Aresztant skarży się, że nie wie, która jest godzina. Wszystko dlatego, że zegar na wieży starostwa od pewnego czasu nie chodzi.
Otworzył drzwi i stracił pracę. Ale nie ma wątpliwości, że postąpił słusznie. - Mógł zginąć człowiek - mówi ochroniarz, który z 2 na 3 maja pilnował ośrodka dla cudzoziemców. Zgadza się z nim rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców. A ochroniarz -...
W liście dyrektor ZIM wzywa Roberta Biedronia do opamiętania w sprawie zaniechania remontu dróg.
W Słupskim szpitalu zmienia się lokalizacja poradni stomatologicznej i chirurgii dziecięcej i wraca oddział położniczy.
O tym dlaczego małżeństwa paradoksalnie najczęściej rozpadają wtedy, kiedy uzależniony przestaje pić rozmawiamy z Wojciechem Eichelbergerem, słynnym polskim psychoterapeutą.
Jan Łukaszewski pomylił się wpisując imię prawnuczki, przy kupnie biletów lotniczych. Teraz linie każą sobie słono zapłacić za zmianę danych. Pan Jan policzył, że taniej, niż opłata za zmianę danych, wyszłoby kupno nowego biletu. Tanie linie...
- Odmawiajcie różaniec codziennie, abyście uprosili pokój dla świata i koniec wojny - te słowa od Matki Boskiej usłyszeli Łucja, Franciszek i Hiacynta. W sobotę 13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Cały świat świętuje!
Dnia 14 maja mija 150. rocznica urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy, pierwszego arcybiskupa - metropolity krakowskiego. Wielkiej i pięknej postaci człowieka, który przez swą postawę biskupa i patrioty zdobył sobie sławę w ciągu prawie...
Nigdy tytuł tej rubryki nie był bardziej prawdziwy niż teraz, gdy mówi Pan o malarstwie. Więc jak wyglądał ten Pański największy zachwyt w tropieniu dzieł XV-wiecznego artysty Piera della Francesca, o którym tak pięknie wspominał Pan na naszych...
Karol Wojtyła swój los i cały pontyfikat stale zawierzał Maryi. Jako papież pielgrzymował do Fatimy. Starał się wypełnić nakazy, które Matka Boża skierowała do świata za pośrednictwem pastuszków.
Kiedy Kościół uznaje objawienia? Kim są „widzący”? Rozmawiamy z ks. prof. Wojciechem Życińskim, kierownikiem Katedry Mariologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
W niedzielę przez Kraków przejdzie tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Biskup krakowski jest patronem ładu moralnego oraz opiekunem całej ojczyzny.
Ewa i Kamil Przybyłowie z podgorlickich Dominikowic ocalili życie swojego pierworodnego syna Ragnara. Teraz zaczyna się prawdziwa walka o zdrowie chorej na raka 25-letniej matki, która leczy się w Niemczech.
Choć czasem czuje się samotna w świecie modelek, wie, że zawsze może liczyć na swoją mamę, która jest jej największym wsparciem. Rodzinny dom w Złotoryi jest dla Karoliny Szymczak zawsze schronieniem przed światem.
Do sześciu objawień w dolinie Cova da Iria doszło w okresie pomiędzy 13 maja a 13 października 1917 r. Ich świadkami było troje młodych pastuszków: Łucja dos Santos oraz rodzeństwo Franciszek i Hiacynta Marto.
Sanktuarium w Fatimie to jedno z największych centrów pielgrzymkowych świata. Każdego roku odwiedza je około czterech milionów pielgrzymów.
Mieszkający w Czaczowie bracia Grzegorz i Jan Pancerz stracili wszystko, gdy doszło do zwarcia. Specjalista od elektroniki oraz strażak mówią, że taki przypadek może przytrafić się każdemu.
- Teść ma 85 lat, jest miesiąc po zawale. Martwimy się o jego zdrowie, bo bardzo zdenerwował się tą kradzieżą - mówi gorzowianka. Jej teściowie w centrum wpuścili do domu „panie z wodociągów”. I stracili 20 tys. zł.
