Likwidacja stanowisk doradców i asystentów w urzędach wcale nie musi wyjść nam na dobre.
Zaprzeczenie ojcostwa to trudna droga sądowa, bo matki często nie zgadzają się na wykonanie wiarygodnego badania DNA.
Od 1 października toruńskie szpitale zapewniają mieszkańcom nocną i świąteczną opiekę medyczną - nie u siebie. Do Citomedu i Rudak-Medu nadal można zgłaszać się po doraźną pomoc medyczną. Inny jest przepływ pieniędzy. Dla pacjenta bez zmian.
Radomianka Anna Litwinek, pisarka i malarka, stworzyła wydawnictwo Marruda, a w nim niezwykłe książeczki dla dzieci w każdym wieku z Robakiem Lolkiem.
Piotr Pawlicki zmienił styl życia i na torze robi wszystko, aby stać się legendą leszczyńskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w drużynie mistrza Polski będzie dwóch Pawlickich.
Wiele wskazuje na to, że festiwal filmowy zostanie nad Brdą.
Startujemy dziś z dużą, multimedialną akcją edukacyjną na rzecz poprawy jakości powietrza. Jest o co walczyć, bo nigdzie w Europie nie ma w sezonie grzewczym bardziej trującego smogu niż w Polsce.
„Lis mieszka w lesie” - 67-letni Ryszard dwa tygodnie uczył się czytać to zdanie. Niepełnosprawny od dziecka. Mózgowe porażenie. Od października będzie dostawał rentę mniejszą o połowę. Bo Ryszard podpada pod ustawę dezubekizacyjną.
Kilkadziesiąt drzew w najbliższych tygodniach wytnie spółdzielnia Kolejarz. Zrobi to na wnioski mieszkańców. Pojawią się też nowe drzewa, choć niekoniecznie w tych samych lokalizacjach.
Prokuratura prowadzi śledztwo, czy jeden z uczniów zespołu szkół mógł być namawiany do targnięcia się na życie.
Na życie w ciemności skazał maleńką Anastazję ojciec. Za pobicie córki odsiaduje wyrok. Dziewczynka nigdy nie odzyska pełni zdrowia.
Na środowej sesji rady miejskiej po burzliwej dyskusji radni dali władzom zielone światło dla połączenia dwóch jednostek kultury.
Od niedzieli zmieniają się miejsca udzielania pomocy lekarskiej nocą, w weekendy i święta. Obowiązek ich zorganizowania spada na szpitale, które weszły do tzw. sieci.
To już czwarta edycja akcji, podczas której można zaadoptować zwierzaka.
Według danych NBP, ceny mieszkań w Rzeszowie utrzymują się na podobnym poziomie jak przed rokiem.
Dziewiąty sezon w pierwszej lidze rozpoczynają w piątek siatkarze Ślepska Suwałki. Ich pierwszym rywalem jest drużyna Olimpii Sulęcin.
Dlaczego to masło jest takie drogie?! Gdzieniegdzie, na jakiejś promocji, da się jeszcze ustrzelić kostkę za 5,99 zł, jeśli jednak nie masz czasu na poszukiwanie i polowanie na okazje, musisz odżałować nawet i 8 zł. A pamiętając, że kostka masła...
Oskar Lipski junior Stali Łańcut wystąpił w popularnym programie telewizji Canal+ Turbokozak. Młody napastnik ustanowił nowy rekord programu pozostawiając w cieniu wielu znakomitych piłkarzy.
Pośród wielu śladów przeszłości cmentarze zajmują jedno z najważniejszych miejsc świadomości narodowej: Pomniki nagrobne, zabytki sztuki sepulkralnej, inskrypcje, rozplanowanie, kaplice, monumenty i inne elementy tworzące „miasta umarłych”...
Śladów polskości jest na świecie bardzo dużo, tak dużo, że nawet trudno by było je wszystkie skatalogować! Pewnie dlatego każdy może mieć własne odkrycia w tej dziedzinie i własną radość w ich znajdowaniu. Dlaczego Pan jednak uważa, że takie...
