Powiedzieć, że świat się zmienia, to jak nic nie powiedzieć. Świat zmienia się technologicznie - a to już spore wyzwanie. Jak za nim nadążyć?
Do końca - z lekkim opóźnieniem - zmierza modernizacja jednej z najważniejszych ulic w centrum. Powinna zakończyć się 19 grudnia.
- Trudno zrozumieć sytuację, w której kandydat Polski obejmuje funkcję w UE bez poparcia rządu. Kim on tam będzie? Kosmopolitą? - mówi Witold Waszczykowski, szef MSZ, w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
- Od 20 lat mam przed koncertami tremę i nocne koszmary - przyznaje Mariusz Maryo Wendołowicz z Białegostoku. Jest założycielem i wokalistą zespołu In Extremis. W sobotę grupa ta będzie obchodziła jubileusz, a Mariusz pojawi się na nim w stroju...
Świnoujścianie zastanawiają się co będzie, kiedy cały obszar trzech zamieszkanych wysp zostanie już zagospodarowany. Sugerują, by przenieść się na pozostałe 41.
Ponad 1300 przystanków, 76 linii autobusowych, 12 tramwajowych, zmiany na przystankach, dodatkowe linie, udogodnienia dla pasażerów. Ten rok był pełen nowości dla mieszkańców naszego miasta. Wiele zmian było właśnie na wiosek podróżujących...
Tylko dwie Ewangelie: św. Mateusza i św. Łukasza, mówią o narodzinach Jezusa, ale jedynie ta ostatnia daje nieco pełniejszy opis Jego przyjścia na świat. Dlaczego? Znawcy twierdzą, że dla św. Marka i św. Jana narodziny, dzieciństwo i młodość Syna...
O naszej nieufności wobec obcych, o politykach, którzy wykorzystują ludzkie lęki, mediach nie zawsze mówiących prawdę i o tym, czy jest szansa abyśmy w czasie świąt się pojednali - mówi siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z Dorotą Kowalską.
Z palestyńskiego Betlejem do izraelskiej Jerozolimy jest nie dalej niż jakieś osiem kilometrów. Tyle tylko, że nie można ich pokonać, jeśli się nie ma paszportu i zgody dwóch ministerstw.
Skąd przyszło do nas świąteczne drzewko i dlaczego na choince powinien wisieć jeden łańcuch – opowiada prof. Teresa Smolińska z Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki UO.
- Dla władzy komunistycznej charakterystyczne było to, że ceniła artystów, którzy mieli być inżynierami ludzkich dusz - o cenzurze w PRL mówi Ernest Bryll, poeta, pisarz, dziennikarz.
- Opowiedz mi o stanie wojennym, proszę. - Podobno twój mąż uciekał przez okno… - To nie był mąż, ale kochanek, a właściwie jeszcze wtedy po prostu przyjaciel - uśmiecha się Bożena Ptak.
Byli gotowi usunąć ciążę, bo marzyli o dziecku, ale zdrowym, a nie obciążonym ciężką wadą serca. Los sprawił jednak, że spotkali lekarzy, którzy ich od tej decyzji odwiedli i zaoferowali pomoc. I stał się cud - ich synek dzielnie zniósł...
Przeszło pół wieku temu Aston Martin DB 4 GT osiągał prędkość maksymalną 243 km/godz., a do 100 km/godz. rozpędzał się w 6,1 sekundy. Dziś można zamówić takie samo auto: z datą produkcji 2017!
Warto pracować nad naszymi relacjami, nieważne, w którym momencie życia właśnie się znajdujemy. O potrzebie godzenia się - mówi Paulina Krajewska, psycholog, specjalistka od komunikacji społecznej.
Jeden z przechodniów krzyczał: coś panu przeżarło karoserię i ucieka berlinką! Emerytka wzywała na pomoc wszystkich świętych. Ryszard zobaczył, że w aucie jest wielka dziura, a z niej wystają ogromne, spłaszczone łby.
Na osiem lat wojna uwięziła na Wielkim Jeziorze Gorzkim czternaście statków, w tym dwa polskie. Marynarze organizowali własne igrzyska, wyprawiali wspólne święta i drukowali własne znaczki, z których część ma dziś status białych kruków.
