Twierdzi, że przez drobną pożyczkę, którą w dodatku spłaciła, straciła gospodarstwo warte milion zł. Pożyczkodawca zarzuca jej kłamstwo, prokurator bada, czy umowa była uczciwa i czy pieniądze oddano.
Co trzeci pacjent z udarem mózgu trafia do zwykłego szpitala zamiast na oddział udarowy, przez co traci czas i szansę wyleczenia.
Mocna premiera na początek sezonu. W Teatrze Polskim po raz kolejny swój spektakl pokażą Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin. Rzeczywistość przegoniła temat, którym się zajęli.
Na bydgoskich cmentarzach są nie tylko groby polskich żołnierzy, ale także tych obcej narodowości. Najstarsze pochodzą z XIX wieku, z czasów wojny francusko-pruskiej.
W 1848 r. Sándor Petőfi pisał: „Pora Węgrzy! Czas narodzie!/Dziś lub nigdy! Powstawajcie! Żyć w niewoli czy w swobodzie! Albo - albo! Wybierajcie!”
W okresie międzywojennym bydgoszczanie i ich goście lubili się fotografować w Parku Kazimierza Wielkiego na tle „Potopu” - fontanny z rzeźbami Ferdinanda Lepcke.
Okaleczony - bo bez głowy - aniołek, który od dziesiątków lat strzeże grobu Irenki Murach, będzie zrekonstruowany.
Na parafialnym cmentarzu przy ul. Kossaka w Bydgoszczy spoczywa wiele osób zasłużonych dla miasta i starego Szwederowa. Cmentarz ma ponad 100 lat.
Rozmowa z ks. dr. MARIUSZEM KUCIŃSKIM z KPSW, Centrum Studiów Ratzingera w Bydgoszczy, o tożsamości narodowej i nie tylko o religii.
Zgodnie z decyzją Rady Ministrów powstanie nowy rodzaj sił zbrojnych - Wojska Obrony Terytorialnej. Opinie na temat nowej formacji są podzielone.
Rok temu PiS, partia Jarosława Kaczyńskiego, zdobyło większość w parlamencie. Czy niezagrożone dotrwa do końca kadencji?
Platforma Obywatelska powołała własny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Chce tym samym podważyć wyniki komisji powołanej przez PiS.
Mają polskie korzenie i studiują w kraju swoich przodków. Za swoje sukcesy w nauce otrzymali stypendia od bydgoskiej fundacji.
Najbardziej sprawnymi systemami ochrony zdrowia w Polsce mogą pochwalić się województwa świętokrzyskie, zachodniopomorskie i lubuskie.
Wśród obecnych ministrów należałoby rozpisać konkurs na najbardziej chaotyczne ministerstwo dziwnych kroków.
Nicki Pedersen, Maciej Janowski, Emil Sajtudinow i Matej Zagar otrzymali stałe dzikie karty na przyszłoroczny cykl Grand Prix.
Dwóch bezdomnych spaliło się żywcem w blaszaku stojącym na tyłach LOK-u. Prawdopodobnie chcieli się tylko ogrzać, a doszło do tragedii.
Lubuscy samorządowcy są przeciwni zmianom w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym. Jaki będzie los zapowiadanej od lat reformy?
Na wspólnej sesji rady miasta i powiatu 11 listopada wyróżnieni zostaną Zasłużeni Obywatele Miasta Głogowa.
- Był wystraszony. Złapałam go za szyję, szybko na nim przykucnęłam, aby nie machał skrzydłami i przykryłam kocem – opowiada o akcji ratowania ptaka Anna Marciniak.
– Remont ul. Żarskiej przeciąga się, kierowcy klną, musząc nadrabiać kilometry, a robotników na budowie trudno spotkać – żalą się żaganianie.
Hala sportowa już działa. Nareszcie! - cieszą się gimnazjaliści.
- Młodych ludzi powinniśmy zatrzymać w mieście dobrze płatną pracą - mówi radny Zbigniew Binek.
- Kilkanaście kolizji, a wszystko przez zbyt wąski wjazd na plac parkingowy przy markecie - skarżą się mieszkańcy Gubina.
Najczęściej do oszustw dochodzi przy sprzedaży usług telekomunikacyjnych i paramedykamentów. Seniorzy podpisują umowy skuszeni poprawą stanu zdrowia lub „oszczędnościami”.
- Nie chcę mówić do jakiegoś aparatu – stwierdza jeden z lekarzy nowosolskiego szpitala. Pomysł z zamianą baru na automaty z posiłkami i napojami nie podoba się wielu pytanym osobom
Rozpoczął się proces prezydenta miasta. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.
Najbardziej poszkodowany w aferze dębowej ekolog Adam Ulbrych został obwiniony o nielegalne piętrzenie wody w swoim stawie, który istnieje prawie 200 lat.
O cyfrowej archiwizacji starych numerów „Gazety Lubuskiej” rozmawiamy z Przemysławem Bartkowiakiem z Biblioteki Norwida w Zielonej Górze.
- Pływaniem cały czas należy się bawić, a miałem w życiu okres, że nawet drobne niepowodzenia strasznie mnie dołowały - opowiada Konrad Czerniak, medalista mistrzostw Europy i świata, który po ośmiu latach spędzonych w Hiszpanii wrócił do kraju.
Paczki dostanie: 350 przedszkolaków, 1 tys. uczniów, 90 seniorów i pracowników ich domu, 500 innych mieszkańców Kostrzyna i okolic.
Miała być u nas Kolej Dużych Prędkości, ale w projekcie ministra Morawieckiego trasa przebiegać ma przez Gorzów. Nie zgadzają się z tą zmianą radni, mieszkańcy. Stąd apel, by tory pobiegły po staremu
- Bo inaczej reforma nakładałaby się na wybory samorządowe - twierdzą ministrowie. Gminy martwią się, że nie zdążą ze wszystkimi pracami.
Północna stolica regionu dostała na razie tylko 2 proc. z zaplanowanych pieniędzy na inwestycję. Po czyjej stronie leży wina za ten stan rzeczy?
W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w gminie mieszkańcy oddali najwięcej głosów na modernizację drogi gminnej w kierunku cmentarza w Trzemesznie Lubuskim (wartość inwestycji: 60 tys. zł).
Okradziona dziewczyna krzyczała „pomocy!”, a ludzie... nie zrobili nic. Niektórzy jeszcze przepuszczali złodziei. Co robić, gdy nas napadną?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.