Wygląda na to, że pijani kierowcy są częstymi gośćmi na komendach policji. Najciekawsze jest to, że niekiedy sami przyjeżdżają na nie samochodami.
To był ponowny proces poszlakowy. 36-letni Patryk K. zabił Jolantę S., zadając 137 ciosów nożem. Wczoraj nie wysłuchał wyroku (jest nieprawomocny). Podobno był w pracy. Odpowiadał z wolnej stopy, bo dwa lata temu sąd zwolnił go z aresztu. Teraz...
Robiąc zakupy w Internecie ludzie dają się oszukiwać na ogromne kwoty. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.
Montaż murawy na Stadionie Śląskim rozpoczęty. Trawa przyjechała z Węgier i we wtorek od samego rana jest montowana. Nowa trawa jest naturalna, bo po konsultacjach z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki zrezygnowano z ułożenia murawy hybrydowej....
Komendant miejski policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski odchodzi ze stanowiska. Jak nieoficjalnie ustalił „Dziennik Zachodni”, został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Te informacje potwierdziła KWP.
Nowy kapelan dolnośląskich strażaków, ks. Artur Szela, kocha góry, jest ratownikiem i bez wahania rusza na pomoc, kiedy tylko jest taka potrzeba. Choć przyznaje, że czasem sutanna u wielu budzi strach, a czasem niechęć...
Powraca problem braku abonamentu dla pracujących w płatnej strefie. W dodatku, przybywa miejsc parkingowych, z których miasto... nic nie ma.
Już w środę, 14 czerwca, Mister Podlasia 2017 Arkady Zadrożny z Białegostoku weźmie udział w półfinałach konkursu Mister Polski 2017.
Satyrykon w Legnicy to impreza z pięknymi tradycjami. Nie zawsze jednak było tak łatwo jak teraz. Jest co wspominać. Dziś kilka słów od Ewy Barciszewskiej
Dosadne, obsceniczne, czasem wulgarne, nierzadko przekraczające granicę dobrego smaku - takie są karczmy piwne i combry w górnictwie, a na Dolnym Śląsku - z racji wspólnoty górniczo-hutniczej - również z udziałem hutniczej braci. Nikt przeciwko...
Zdrowie. Polacy chorzy na raka prostaty są leczeni tak jak na Zachodzie robiono to aż 20 lat temu! Żaden szpital nie wykonuje operacji przy użyciu robota, które w Europie od dawna są standardem. Nie są też refundowane leki, które aż o kilka lat...
Ciekawa rywalizacja zapowiada się w niektórych konkurencjach V Mityngu Wschodzący Białystok.
Z okazji 70-lecia powstania posypały się gratulacje, w tym od ministra Mariusza Błaszczaka
Po pierwsze zwolnij. Po drugie weź głęboki oddech i poczuj harmonię w miejscu, które za obszar panowania wzięła sobie dzika natura. Po trzecie pamiętaj, że tu każda ścieżka może być improwizacją. W puszczy jak w życiu.
- Widelec ciągle tkwi we francuskim gardle, słów, które padły łatwo nie da się cofnąć. Te zaszłości trzeba zmyć. Służyć temu będzie spotkanie Trójkąta Weimarskiego zaplanowane na sierpień - mówi prof. Georges Mink w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
Jeśli mielibyśmy szukać wydarzeń, które hipotetycznie mogą odwrócić od PiS-u część wyborców, to jest nim reforma służby zdrowia - mówi prof. Antoni Dudek, politolog, w rozmowie z Anitą Czupryn.
Dzieci bywają chlubą lub utrapieniem polityków. Wybierają różne życiowe drogi: jedne żyją w blasku fleszy, inne strzegą swojej prywatności, ale nawet w tym drugim przypadku media patrzą im na ręce, bo dzieckiem łatwo uderzyć w rodzica.
