W marzeniach urządzali swoje pokoje od dziesięciu lat. Bo przecież mieli wprowadzić się do nich przed świętami 2007 roku. Ale dopiero teraz mogli po raz pierwszy przygotować przy ulicy Dworskiej legalną Wigilię. I po raz pierwszy nie muszą...
Podczas rodzinnej wigilii nie czeka na tradycyjne dwanaście dań. Nie odmówi sobie jednak smażonego karpia ani grzybowej z kluseczkami. Nie zamierza też liczyć kawałków zjedzonego sernika i makowca. Z przyjemnością posiedzi w fotelu, poczyta,...
Kiedy w wieku 50 lat pierwszy raz został ojcem, pomyślał: wreszcie udało mi się zrobić coś, co ma ręce i nogi. I może właśnie ręce i nogi Gniewka sprawiły, że Rafał Sonik już nie chciał być nomadą na cały etat. I może dlatego przestał pragnąć...
Życie gnało go po całej Polsce. Zaprowadziło do kopalni i na ring, gdzie ćwiczył prawy sierpowy. Dziś jest wreszcie u siebie. Bo kiedy brat Jan Luter przeżył duchowe oświecenie, poczuł, że ma głowę i ciało na dobrym miejscu. W Tyńcu.
Wspólnymi siłami nowej pani wójt, jednej zdeterminowanej mieszkanki i „GL”, udało się dać mieszkańcom drogę, na którą czekali od 40 lat!
Mój ulubiony Jezusek mieszka w Pradze. Nazywa się Pražské Jezulátko, na świecie znany jako Bambino di Praga, i od pierwszej połowy XVII wieku stoi sobie w kościele Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej na Malej Stranie. Nie jest Dzieciątkiem,...
Na pierwsze Słupskie Dni Sportu w 1975 roku przyjechał duet Kazimierz Górski, Gerard Cieślik. Tłumy szturmowały Empik, w którym doszło do spotkania z nimi.
Tradycyjnie pod koniec roku w naszym regionie odbędą się biegi sylwestrowe. Pierwszy: już we wtorek, 27 grudnia w Grajewie i drugi 31 grudnia w Białymstoku.
Tisze budiesz, dalsze jediesz - mówią najczęściej Ukraińcy mieszkający w Słupsku. W taki sposób reagują, gdy się dowiadują, że chodzi o wypowiedź do gazety.
Obrońcy praw zwierząt są zgodni - Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to jedne z najtrudniejszych okresów dla psów i kotów. Ciągle chętnie dajemy bliskim pod choinkę żywe zwierzątka. Niestety, często już po kilku dniach, lądują one na ulicy.
Z Andreją Prokiciem, byłym piłkarzem m.in. Stali Rzeszów i Stali Mielec rozmawiamy m.in. o jego początkach w Polsce, pobycie w GKS-ie Katowice i planach na święta.
Białostoccy radni ganiali się po ulicach z siekierami, a gazety opisywały kolejne mezalianse. Taki był dawny Białystok - mówi Andrzej Lechowski, autor książki „Sekrety Białegostoku“.
Filip, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, nie lubi siedzieć w domu przed komputerem. Najlepiej spędza czas, kiedy pomaga innym. Szóstoklasista chętnie skosi komuś trawę czy odśnieży chodnik. I ma nadzieję, że może wkrótce ktoś go zatrudni...
- Po dzisiejszym meczu zdążę jeszcze na Wigilię w Kołobrzegu, bo pojadę z ekipą rywali - mówi Szymon Rduch, koszykarz Miasta Szkła. Krośnianie dziś o 18 podejmują zespół ze Szczecina.
Druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowej promują swoją jednostkę w kalendarzu. Pieniądze z jego sprzedaży będą przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego.
Sąd Okręgowy w Słupsku wydał wyrok w sprawie zabójstwa w mieszkaniu przy ul. Piłsudskiego w Słupsku, w którym dwoma nożami został zamordowany Jacek O. Motywem zbrodni była zdrada.