Paweł Besaraba walczy o pamięć szeregowego milicjanta. Ten milicjant to Józef Szylko, zastrzelony w Rzepinie przez żołnierzy Armii Czerwonej za to, że stanął w obronie kobiety, którą chcieli zgwałcić
Sześć osób zarażonych wirusem WZW A trafiło w czwartek na Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. W piątek przyjęto kolejnych czterech pacjentów, u których lekarze podejrzewają żółtaczkę pokarmową (WZW A).
Eemi Tervaportti zastąpi Michala Sladecka. Skazany na siatkówkę Fin jest liderem reprezentacji.
Urzekał głosem, na scenie był prawdziwy, w życiu mądry, mógł zagrać wszystko i z każdym. teatr stracił wielkiego człowieka, aktora.
Pogorzelcy wołają o pomoc, a gmina zapewnia, że zrobiła, co było w jej mocy.
To była wyjątkowa majówka dla pani Karoliny. Odwiedził ją Ron, jej genetyczny bliźniak. Przyleciał, żeby jej podziękować za uratowanie życia...prosto z Las Vegas. Jest nią zachwycony.
Dwa lata zakazu wykonywania zawodu dla znanego szczecińskiego lekarza.
Co druga Opolanka rodzi przez cesarkę. Ministerstwo Zdrowia chce to ograniczyć, kobiety boją się przymuszania do porodów naturalnych.
Być może już dziś piłkarze Odry Opole będą na własnym stadionie świętować awans do 1 ligi. Jeśli w sobotę jeszcze do tego nie dojdzie, to i tak nie ma wątpliwości, że znajdą się na drugim poziomie rywalizacji w naszym kraju.
Pojawiają się głosy, że na rozszerzonej matematyce pojawiło się zadanie spoza wymogów maturalnych. CKE jednak temu przeczy.
Badania prenatalne. Lekarze z Poradni Diagnostyki Prenatalnej w Szpitalu Kliniczna chcą badać również serca dzieci w łonie matki, by wcześnie wykryć ich wady i zaplanować leczenie.
Jest kasacja w sprawie makabrycznej zbrodni z Gdańska, która w 2013 roku wstrząsnęła Polską. Obrońca skazanego na dożywocie Samira S. mówi o niewinności, ale prokuratury nie przekona.
Postać. Krakowski fotograf Adam Bujak, który przez lata towarzyszył Janowi Pawłowi II opowiada nam o swojej wizycie w Fatimie i zdjęciu kuli, która 16 lat temu zraniła papieża-Polaka a także o tym , jak nie udała się koncepcja Nowej Huty...
W II Rzeczypospolitej powszechnie znaną w Złoczowie rodziną lekarską byli małżonkowie Maria i Leopold Bilowiccy. Pochodzili z biegunowo odległych krańców dawnej Rzeczypospolitej – ona z Łotwy, on ze Śląska Cieszyńskiego.
Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski stali się bohaterami rozprawek na zadany przez autorów egzaminu gimnazjalnego temat „czy marzenia mają sprawczą moc?”.
Zzielenieć można tej wiosny w Łodzi zdecydowawszy się na przemieszczanie po naszym mieście. Tradycyjnie, ze złości lub „kwitnąc” w oczekiwaniu na zmianę światła w sygnalizatorach porozstawianych szczodrze tam gdzie trzeba i gdzie nie potrzeba.
Bo to, co nas podnieca, to się nazywa kasa - śpiewa Maryla Rodowicz. Nic tak nie podnieca, jak zaglądanie do cudzego portfela. Przecież własny znamy od podszewki i trudno znaleźć w nim jakąkolwiek ekscytację. Co innego, gdy w grę wchodzi kasa...
Trudno dziś o przedstawicieli zawodu medycznego, którzy nie chcą podwyżek i nie grożą strajkiem. Lekarze mówią, że powinni zarabiać kilka tysięcy złotych w miesiącu, bo kończyli trudne studia i ratują życie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.