Szczęśliwy to kraj, w którym kwestią urastającą do racji stanu jest zatrudnienie - przepraszam, ale jednak podrzędnego polityka w państwowej spółce.
Z Jarosławem Olbrychowskim, prezesem stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi, rozmawiamy o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskich.
Jedna z głośnych akcji kontrwywiadu II RP, która otrzymała kryptonim „Wózek”, polegała na przechwytywaniu niemieckiej korespondencji w pociągach kursujących z Berlina do Prus Wschodnich. Naszym oficerom udało się też rozbić groźną, pracującą dla...
Lumel dołączył do firm, które będą pomagać w karierze żużlowca Patryka Dudka.
Rozmowa z Tomaszem Roszczykiem zdobywcą II miejsca na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Ponad 60 procent osadzonych w Koszalinie pracuje, to jeden z najwyższych wyników w kraju. Ten wynik mógłby być jeszcze lepszy.
Dwaj mężczyźni są oskarżeni o zabicie psa. Wcześniej policja pouczyła jednego z nich, by pilnował swojego zwierzaka błąkającego się po wsi
Kotka straciła oko. Policja szuka sprawcy i prosi słupszczan o pomoc.
Nie kursujący od 6 lat szynobus na lini Sławno-Darłowo wróci na tory. 22 maja podpisana zostanie umowa w tej sprawie
Niedługo plastikowy dowód osobisty odejdzie do lamusa. W Koszalinie ruszy test.
Panie Boże, uchowaj mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. Czasem to przysłowie znajduje ciekawe zastosowanie w polityce.
Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który przyznał panu Mariuszowi z Pabianic odszkodowania za źle złożoną prawą rękę.
Na Retkini w cieniu blokowisk z wielkiej płyty wciąż funkcjonuje zakład usług krawieckich w stylu retro. Jest znany z wysokiej jakości usług nie tylko mieszkańcom okolicznych osiedli.
Autobusy trzęsą się, jadąc al. Politechniki, a kierowcy przeklinają Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi Na krótkim odcinku ulicy jest co najmniej osiemdziesiąt dziur!
W weekend na ślubnym kobiercu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi stanęło 17 par. Ceremonie odbyły się w salach przy al. Piłsudskiego na Widzewie i przy ul. Pabianickiej na Górnej. Ponad połowa związków małżeńskich zawierana jest przez młode osoby,...
Dariusz Trzepla z Aleksandrowa Łódzkiego przemierza Polskę z wykrywaczem metali. Co ostatnio znalazł na łódzkim placu budowy?
Na łódzkich rynkach i targowiskach do stoisk z jajami ustawiają się od dwóch dni nawet kilkunastoosobowe kolejki.
Z Bochum w Niemczech dotarł do Łodzi tramwaj NF6D, który MPK chce w maju przetestować na naszych ulicach. Jeśli się sprawdzi, miejski przewoźnik zakupi w sumie 35 takich wagonów. Liczą sobie one wprawdzie już 25 lat, ale to nadal nowoczesna...
W sobotę, 22 kwietnia, w parku przy Jana Pawła II w Żarach zobaczymy już trzecią inscenizację forsowania Nysy Łużyckiej.
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule full contact. Nasze szkoły walki nie wróciły z pustymi rękami.
W środę (12 kwietnia) był kolejny dzień procesu Jacka Wójcickiego za nieprawidłowości w Deszcznie. Sprawa dotyczy m.in. tego, że jako wójt dwa razy zapłacił z gminnych pieniędzy za te same prace. W środę zeznawał m.in. podwykonawca. To dlatego, że...
Finiszuje runda zasadnicza. Stelmet BC czeka łatwy mecz z Polfarmeksem Kutno, a potem na koniec dwa spotkania z trudniejszymi rywalami.
Czym różni się post w Wielki Piątek od tego w Wielką Sobotę? I kiedy zaczynamy świętować? Mówi nam o tym ks. Arkadiusz Wiącek.
Czy ministerstwo edukacji narodowej szykuje naszych uczniów na zamachy terrorystyczne? Naczyciele dowiadują się, że aby zapewnić bezpieczeństwo, mają zabarykadować gabinety.
- Musimy czekać, nie pozostaje nam nic innego. Część śmieci przysypano ziemią, a nie wywieziono - mówi Zbigniew Kaczmar
„Też kiedyś takiego miałem...” Od tych słów zaczyna się zwykle dyskusja o legendzie polskich dróg. Zwłaszcza na Maluchowej Majówce
Gmina Nowe Miasteczko. Komórki rakowe bardzo nie lubią wysokiej temperatury. Na dodatek glejak mózgu już na początku się zmniejszył.
Już od kilkunastu lat gmina próbuje pozbyć się budynku na placu 11. Pułku. Nic z tego. Ale urzędnicy mają plan awaryjny.
- Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na wezwanie Boga swoją codziennością? - pyta ksiądz Waldemar Kostrzewski. A czego my dzisiaj oczekujemy od kapłana? Co się zmienia się w postrzeganiu księży?
- Porusza mnie fakt, kiedy osoba umierająca, zwraca się do mnie z łzami, prosząc o dalszą opiekę nad pozostawioną żoną, w ten sposób przenosi swoją miłość poza granice śmierci- mówi dr Przemysław Bejga.
Kajetan kocha biologię, a biologia jego. I przez tą wzajemną fascynację uczeń drugiej klasy gimnazjum uczy się biologii w… drugiej klasie liceum. Ma też cel: zdobyć nagrodę Nobla!
Brońmy samorządności, bo jest zagrożona. Nie będzie nam naczelnik mówił, co mamy robić - słychać z jednej strony. A z drugiej: - Bronicie tylko własnych stołków
Moim zdaniem
Lumel dołączył do firm, które będą pomagać w karierze żużlowca Patryka Dudka.
W nowym obiekcie powstanie około 400 miejsc dla kibiców. Samo finansowanie inwestycji także będzie nowatorskie.
W najbliższy wtorek wicepremier Jarosław Gowin otrzyma wniosek w sprawie włączenia sulechowskiej uczelni w skład Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.