Najgorzej jest po świętach, choćby po 1 listopada. Tiry, które czekały na wjazd do Niemiec, muszą nadrobić stracony czas. Słubice i okolice to wtedy jeden wielki korek.
Marek Hukiewicz, prezes Lubuszy Rusinów, przypomina, że klub stara się od około czterech lat o nową szatnię. Jak wiadomo, z miejscowego boiska korzysta wiele osób. Drużyny seniorów - Lubusze Rusinów i Odra Glińsk - oraz drużyny piłkarskich adeptów...
W środę 9 listopada grupa radnych ze starostą Marcinem Jabłońskim zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawili nieprawidłowości, które powstały za rządów poprzednika Piotra Łuczyńskiego.
Patriotyczna edukacja to ważny element wychowania również przedszkolnego. W środę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie przygotowały wzruszający występ, na który zaprosiły przedstawicieli związku kombatantów i Koła Sybiraków.
- To była największa manifestacja w Lublinie od stanu wojennego - przypomina Dariusz Kocuń, w 1988 roku student UMCS należący do NZS.
Czasami nakrywamy pacjentów na papierosie w zakamarkach szpitala. Nie są w stanie rzucić palenia, pomimo że usłyszeli diagnozę - mówi dr n. med. Andrzej Rojowski, torakochirurg ze szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie.
Sprawa unijnej dotacji na budowę hal rybackich zakończyła się po myśli władz miasta.
W czasie pokoju też jest wiele możliwości, by zamanifestować swoją postawę. Wyróżnia nas to, że dajemy uczniom szansę, żeby mogli wyrażać swój patriotyzm - mówi Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Skoro „zamknęliście” McDonald’sa, to znak, że dojrzewacie - mówi (żartem?) Filip Springer. Z reportażystą rozmawialiśmy, jak Koszalin wypada na tle innych byłych miast wojewódzkich.
Pracownicy Muzeum w Koszalinie Bogna Buziałkowska (Pracownia Digitalizacji i Informacji Naukowej) oraz Andrzej Kuczkowski (Dział Archeologii) są autorami projektu „Szlak Miejskich Tradycji”.
Bomby z czasów II wojny światowej stanowią coraz większe zagrożenie dla turystów i rybaków. 40 tysięcy ton bomb, pocisków i beczek leży na dnie Bałtyku. Najwięcej w okolicy Bornholmu.
Jedyny w województwie kościół ewangelicko-augsburski może wreszcie doczekać się remontu. Osiemnastowieczna świątynia pw. Świętej Trójcy w Lublinie to zabytek wyjątkowy. - Jego cechą charakterystyczną jest duży stopień zachowania oryginalnego...
- Od dwóch miesięcy nie mogę normalnie mieszkać - skarży się pani Sabina z Ustki. - Robotnicy, podłączając ciepłą wodę, zniszczyli mi też część łazienki.
W grudniu w Słupsku odbędzie się zjazd partii, który wybierze władze dla partyjnego okręgu, który będzie obejmował pięć powiatów oraz miasto Słupsk. Zjazd przygotowuje poseł Jolanta Szczypińska.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Lęborku zdecydował o osadzeniu na trzy miesiące w areszcie Adriana R., 26-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego, który w poniedziałek zaatakował kasjerkę w punkcie pocztowym w Mostach. O zastosowanie takiego środka...
Między cyklistami a myśliwymi iskrzy od dawna, a ostatnio te relacje uległy zaognieniu wskutek zdarzeń tragicznych oraz prób zawłaszczania przez koła łowieckie terenów turystyczno-rekreacyjnych na miejsca zbiorowych polowań na dziką zwierzynę.
Radny zarzuca władzom Słupska podważenie zasad budżetu obywatelskiego. Wiceprezydent mówi o patologii w tym budżecie. Co więc jest z nim nie tak?
W 1918 roku kilkadziesiąt kobiet czekało na mrozie na podpisanie przez Józefa Piłsudskiego dekretu nadającego kobietom prawo wyborcze. Po prawie stu latach tysiące kobiet znów stało w deszczu domagając się przestrzegania swoich praw.
