzi i władz. Światowe przykłady pokazują, że jednak można.
Święty Marcin dla pieszych, matek z dziećmi, poznaniaków z niepełnosprawnościami. Piotr Z. Barełkowski z zespołem Studio ADS jest autorem konkursowej koncepcji.
Wartości, które przyświecały powstańcom wielkopolskim nadal w nas żyją. Choć dziś nie musimy walczyć z bronią w ręku, to pamięć o naszych przodkach pozwala w nas pielęgnować nowoczesny patriotyzm.
W sobotę ulicą Święty Marcin przejdzie tradycyjny korowód, a prezydent Poznania przekaże jej patronowi klucze do miasta. Przed Zamkiem odbędą się koncerty, a tłumy poznaniaków zajadać będą świętomarcińskie rogale. Tegoroczne imieniny ulicy mają...
Karolina, coś się pali, ubieraj małą! - krzyknęła do synowej Małgorzata Przydalska ze Złotorii. Na ucieczkę z mieszkania okazało się już jednak za późno. Cała klatka schodowa było wypełniona dymem. Strażacy ratowali niemowlę oraz jego matkę i...
11 listopada... Wybór akurat tej listopadowej daty na nasze święto narodowe to bardzo umowna sprawa - mówi Tomasz Nodzyński, historyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
To nasze dziedzictwo. I bardzo sympatyczny zwyczaj - tak o jedzeniu gęsiny na 11 listopada mówi Łukasz Rakowski, szef kuchni restauracji w Best Western Hotel Cristal.
Najbardziej patriotyczne z lubuskich miast? Krosno Odrzańskie Henryka Brodatego? Międzyrzecz Bolesława Chrobrego? Szprotawa? Babimost? Moim typem jest... Kargowa.
Gdy 11 listopada jasnym stało się, że Polska się odrodziła, na lubusko-wielkopolskim pograniczu nadal nie było wiadomo, jak daleko na zachód będzie ona sięgała. Wschodnie skrawki naszego regionu stały się Polską w roku 1919. Pozostała część...
Twórcy szukają statystów do tej produkcji.
Czy ojciec Karola Wojtyły, który także nosił imię Karol, pod nawałnicą rosyjskiej artylerii obiecał Bogu, że jak wyjdzie cało, to odda syna na księdza? Można powiedzieć, że to legenda, ale może jest w niej ziarno prawdy. W trakcie bitwy pod...
Gorzów Wlkp. „Hamlet” zacznie całotygodniową ucztę dla prawdziwych fanów sceny. Gdzie? W Teatrze Osterwy
Słubice. Przeciw starostwu i Marcinowi Jabłońskiemu toczą się sprawy sądowe. Trwa też spór między starostą z PO i wojewodą z PiS. - To walka polityczna - twierdzi Jabłoński
Słubice/Kassel. Maria jest przerażona. W poniedziałek były partner porwał ją z ulicy i chciał wywieźć do Francji. Uwolniona przez niemiecką policję teraz dowiaduje się, że jej oprawca wyszedł za kaucją z aresztu.
Skwierzyna. - Może jeszcze urządzą promocyjne palenie zwłok?! - krzyczał do telefonu Czytelnik, gdy się dowiedział o dniu otwartym w krematorium.
Skwierzyna/Międzyrzecz. Ustawa dekomunizacyjna zbiera żniwo. Czasem nietypowo. Skwierzyna musi zmienić nazwę 2 Lutego, a Międzyrzecz może zostawić 30 Stycznia
Sokólski sąd sugerował, że Adrian Ś. próbował zabić matkę. Białostocki, orzekający w tej sprawie, że 23-latek dokonał „tylko” uszkodzenie ciała. Zapadł wyrok.
W czwartek miał zapaść wyrok w procesie dotyczącym afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej. Zamiast tego sąd wznowił postępowanie.
Cykliści się cieszą, policja ma wątpliwości, piesi się boją. Debata radnych za tydzień.
Na razie prezydent Janusz Kubicki nie ma zbyt wielu przeciwników w wyborach samorządowych. Partie czekają, choć robią już przymiarki, kto mógłby wygrać z obecnym gospodarzem miasta.
W Zielonej Górze z roku na rok przybywa aut. Można je już liczyć w dziesiątkach tysięcy! A parkingów, zwłaszcza na osiedlach, brakuje. Czy władze planują budowę nowych postojów dla samochodów?
Uroczystość z okazji 60. rocznicy śmierci Henry`ego van de Velde - twórcy wyposażenia wnętrza dawnego trzebiechowskiego uzdrowiska - stała się okazją do rozmów o bogatej historii tego miejsca.
- Dzieci są jak ubezwłasnowolnione. Rodzice są nadopiekuńczy, nawet do piątej klasy je odprowadzają - alarmują dyrektorzy szkół. - Co będzie, kiedy dzieci dorosną?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.