Zakup pojazdu służbowego dla urzędu gminy miał ograniczyć koszty delegacji oraz ryczałtów na przejazdy lokalne. Tak przed ponad rokiem zapewniał burmistrz.
Rozmowa z dr. Cezarym Tatarczukiem, byłym policjantem, dziekanem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni
- Nie powinienem godzić się na bylejakość i szmirę, tylko po to, żeby coś się odbyło - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Tym bardziej że Opole jest jedno, a telewizji jest co najmniej kilka.
Sztuka ma drażnić. Ma pokazywać wstydliwe strony. Problem tylko polega na tym, że dzisiaj „zarządzanie” wieloma obszarami kultury znajduje się w rękach ludzi, którzy tego w ogóle nie rozumieją - mówi Jerzy Stuhr w rozmowie o sztuce i polityce
Na studia do Związku Sowieckiego?! - krzyknęła mama. - Zapomniałaś, co tam przeżyłyśmy?
Jakie badania wykonać, jaką stosować dietę i na co zwracać uwagę, aby starania o dziecko zakończyły się sukcesem mówi dr Wiesław Kurzątkowski z Mastermed w Białymstoku.
O oczyszczeniu, które daje sztuka. O teatrze w polityce i o polityce w teatrze. O tym, jak uniezależnić Polaków od populizmu, i o walce z własnym uzależnieniem - mówi w rozmowie z Witoldem Głowackim Michał Boni, europoseł, były szef Zespołu...
O zmianach, które w sądownictwie wprowadza minister Zbigniew Ziobro, buncie cześci środowiska sędziowskiego, nowych przepisach, które lada dzień wejdą w życie i o tym, czemu wielu policjantów przekraczając swoje uprawnienia czuje się bezkarna -...
Liberalne elity nie mogą się pogodzić z faktem, że Trump został prezydentem. One ostentacyjnie go lekceważą, pogardzają nim. W ten sposób chcą go zniszczyć. Są w tym działaniu konsekwentne - mówi prof. Zbigniew Lewicki w rozmowie z Agatonem...
Kontrowersje. Resort sprawiedliwości chce „zdyscyplinować” sędziów i „usprawnić ich pracę”. Ci odpowiadają, że zmiany zaszkodzą obywatelom.
Biznes na granicy prawa. Domy i mieszkania warte dziesiątki milionów złotych trójmiejska grupa miała wyłudzić dzięki tzw. prywatnym pożyczkom pod zastaw własności nieruchomości
Co jakiś cza sprawdzamy aktywność naszych parlamentarzystów. Okazuje się, że jest z nią różnie, przynajmniej na mównicy sejmowej.
Ekspozycja w Muzeum II Wojny Światowej powinna być przedmiotem narodowej debaty i chroniona przed arbitralnymi zmianami - uważa prof. Paweł Machcewicz
O kulisach pracy nad filmami znajdującymi się na wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej oraz w jaki sposób powinniśmy odczytywać ostatni z nich, wieńczący całą ekspozycję - opowiada Matt Subieta, współrealizator obrazów
- To, co się stało we Wrocławiu jest wręcz karygodne - mówi Jarosław Pieczonka „Miami”, były policjant, w rozmowie z Anitą Czupryn.
Matka Polka trzyma się dobrze, dlatego, że w Polsce jest bardzo dużo patriarchalnych kobiet, które przyjmują ten styl jako rzecz nie do podważenia - mówi Katarzyna Miller w rozmowie z Anitą Czupryn.
Poznańscy radni ponad rok temu usłyszeli o wątpliwościach ws. oczyszczania Stawu Browarnego. Uznali jednak, że zgłoszenie jest mało wiarygodne. Sprawy nie zbadali.
Od piątku do piątku:
Osiągają dochody dla przeciętnego suwalczanina wprost niewyobrażalne. W dodatku, z roku na rok większe.
Polityka już dawno przeniosła się na obszary, do tej pory zarezerwowane dla zupełnie innych emocji. Tym razem jej ofiarą padł Festiwal w Opolu, który pewnie przestanie być opolskim.
Takie cuda rzadko się zdarzają. Owiany legendą Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu - jak sama nazwa wskazuje - w tym roku odbędzie się w Kielcach.
Jedenastoosobowa delegacja przedstawicieli pięciu łódzkich uczelni i Urzędu Miasta Łodzi, której przewodniczył wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, przebywała przez tydzień w Chinach, odwiedzając dwa miasta partnerskie Łodzi - Chengdu i Kanton.
Z dr inż. Dorotą Piotrowską, zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, rozmawia Paweł Patora
Z dr Olgą Majchrzak, prodziekan kierunku Filologia Obca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, rozmawia Maciej Kałach.
Z prof. Lucyną Woźniak, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rozmawia Paweł Patora.
Z dr. hab. Dominikiem Mierzejewskim, prof. UŁ, kierownikiem Zakładu Azji Wschodniej w Katedrze Studiów Azjatyckich, rozmawia Paweł Patora.
Wierzyciele spółdzielni mieszkaniowej „Śródmieście” (w upadłości od 1 października 2014 r.) wyrazili wczoraj zgodę na zawarcie z nią układu.
Harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP od 20 lat porządkują groby polskich żołnierzy z Legionów, którzy polegli w walkach na Wołyniu w 1916 r.
Pół promila kierowcy autobusu wycieczkowego Klasa musiała czekać na innego kierowcę, co opóźniło wyjazd uczniów na zieloną szkołę.
Nie znają słów „tego się nie da”. Potrafią przenosić góry i zarażać innych optymizmem. Kobiety, mamy, wyjątkowe osoby, dzięki którym chce się chcieć
Fabian urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia. Wiktor nie może chodzić. Mamy chłopców razem z nimi dźwigają ciężar choroby.
Bycie mamą to rewolucja, o której powiedzieć mogą naprawdę coś sensownego tylko jej bohaterki. Macierzyństwa nie jest w stanie nauczyć żadna szkoła.
O tym, jak ciężko jest być rodzicem, dowiadujemy się, kiedy sami jesteśmy rodzicami. Wtedy też doceniamy rolę matki w naszym życiu.
Jest ich dwójka – Maja (lat 12) i Borys (lat 6). Dzięki nim w domu gwar i ruch jest taki, jakby było ich trzy razy tyle. Jedynym miejscem, w którym się potrafią skupić, wyciszyć, jest... kuchnia. I przy jedzeniu (delektują się potrawami, smakują...
Pokazały nam, że zawód, który wykonują, jest ciekawy. Wspierały nas, kiedy obrałyśmy podobną drogę i zaczęłyśmy odnosić sukcesy w tej samej dziedzinie.
Problem ze zbyt małą liczbą miejsc w żłobkach występuje niemal wszędzie. Sprawdzamy, jak starają się z nim poradzić samorządy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.