Poseł PSL Mieczysław Baszko chce, by Sejm przeznaczył 100 mln zł na reaktywację cukrowni w Łapach. Liczą na to władze miasta oraz byli plantatorzy buraków. Mieszkańcy są sceptyczni.
Czy Jezus Chrystus urodził się w maju, a nie 25 grudnia, jak głosi tradycja chrześcijańska? Czy to możliwe, że Maryi podczas porodu pomagała akuszerka? Okazuje się, że narodziny Mesjasza mogą być owiane wielką tajemnicą.
- Z biegiem lat, których mi przybywa, życie wydaje mi się coraz bardziej skomplikowane. Ale nie zastanawiam się nad krzywdami, jakich doznałam. Idę dalej - mówi Zofia Romaszewska, legenda opozycji antykomunistycznej, w rozmowie z Anitą Czupryn.
Zapatrzeni w rozświetloną lampkami choinkę, myślimy sobie jaka to piękna staropolska tradycja. Aż szkoda, że niezbyt długa i niezbyt polska. 200 lat temu choinka dopiero się w Polsce przyjmowała, a przyszła, niestety, z Niemiec. Wcześniej pod...
Z Marianną Mońką, etnografem z Muzeum w Łowiczu, o zwyczajach świątecznych rozmawia Anna Gronczewska.
Meteorolodzy prognozują, że w święta przetoczy się front nad Polską, ale kto by tam wierzył meteorologom. Gołym okiem widać, że sytuacja się normalizuje i ulega dalszej poprawie.
Od piątku do piątku:
Urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu oraz Zarządu Inwestycji Miejskich, a przede wszystkim łodzianie, mieli nadzieję, że najważniejsze drogowe remonty zakończą się jeszcze w tym roku. Ale nie udało się.
Biura, mieszkania, lokale handlowo-usługowe i restauracje powstaną na ponad 2 ha między dworcem Łódź Fabryczna, a gmachem EC1 Budowa rozpocznie się w 2018 r.
- Konferencja PiS pokazała, kto tam rządzi i że wcale nie chce zgody - mówi Joanna Scheuring-Wielgus. Politolog dr Bartosz Rydliński ocenia: - Propozycja prezesa Kaczyńskiego niweluje pluralizm w Polsce.
Samorządy głowią się, co zrobić z samodzielnymi gimnazjami. ZNP grozi strajkiem. A ustawa czeka na podpis prezydenta.
Prof. Roman Bäcker i Adam Willma dyskutują o sytuacji politycznej w kraju i na świecie.
Nie patrzmy wyłącznie na hierarchów - w Kościele jest dużo ludzi, którym zależy na wspólnocie - radzi ojciec Leon Knabit. - Mówi się, że przyszłością Kościoła są małe wspólnoty. Cała parafia nie przemieni się w superparafię.
Przygotować wigilię dla pięciuset osób i to kilka tysięcy kilometrów od Polski? Żaden problem, zwłaszcza wtedy, kiedy kucharze i goście noszą wojskowe mundury. Nasi byli na wszystkich misjach.
W młodzieńczych latach ganiał za piłką, grywał w „szczypiorniaka”. Z biegiem lat zaczął fascynować się amerykańską koszykówką. Andrzej Seweryn dziś ubóstwia piłkę i jest wielkim fanem hiszpańskiej Barcelony. Marzy, żeby zobaczyć grę drużyny na żywo.
Są częścią legendy wielkiego rzeźbiarza. Ich zdjęcia ze Stanisławem Zagajewskim trafiły do albumów, ale medialna sława to za mało, żeby znaleźć dom. Amorek i Bryś dożywają swoich dni w schronisku.
Żyć tylko dla siebie - to kiepska sprawa - mówi Zbigniew Wiśniewski z Rowerowej Brzozy. - Mój świętej pamięci ojciec powtarzał, że to, co robisz dla rodziny jest ważne, co robisz dla siebie - mało ważne, a to, co robisz dla innych - bardzo ważne.
Rozmowa z gen. broni w stanie spoczynku WALDEMAREM SKRZYPCZAKIEM, byłym wiceministrem obrony narodowej i byłym dowódcą Wojsk Lądowych.
Jeśli do końca roku radni nie przyjmą budżetu, w styczniu mogą być problemy z wywozem śmieci i dowozem dzieci do szkół.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.