Pewien wódz, rządzący państwem należącym do szerszej grupy państw, powiązanych umowami, niezadowolony z powodu wymagań stawianych przez członków tej grupy wobec jego kraju, doszedł do wniosku, że w trosce o dobro obywateli powinien wziąć sprawę w...
AfD to rewolucyjna ekstrema, odniosła sukces na życzenie establishmentu. Scena polityczna w Niemczech stała się chybotliwa, Merkel musi szukać mowych sojuszników. To szansa dla Polski - mówi Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych.
Z dziennika rzecznika kurii archidiecezjalnej w Krakowie (12). Benedykt XVI przestrzega przed fanatyzmem
Życie takie zna przypadki: jadą sobie za rogatki. Staną sobie gdzieś w szuwarach, w płocie dziura, jakaś szpara. Licznik już notuje, wszystko rejestruje/ Wszelkie przekroczenia, czeka na jelenia/ Jadą, jadą chłopcy, chłopcy-radarowcy. Niebieska...
Nikt - ani trener Roberto Serniotii, ani zawodnicy, eksperci i rywale - nie wie, na co tak naprawdę stać zespół z Rzeszowa.
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę protestujących przeciwko budowie północnej obwodnicy Krakowa. Można działać.
Dzikie zwierzęta wdzierają się do miast. Weźmy takiego szczura - potrafi wspiąć się rurami na 10 piętro i jest tak sprytny, że bardzo trudno go otruć. Kuny zaś zasiedlają strychy i przegryzają przewody w autach. Ale na ulicy możemy spotkać też...
O teatrze rozegranym przez polityków PiS, wetach prezydenta Dudy i o tym, w co grają tak naprawdę Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - mówi Elżbieta Jakubiak, szefowa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Muczne zostało Kazimierzowem, Dołżyca Długopolem, Stuposiany stały się Łukasiewiczami. 1 października 1977 roku zmieniono nazwy ponad 120 miejscowości w południowo-wschodniej Polsce. Kto o tym zadecydował? Czemu to miało służyć?
Ksiądz, który nie potrafi przygotować i wygłosić dobrej homilii, jest jak nauczyciel, który nie przygotowuje się do lekcji - mówi ks. prof. Wiesław Przyczyna z Krakowa. Poziom wiedzy religijnej z każdym rokiem się obniża. Połowa ochrzczonych...
Polską wstrząsnęła samobójcza śmierć 14-letniego Kacpra. Nie wytrzymał prześladowania kolegów. Wcześniej życie odebrali sobie Dominik, Nikola, Wiktoria. Rozmowa z Ryszardem Izdebskim, pedagogiem, psychologiem klinicznym i terapeutą.
Maria i Leonard Kurzowie z podsokólskiej wsi Polanki w pożarze stracili wszystko. Ale nie proszą o pomoc. Twierdzą, że jakoś sobie poradzą. Tyle, że nikt z ich otoczenia nie ma wątpliwości - sami domu nie odbudują. Tym bardziej, że oboje nie mają...
Cory Young jest Anglikiem, który od ponad ćwierćwiecza mieszka w Polsce, gdzie przyjechał jako 19-latek, by zobaczyć, jak rodzi się tu demokracja. I został. Skończył Akademię Medyczną w Krakowie
„Halo, tu Ziemia” - nawołuje Natalia Kukulska w tytule swojej nowej płyty, która ma właśnie dzisiaj swoją rynkową premierę. A nam gwiazda piosenki opowiada nie tylko o jej powstawaniu, ale też o swoim mężu i dzieciach, metafizycznych rozterkach i...
Kryminał, przez długi czas uważany za gorszy gatunek literacki, przeżywa renesans. Krakowska autorka kryminałów Gaja Grzegorzewska kończy pracę nad III częścią swojej trylogii. W trakcie pisania trochę się bała.
W Sokółce dwóch nietrzeźwych mężczyzn zaatakowało taksówkarza. 22- i 23-latek, którzy zamówili kurs, nagle zaczęli być agresywni.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.