PiS po raz trzeci powiedział "nie" prezydentowi Truskolaskiemu. To było do przewodzenia. Ale to, że Konrad Zieleniecki z PiS zagłosował wbrew szefowi swego klubu było zaskoczeniem
Jako katolik, chrześcijanin, czuję się urażony, że przy urządzaniu miesięcznic wykorzystuje się Kościół i fałszywie powołuje na rzekomy akt religijny - mówi Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Witoldem Głowackim.
We wtorek rano ekolodzy znów zablokowali ciężki sprzęt używany do wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej. W akcji wzięli udział także Czesi i Rumuni. Wszyscy domagają się zaprzestania wycinki i otwarcia szlaków turystycznych.
O tym, w jak zwariowanym świecie żyjemy, o nowych technologiach, polityce i ich wpływie na nasze życie i zachowania i o tym, jak znaleźć równowagę i nauczyć się odpoczywać - mówi Maria Rotkiel, psycholog, w rozmowie z Dorotą Kowalską.
Gdy planujemy urlop za granicą, warto zadbać o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Trzeba jednak pamiętać, że ona nie gwarantuje stuprocentowej bezpłatnej opieki medycznej.
Gastroenterolog i internista potrzebni od zaraz w Szpitalu Wojewódzkim. Od 120 dni nikt nawet nie zapytał o pracę.
Była nazywana tygrysicą i jędzą. Jak przystało na piękną kobietę, miała wielki wpływ na męża, Władysława II. Trudny charakter miała na pewno. Ale jej negatywny wizerunek jest też efektem antyfeminizmu kronikarza.
Lokatorzy bloku na osiedlu Północ chcą zmienić sposób rozliczenia za ciepło. SSM rzuca im jednak kłody pod nogi.
Ekolodzy zarzucają zarządowi województwa opieszałość w pracach nad opolską uchwałą antysmogową i jej ewentualnym wprowadzeniem w życie. Samorządowcy mają inny problem: w walce ze smogiem są samotni.
On jest Włochem, a ona Czeszką i długo trzymała go na dystans. Może jednak w końcu coś z tego będzie, na co liczy opolskie zoo.
Tylko we franciszkańskim kościele pw. Św. Trójcy na gdańskim Starym Przedmieściu możemy podziwiać piękno muzyki wybrzmiewającej z jedynego w Polsce muzycznego lektorium, w niezmienionej od 500 lat gotyckiej akustyce.
Z mec. Anną Kluczek-Kollar, rzeczniczką Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, rozmawia Łukasz Kłos.
„Turban Mistrza Mansuro” najnowsza premiera Teatru Miniatura - to teatralna podróż na Bliski Wschód w zaułki starego Bagdadu i do pałacu kalifa - na spotkanie z uniwersalnymi wartościami kultury arabskiej zaczerpniętymi z sufizmu, wschodniej...
Ojciec Daniel Szwarc ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej pracuje wśród Eskimosów z Kanady. Nie tylko ewangelizuje, ale też poluje na renifery, niedźwiedzie polarne i woły piżmowe.
Z płk. Aleksandrem Makowskim, byłym oficerem wywiadu, współpracownikiem WSI i Urzędu Ochrony Państwa, rozmawia Tomasz Modzelewski.
Choć wyniki matur pojawią się za ponad dwa tygodnie, tegoroczni maturzyści nie mają już czasu, by zastanawiać się nad wyborem uczelni.
Dzięki zastosowanemu nowoczesnego implantu, kobieta kilka tygodni po operacji wróci do pełnej sprawności. Koszty operacji sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Wolne dni najwięcej Polaków spędzi nad Bałtykiem. Hotele notują tu ponad 90 proc. obłożenia. Nie odstraszają nawet wysokie ceny.
Prokuratura wraca do śledztwa w sprawie zabójstwa premiera z czasów PRL Piotra Jaroszewicza i jego małżonki Alicji. Zginęli w 1992 roku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.