Choć do końca roku szkolnego jeszcze trochę, warto zastanowić się, co dziecko będzie robić latem. Trwają zapisy na wakacyjne zajęcia dla najmłodszych. Prezentujemy ofertę miejskich instytucji.
Żeby każdy chętny otrzymał unijne dofinansowanie, w Regionalnym Programie Operacyjnym musiałoby być o 30 proc. więcej pieniędzy.
Pani Iwona z Nowej Soli oskarża działkowców o trucie dzikich kotów, prezes prosi o przestrzeganie regulaminu, a straż miejska o dokarmianie, ale z głową.
Nierozważni małżonkowie z Lęborka zaryzykowali pływanie po tym, jak wypili nad wodą. On zginął, ona walczy o życie w szpitalu
W tym roku w miejskich szkołach ponadgimnazjalnych stworzono więcej miejsc w klasach pierwszych, niż jest chętnych.
Słupscy ratownicy medyczni biorą udział w ogólnopolskim proteście ratowników. Wywiesili flagi i oznakowali naklejkami ambulansy.
26-letni Adam M. oraz 30-letni Łukasz D. spędzą najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Tak zdecydował słupski sąd.
Lubelscy mistrzowie zbrodni przedmioty z kradzieży chowają w lesie, krzakach czy pod śmietnikiem. A potem się dziwią, że te znikają.
Mija 95. rocznica przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. O tym, co to oznaczało dla Śląska i Ślązaków, rozmawiamy z Alojzym Lyską, pisarzem, publicystą i regionalistą
Po raz pierwszy miasto ogłosiło konkurs na nowe osiedle. By nie zabrakło na nim parkingów, placów zabaw, szkoły, przedszkola...
Młody bramkarz Siarki Tarnobrzeg Karol Dybowski ma za sobą dosyć udaną rundę wiosenną, w której grał naprawdę sporo. - Myślę, że ciężka praca, którą wkładałem w treningi zaowocowała - mówi zawodnik.
Władza ceni sobie spokój. Żadne ataki opozycji, krytyka w mediach, docinki w Sejmie nie irytują ich tak jak uliczne protesty. Wiedzą bowiem, że może to być początek końca. Dlatego rządzący wszelkimi sposobami próbują zdyskredytować protestujących....
My filmomaniacy, którzy obudzeni w środku nocy potrafimy wyrecytować, jakie w tym tygodniu wchodzą do kin premiery, my kompulsywni oglądacze najnowszych seriali, którzy wiemy dokładnie co w czwartym sezonie knuje Francis Underwood i jego piękna...
Wiem, że lekarze eksperymentują z podawaniem marihuany chorym na padaczkę - i to z bardzo dobrym skutkiem. Marihuana działa uspokajająco na układ nerwowy, a więc oczywiście łagodzi te ataki epilepsji - twierdzi prof. dr. hab. Iwona Wawer z...
Na morzu wszystko jest prostsze - nie ma połowicznych rozwiązań. I podczas rejsu najlepiej poznajesz ludzkie charaktery - pisze nasz dziennikarz Jerzy Leniart, pasjonat żeglarz, który właśnie wrócił z kolejnej morskiej wyprawy „Rzeszowiakiem”.
„Niech przyjedzie skoro świt zabierze brata i wyp.. ..do Warszawy” - w ten sposób Piotr Dunin-Suligostowski skomentował na portalu krknews.pl informację o rzekomej wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. To jedno zdanie wywołało burzę.
W I rundzie eliminacji do Ligi Europy żółto-czerwoni zmierzą się z gruzińskim Dinamo Batumi.
Widzowie znają Marietę Żukowską z seriali - choćby z „Barw szczęścia”. Nam opowiada o roli w filmie Patryka Vegi „Botoks”.
Asia Batko jest dyplomowanym groomerem. Prowadzi dwa salony pielęgnacji psów i kotów. W tej pracy trzeba liczyć się, że można zostać ugryzionym lub podrapanym przez klientów.