Rada Osiedla Stare Miasto oczekuje od władz Poznania zaprzestania dalszego likwidowania miejsc parkingowych w centrum miasta. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę, którą przekazali prezydentowi.
Karczmiska będą kolejną gminą, w której przez przepisy tzw. ustawy odległościowej nie dojdzie do budowy farm wiatrowych. Inwestorzy planowali postawić tam w sumie siedem wiatraków.
Piątek, 27 grudnia 1918 roku nie był pierwszym dniem, gdy Polacy w Poznaniu chwycili za broń i rozpoczęli zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. W połowie listopada zbrojnie opanowali fort na Górczynie i dokonali "zamachu" na ratusz...
Już 2 grudnia w poznańskiej Arenie odbędzie się Lech Conference oraz Lech Cup. Wśród prelegentów będzie Paulo Leitao, były dyrektor Akademii Sportingu Lizbona.
Grupa Mróz Jedynka Colnago Kórnik zakończyła kolejny sezon sukcesów i dojrzewania do zawodowstwa. Liderkami zostały Nikol Płosaj i Alicja Ratajczak, ale koleżanki i koledzy niewiele im ustępowali.
W Warszawie odbyła się 1. edycja European VR Congress poświęcona wirtualnej rzeczywistości. Czy wystarczy założyć gogle, by przenieść się do innego wymiaru? Owszem, ale...
Przepis na gęś. Gęś pieczona, najlepsze potrawy z gęsi. Zobacz, jak przygotować gęś na św. Marcina. Amerykanie mają indyka, którego serwują na Święto Dziękczynienia. A Polacy? Niby nie gęsi, swój język mamy, ale gąsek 11 listopada nie jemy. A...
Terminy nie są zagrożone, a nad inwestycją pracuje cały zespół dyrektorów z magistratu, którym przewodzi Wojciech Olbryś.
Nowe Centrum Łodzi to już nie jest makieta, tylko realny projekt - powiedział Robert Kolczyński, dyrektor wydziału zarządzania projektami UMŁ. Nie sposób z nim się nie zgodzić.
Pamiętaj: ostatnie słowo nie musi należeć do ZUS-u - od decyzji można (i warto) się odwołać. Decyzja wydana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie musi być ostateczna. Jeśli się z nią nie zgadzamy, możemy starać się podważyć jej treść.
Nad opieką zdrowotną w Rawie Mazowieckiej zbierają się coraz ciemniejsze chmury. Spółka AMG Centrum Medyczne (spółka córka spółki Centrum Dializa) ma tutaj praktycznie wyłączność na usługi lekarskie. Prowadzi szpital, a jednocześnie kontraktowo...
Aktor i reżyser Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru IMKA, zapragnął realizować z łódzkim Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka projekt DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź. Opowiada nam, co chce osiągnąć...
Tradycja w narodzie nie ginie. Jak pamiętamy, pod koniec lat 90. łódzki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wysłał samorządowców na Cypr, by tam nauczyli się odsalania wody morskiej i wypalania węgla drzewnego.
Mam nadzieję, że kielczanie poradzą sobie - mówi Marcin Kuś, były piłkarz Korony Kielce, który grał też w kadrze Polski. Marcin Kuś swego czasu uchodził za wielką nadzieję reprezentacji Polski. W kadrze seniorów zdołał rozegrać 7 spotkań,...
W historii podziemia niepodległościowego na Kielecczyźnie po 1945 r. najważniejszą rolę odegrał Inspektorat WiN – Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, kryptonim ZZK (Związek Zbrojnej Konspiracji), którego początek i rozwój związany był z aktywnością...
Z psychologiem Justyną Pokrzywką, właścicielką Gabinetu Psychologicznego dla Dzieci w Kielcach, rozmawiamy o dzieciach z wadą słuchu - jak możemy im pomóc?
- Chcemy, żeby nauka była nie tylko zgodna z obowiązkowym programem zalecanym przez ministerstwo edukacji, ale czymś ponad to. Czymś takim, co pozwoli na rozwijanie zainteresowań, co pozwoli też na to, aby szkoła była przyjazna i otwarta - tak...
Podział pacjentów oddziału ratunkowego ma usprawnić pracę. - Dodatkowych lekarzy ten system nie zastąpi - mówią medycy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.