Sąd skazał Elżbietę K. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywnę w wysokości 1000 zł, orzekł zakaz prowadzenia pojazdów przez 2 lata oraz nakazał zwrócić 3000 zł rodzinie zmarłego.
Radni Goleniowa: Przesunięcie realizacji S6, z uwagi na poniesione koszty, jest nieekonomiczne. Radni Płot: S6 to połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem.
Rozmowa z Tomkiem Szczepanikiem z grupy Pectus o świętach i nowej płycie zespołu "Kolędy przy kominie".
PKP nie chce remontu ulicy pod Estakadą Pomorską, za to ponownie ostrzega kierowców.
Boże Narodzenie w Polsce ma wiekową tradycję zobowiązującą wszystkich do pojednania i pokoju. Do zbliżenia się wszystkich, to znaczy nie tylko poszczególnych osób, ale także, przynajmniej w ludzkich wymiarach, ludzi podzielonych poglądami na...
Top 10 niesprawdzonych sposobów, jak przy świątecznym stole uniknąć rozmów o polityce, a co się z tym wiąże - procesów o zniesławienie, wydziedziczania oraz morderstw w afekcie przy użyciu ości z karpia. Same konkrety, a nie jakieś wydumane...
Michałek Kaliś prowadzi trudną walkę z nowotworem oczu. Święta spędzi w domu, a potem wyleci do szpitala w Nowym Jorku
Niejeden facet w jego sytuacji uciekałby, gdzie pieprz rośnie. Ale on został. Zrezygnował z własnych planów na życie, bliskości ukochanej kobiety i marzenia o biologicznym ojcostwie. Kim naprawdę był mąż Maryi, o którym wiemy tak niewiele?
Ksiądz prof. Józef Naumowicz, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej, mówi dlaczego przyjęto datę 24 grudnia za dzień narodzin Jezusa. - Nie jest to jednak istotne z punktu widzenia wiary - dodaje
Wojewoda małopolski tym razem prywatnie. Piekąc z żoną świąteczne pierniki opowiada nam o: wspólnym gotowaniu, pasjach, miłości i... o tym, co robi z rybimi łuskami
Kruczyninowie niespełna pół roku temu wrócili do kraju przodków i zamieszkali koło Żabna. Znaleźli tutaj swoje miejsce na ziemi i ludzi, którzy są im przyjaźni. Czują się Polakami
Dariusz Bohatkiewicz, dziennikarz i korespondent wojenny z Gorlic, opowiada o świątecznej podróży do Iraku. Przywiózł z niej prezent od żołnierza. Wręczył go rodzinie już po jego śmierci.
Odwiedźcie w Boże Narodzenie pełną zwierząt szopkę w „Ranczu u Wacka” w Żeleźnikowej Wielkiej.
Po „Randce w ciemno” bardzo długo nie miałem żadnych propozycji ról filmowych ani nawet serialowych. Na szczęście cały czas grałem w teatrze - mówi Jacek Kawalec, jedna z gwiazd telewizyjnego serialu „Ranczo”.
Obchodzone w latach 1914-1918 Święta Bożego Narodzenia, oprócz swojego naturalnego uroku, przepełnione były nadziejami Polaków na szybkie odzyskanie niepodległego i suwerennego państwa polskiego. Wojna, choć powodowała wiele trudności w...
Radzi Henryk Wólczyński, proboszcz parafii Świętego Judy Tadeusza w Starachowicach
Nasi sąsiedzi świętują podwójnie. Bogdan Maistrenko opowiada, jak wyglądają tradycje bożonarodzeniowe na Ukrainie
- Z naszych badań, które przeprowadziliśmy w wielu krajach, wynika, że młodzi Polacy są bardzo optymistycznie nastawieni do życia. Dużo bardziej niż ich rówieśnicy w innych państwach - mówi prof. Philip Zimbardo w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
O wielkiej tanecznej pasji, o zamiłowaniu do psychologii, o świętach w rodzinnym domu, a także o misji pomagania kobietom rozmawiamy z Pauliną Biernat – pochodzącą z Kielc tancerką i psychologiem.
Rozmowa z Łukaszem Miernikiem, łowcą karpi ze Skarżyska
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.