Mieszkania w kamienicy przy ul. Gdańskiej 72 nie da się ogrzać. Niedrożne są przewody kominowe, stare drzwi i okna się nie domykają, a po ścianach płynie woda.
Lubelski ratusz liczy na 1,3 mln zł wsparcia z ministerstwa na prowadzenie żłobków. I zapowiada budowę placówki dla 210 dzieci na Czechowie.
Trzy osoby usłyszały zarzuty za handel zwierzętami z naruszeniem przepisów. - Wielkiego problemu nie ma - twierdzi minister rolnictwa
Budowę zakładu przeróbki węgla w Rejowcu Fabrycznym planuje spółka PD Co. Miałby tam trafiać surowiec wydobyty z kopalni w Siedliszczu. - Negocjujemy z władzami lokalnymi zagospodarowanie wyrobiska. Rozważamy możliwość lokalizacji tam zakładu –...
Nikt nie lubi płacić podatków. Tak było od zawsze. Białostocki handlarz skórami, 46-letni Aron Lejba Kamieniec z ul. Wilczej też za nimi nie przepadał.
Dopiero w XIX wieku wszyscy zaczęli nosić bieliznę. A wielkość ronda w kapeluszu świadczyła o statusie. Panie kupowały włosy, by upiąć sobie kok. Najdroższe były blond oraz siwe.
Najstarsze zdjęcie pochodzi z 1890 roku. A wszystkich jest ponad dwieście. Oryginalne fotografie żołnierzy w mundurach można oglądać na najnowszej wystawie prezentowanej w Muzeum Wojska w Białymstoku. Obejmuje ona okres do 1939 roku. Prezentacji...
Mieszkańcy i radni osiedlowi zabrali głos w sprawie dekomunizacji poznańskich ulic. Mają własne propozycje, jak zastąpić nazwy z czasów PRL-u.
Wchodzą roczniki wyżowe, mamy wyższe dochody i działa program 500 plus.
Etyk z UAM ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz chce opozycję wsadzić do więzienia i nazywa ją „bandą przygłupów”. UAM się odcina.
Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która obejmie w Wielkopolsce około 19 tys. osób. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, dlaczego część kandydatów nie stawia się na wezwanie
Polska Spółka Gazownictwa stworzyła 16 oddziałów plus jeden. W Koszalinie.
W mieście przygranicznym odbyła się konferencja prasowa przeciwników kompleksu Gubin-Brody, którzy praktycznie świętowali swój sukces.
Biorą w ręce druty, włóczkę, a potem wymyślają nowe wzory pledów, czapek i kocyków. Zawsze jest coś do roboty: a to pomóc dzieciom, a to sprawić, by pensjonariusze domu opieki mieli ciepło, gdy wychodzą na dwór na przechadzkę.
Historyczne Tatary mają bogatą, rzemieślniczą i przemysłową historię, która zaczyna się jeszcze w XVI wieku. Dziś mieszkańcy tej części miasta mówią, że są zapomnianą dzielnicą Lublina, pomijaną przy miejskich inwestycjach.
Imprezy związane z 700-leciem Sławna odbędą się w maju na pl. Wyszyńskiego.
Joanna Dawid-Telatnik ma nietypowe hobby - produkuje we własnej kuchni naturalne mydła. Mówi, że w jej przypadku to rozsądek, bo jej synowie tylko takich mydeł mogą używać.
Trwa realizacja 3 etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Darłowo-Dąbki. Koszt prac to ponad 31 mln złotych.
Alarm smogowy w części woj. śląskiego. Najgorsza sytuacja panuje w Tychach i Katowicach. Dzisiaj pierwszy dzień szkoły po feriach więc uczniowie muszą wyjść z domów. A tymczasem lekarze apelują: nie wychodźcie z domów w czasie smogu, unikajcie...
Lokatorzy bloku przy ul. Wyszyńskiego 41 mają problem z wentylacją w mieszkaniach. Prze otwory wentylacyjne, do ich domów wpada mroźne powietrze.
Władze i pracownicy Instytutu Pedagogiki sprzeciwiają się sprzedaży swojej siedziby. - Ostateczna decyzja będzie zależała od ich woli - zapewnia rzeczniczka uczelni
Radni opozycji wystosowali apel, w którym wzywają starostwo do obniżenia diet radnych, pensji starosty i likwidację stanowisk.
Po sześciu latach sądowych batalii zapadł prawomocny wyrok w sprawie Mateusza N., który w wieku 21 lat zamordował najbliższych sąsiadów w Nowej Wsi. "Szatan" z Nowej Wsi dostał dożywocie za zmasakrowanie mężczyzny i kobiety - swoich sąsiadów....
Miasto wciąż czeka na decyzję w sprawie zmiany kategorii drogi dla słupskiego ringu. Na razie droga jest krajową tylko w internecie.
Rozmowa z Andrzejem Zujewiczem, komisarzem wystawy „Zdzisław Beksiński - grafiki komputerowe” w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Byłem na wykładzie w synagodze Kupa. Rabin mówił długo, ale tam jest taki dobry zwyczaj, że zjada się w trakcie owoce, ciastka i wino. Wino mi się nie podobało, bo słodkie, a ja takiego nie piję. Ale wykład. Boże, jaki wykład! Prorokiem może być...
Pierwsze zwycięstwo i pierwsze gole w tym roku zaliczyli biało-niebiescy. W piłkarskiej hali w Mariampolu wygrali 2:0 z Suduvą, trzecią siłą litewskiej ekstraklasy. Chociaż to tylko sparing, sukces cieszy tym bardziej, że został odniesiony bez...
Andrzej Czerwiński rusza w teren. Szef i poseł sądeckiej Platformy Obywatelskiej będzie ostrzegał przed fatalnymi konsekwencjami rządów PiS-u. A Wiosną ogłosi kandydata na prezydenta miasta
Jak zrobić karierę? Nie patrz na trendy. Zostań ekspertem w swojej dziedzinie - radzi Aleksander Korab z Rzeszowa, redaktor naczelny jednej z największych gazet w USA
34-latek odpowie za uprawianie seksu z nieletnimi. Suwalscy śledczy mają dowody na to, że wykorzystał trzy dziewczynki.
Burmistrz Orzesza napisał petycję do Ministerstwa Środowiska i prezydenta RP w sprawie wprowadzenia kaucji za opakowania PET. Podpisały ją władze 15 gmin
800-kilometrową trasę rozpoczęła w niedzielę w Rowach 17-letnia Natalia. Biegnie i jedzie na rowerze, aby pomóc dwóm chorym chłopcom.
Mieszkańcy kamienic są bezradni wobec sądów i urzędów. Mówi się im, że nie są stroną postępowania - mówi poseł Bogusław Sonik.
Proces beatyfikacyjny franciszkanina Alojzego Kosimy rozpoczął Karol Wojtyła w 1963 roku. Staropolski kwestarz ofiarę jednych rozdawał innym, wracając do klasztoru pustym wozem.
Jedną z najgorszych rzeczy w więzieniu jest zapach, oczywiście z perspektywy kogoś, kto tak jak ja był tam w celach zawodowych, a nie odsiadywał wyrok. Mdły, duszący, przepocony, w którym unoszą się resztki kuchennej spalenizny, dym tanich...
Trwająca od maja ub.r. kontrola funkcjonariuszy CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego została przedłużona do marca. Marszałkowie z całej Polski interweniują u rządzących.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.