Marcin Świetlicki oświadczył oficjalnie, że nie życzy sobie, aby jego wiersze były na liście lektur obowiązkowych w szkołach średnich.
Na elementy samolotu natrafiono podczas prac budowlanych na prywatnej działce w Świerzowej Polskiej. - To niemiecki myśliwiec - wyjaśnia Lesław Wilk z Prywatnego Muzeum Pól Bitewnych w Krośnie.
Prokurator bada, czy ktoś wpłynął na decyzję 13-letniego Mateusza o odebraniu sobie życia. To szok dla rodziny, nauczycieli, kolegów. Ciało chłopca, najmłodszego z trojga rodzeństwa, znaleziono w piątkowy wieczór.
Celem postawionym przed piłkarzami Elany Toruń na sezon 2016/17 był awans do II ligi. Plan nie został zrealizowany. Żółto-niebiescy zajęli dopiero piątą pozycję.
Umowy na dostawę energii, wody, telewizji, internetu oraz usług telefonicznych - to one najczęściej są źródłem problemów dla torunian. Zaraz za nimi w rankingu konsumenckich koszmarów są reklamacje butów i ubrania. Przybywa też skarg na „cuda” z...
Rozmowa z Iwoną Walaszczyk, naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna.
Ważą się losy trzecioligowych Karpat Krosno. Najbliższy tydzień może okazać się decydujący dla przyszłości klubu. Najprawdopodobniej odpowie o co powalczą piłkarze w przyszłym sezonie i w jakim składzie do niego przystąpią.
Przetarg na drogi dojazdowe ogłoszony będzie jeszcze w czerwcu. Po jego rozstrzygnięciu rozpoczną się prace, a w 2018 roku przyjdzie czas na remont 1 Maja.
Niektórzy tak mają, że lubią się schować, a nawet być niewidzialnymi. Może nawet większość z nas. Objawia się to już w wieku przedszkolnym, kiedy to najpopularniejsza jest zabawa w chowanego. Jednym to mija, inni praktykują chowanie się w dorosłym...
Nawet co czwarty Polak ma problemy psychiczne. Na Dolnym Śląsku możemy je zwalczać w czterech dużych szpitalach psychiatrycznych.
Reinaldo Pagán Ávila opowiada o swojej twórczości, o tym czego spodziewa się po Polsce, o dobrych karykaturach i smacznym... piwie.
Rozmawiamy z Anną Zielińską, komornikiem, rzecznikiem Rady Izby Komorniczej w Szczecinie, o tym, czy wkrótce kancelarie będą znikać, ile zarabiają komornicy i kto zyska na na nowych przepisach.
Zarząd okręgu unieważnił walne zebranie, aby ratować skórę naszym prezesom - skarżą się działkowcy z ogrodu rodzinnego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. - A powinien wysłuchać racji, przejrzeć wszystkie dokumenty i podjąć radykalne działania,...
Nie ma jeszcze dokładnych danych ilu nauczycieli straci pracę lub część etatu w Szczecinie, ale sieć szkół ułożono tu tak, żeby było ich jak najmniej.
I jestem z siebie dumna, że wytrzymałam! - śmieje się 17-letnia Weronika Przestrzelska z Łomży, Miss Nastolatek Podlasia 2017. Już za tydzień, 24 czerwca, będzie walczyć o koronę Miss Polski Nastolatek 2017.
Choć wojewoda wydał zezwolenia na budowę „piątki” od granic województwa do Szubina, to ciężkiego sprzętu jeszcze tam nie widać. „Express” sprawdził, jak przebiega budowa drogi ekspresowej S5 w regionie.
Przełom XIX i XX w. To był wyjątkowy, rewolucyjny okres w życiu miasta i jego mieszkańców. Oprowadza nas po nim prof. Łukasz Sroka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, znawca tego okresu. Opowiada o tym, czym żyli jego ówcześni krakowianie,...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.