- Dzieci są jak ubezwłasnowolnione. Rodzice są nadopiekuńczy, nawet do piątej klasy je odprowadzają - alarmują dyrektorzy szkół. - Co będzie, kiedy dzieci dorosną?
Nowa Sól. Jest w mieście takie miejsce, którego właściciele są związani przyjaźnią i rodziną. Czy możliwe są wspólna praca, czas wolny i życie w zgodzie w takim samym składzie?
Jedne pary przekonują, że im dłużej są razem, tym ich miłość jest coraz pełniejsza. Są też małżeństwa, które twierdzą, że przyzwyczajenie to też dobry sposób na życie.
Z tych pragnień urzędnicy chcą nam ułożyć plan miasta na niedaleką przyszłość.
Zdjęcie psa pokazało się na Facebooku po 14.00. Parę godzin później 450 osób wiedziało, że to Sendi. Szczęśliwa pani Patrycja, właścicielka, dziękowała za znalezienie pupila. I właśnie po to jest grupa!
Nowe przepisy będą bardziej rygorystyczne wobec młodych kierowców. Szkoły jazdy dużego wzrostu liczby kursantów, na razie, nie notują.
O bieżącej działalności i planach oddziału PTTK w Golubiu-Dobrzyniu rozmawiamy z prezesem Stefanem Borkowiczem.
W tym roku Camerimage obchodzi jubileusz. 25. edycja festiwalu rozegra się po raz ósmy w przestrzeniach bydgoskiej Opery Nova. Uroczysty początek imprezy już w tę sobotę
- Udany związek tworzą tylko ludzie, którzy się dogadują - mówi dr Tomasz Marcysiak socjolog z WSB w Bydgoszczy. - I mają nie tylko o czym ze sobą rozmawiać, ale i o czym milczeć.
- Obecność wojsk radzieckich w Polsce była wyrazem zniewolenia, a stacjonowanie wojsk amerykańskich u nas jest wyrazem wolności. To absurd! - mówi prof. Maria Szyszkowska.
Rozmowa z Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego o patriotyzmie w wielu odsłonach. Nie tylko tej ogólnej, państwowej, ale i bliższej każdemu z nas - regionalnej.
Horodeccy mieszkali na wschodnich Kresach Rzeczpospolitej, we wrześniu 1939 znaleźli się pod okupacją radziecką. Dlatego Jadwiga z pasją mogła esbekom dać wykład prawdziwej wersji historii.
Z Rafałem Blechaczem, światowej sławy polskim pianistą rozmawiamy o jego karierze, płycie, Poznaniu i planach.
Nie tylko Białystok trudno sobie dzisiaj wyobrazić bez organizacji czy zrywów dobroczynnych. Zastępują one państwo i samorząd tam, gdzie służby publiczne są zazwyczaj systemowo niewydolne.
Dostajemy wezwanie. Wskakujemy do karetki, zapinamy pasy, mijamy bramę podstacji. Nie ma czasu do stracenia - mówi Jerzy Jaskuła, ratownik medyczny. W tym zawodzie liczy się każda sekunda, bo decyduje ona o ludzkim życiu.
Jak zauważyliśmy w poprzednim odcinku naszego cyklu, w styczniu 2017 roku, w okresie wyjątkowego natężenia smogu, zmarło w Polsce o jedną trzecią więcej ludzi niż średnio w poprzednich latach. Tak przynajmniej wynika ze szczegółowych danych...
Rozbrajali posterunki żandarmerii, prowadzili akcje sabotażowe. Peowiacy dzielnie walczyli o niepodległość. Także w naszym regionie. O Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy przypomniano podczas niedawnej konferencji z okazji 100-lecia...
Jeden los loterii „Mieszkanie za czytanie” to 10 kolejnych kuponów. Kupon Joker zastępuje brakujący kupon loteryjny o dowolnym numerze.
Wicemarszałek promuje siebie i Platformę za publiczne pieniądze - grzmi PiS i chce wyjaśnień. To już kolejne kontrowersje związane z Krzysztofem Grabczukiem.
Wśród zabytkowych nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Farnym z pewnością na szczególną uwagę zasługuje znajdujący się w kwaterze 1 nagrobek w formie kolumny ustawionej na wysokim cokole, odlana z żeliwa w białostockiej fabryce Antoniego...
Od marca trwa proces lustracyjny prof. Jana Kopcewicza. Wczoraj naukowiec wygłosił poruszające oświadczenie
Układ kalendarza jest taki, że wolne od pracy Święto Niepodległości obchodzić będziemy w sobotę. Nie oznacza to wcale, że na tym stracimy
Działacz PSL przestał doradzać marszałkowi województwa, ale nadal pracuje w urzędzie. W ratuszu powstało stanowisko eksperta. Czy to odpowiedź na zakaz zatrudniania doradców?
Już dziś ma zostać rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę modernizacji zabytkowego kąpieliska w Wiśle, które jakiś czas temu przejął wiślański samorząd. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to - jak mówi burmistrz miejscowości Tomasz Bujok -...
Od 11 listopada mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Tylko z prenumeratą cyfrową, otrzymasz prezent: film dokumentalny na DVD i magazyn! Czytaj e-wydanie Gazety Lubuskiej i poznaj historię regionu.
Unia Europejska chce do 2050 roku ograniczyć emisję gazów cieplarnianych niemal do zera. Mówi się wprost o gospodarce zerowęglowej opartej na odnawialnych źródłach energii. O finansowaniu przechodzenia na czystą energię dyskutowano w Parlamencie...
Pabianickie starostwo i magistrat budują nowe drogi rowerowe na osiedlu Bugaj. Na ulicy Nawrockiego wykonawca pospieszył się i ustawił zakazy, chociaż robotników brak.
Trzech okulistów, kilka łóżek oraz nowoczesny sprzęt czeka w szpitalu wojewódzkim na pacjentów z chorobami oczu.
Grodzieńska nekropolia katolicka, zwana Cmentarzem Farnym lub Bernardyńskim, zachwyca i zarazem martwi. Zachwyca z powodu pięknego położenia na wysokim brzegu Niemna i bogactwa nagrobków - śladów historii, dzieł sztuki. Martwi z racji wciąż za...
Od zmiany patrona ulicy minęło już trochę czasu, ale osiedlowcy nie odpuszczają: wolą żołnierza od ikony Solidarności
Rozmowa ze Zbigniewem Strzelczykiem, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej
O historii i teraźniejszości komunizmu mówi prof. Andrzej Paczkowski, historyk i pisarz
Pięć najbliższych turniejów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim zadecyduje o tym, kto wystąpi na zimowej olimpiadzie w koreańskim Pjongczang.
- Trudno wytłumaczyć naszą postawę w meczu z Olsztynem. Musimy bardzo szybko wyciągnąć wnioski - mówi pomocnik Stali Mielec Michał Janota.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.